KAPADOKYA GÜNÜBİRLİK MAVİ TUR

Kapadokya Mavi Tur ile bölgenin Kayseri ve Nevşehir il sınırlarına yakın güzelliklerini keşfedeceksiniz. Kapadokya tarihi, volkanik oluşumlarla şekillenen büyük bir alanın içerisine yayılan yerleşim alanları ile farklı bir boyut kazanmaktadır. Kahverenginin bütün tonlarının yolculuğunuz boyunca gözlerinizden bir dakika bile ayrılmayacağı turlarımızda, Kapadokya’nın gizemli rotaları, saklanmış şehirleri ve enfes yemekleriyle tanışacak, manyetik alanlardan uzakta, toprağın saf dokusunda, üzerinizde derin izler bırakacak anlar yaşayacaksınız.

Kapadokya Günübirlik Mavi Tur rotamız içerisindeki köylerde vereceğimiz ufak molalar ile bölgenin yaşamsal özelliklerini keşfedeceksiniz. İnsanların sıcaklığı, Kızılırmak Nehri’nin her yerde karşınıza çıkacak olan dinginliğiyle sarmalanacak, muhteşem bir tatilin ayak izlerini takip edeceksiniz.

Kapadokya Günübirlik Mavi Tur başlangıcımız öncelikle, otellerinizden transfer araçlarımızla alınmanızla başlayacak. Daha sonra da Soğanlı Vadisi ve Kaymaklı Yeraltı Şehri ile devam edecek. Keşlik Manastırı, Güvercinlik Vadisi ve son olarak da Mustafa paşa Köyü’nü ziyaret ederek turumuzu tamamladıktan sonra, tekrar transfer araçlarımızla otelinize bırakılacaksınız. Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerini keşfedeceğiniz Mavi Tur rotalarımızda sizleri nelerin beklediğini merak ediyorsunuz değil mi? O zaman geçmişin günümüze yansımalarının doyasıya yaşanacağı turumuzu hemen tanıtalım sizlere.

Tur Programı
 • Soğanlı Vadisi
 • Kaymaklı Yeraltı Şehri
 • Keşlik Manastırı
 • Güvercinlik Vadisi
 • Mustafa paşa Köyü 
Tur Takvimi
 • Tur Günleri: Her gün
 • Tur Başlangıç: 09:00
 • Tur Bitiş: 17:00
Ücrete Dahil Olanlar
 • Giriş ücretleri
 • Öğle yemeği
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
 • Transfer Hizmeti
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • *İçecekler

*Bebeğiniz varsa mutlaka rezervasyon öncesinde bizimle iletişime geçiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum? 

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

KAPADOKYA MAVİ TUR DETAYLARI

Kapadokya Mavi Tur duraklarımız, yürüyüş yollarıyla süslü olduğundan, her yeri karış karış gezebileceksiniz. Eskiden insanlar neler yaşamış, nasıl büyük bir azimle yeraltına şehirler kurup, ailelerini ve sevdiklerini korumak için büyük uğraşlara girmiş, hepsine yakından şahitlik edeceksiniz.

Mavi Tur gezimiz, harika bir öğle yemeğinin ardından devam edecek, günümüzdeki medeniyetlerin başlangıcı olan yaşam tarzının ne denli zengin içeriğe sahip olduğunu anlayacaksınız. Gezi boyunca civardaki yöreye özgü yemeklerden tadabilir, hediyelik eşya dükkanlarından sevdiklerinize süprizler yapabilirsiniz.

Gelin Kapadokya Mavi Tur rotalarını biraz daha yakından tanıyalım.

Soğanlı Vadisi

Kapadokya Mavi Tur başlangıcımız, Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesine bağlı Soğanlı Vadisi ile başlayacak. Bu alan pek fazla bilinmediğinden diğer bölgelere göre daha az turist çekmekte. Bu da bölgenin sessiz ve durağan bir silüet halinde sizleri karşılamasına neden olmakta. 6 ve 7. yüzyıllarda Bizanslılar tarafından yapılan 15 farklı kiliseyi içerisinde barındırmakta olan Soğanlı Vadisi içerisindeki en önemli yapılar, Kubbeli Kaya Kiliseleri. Bu bölgede halen varolduğu düşünülen 50 civarında kayıp kilisenin de olduğu düşünülmekte.

Çocukluğunuzdan hatırlayacağınız bez bebeklerin de ilk olarak ortaya çıktığı Soğanlı Vadi, gökyüzünün yamaçlarla süslendiği bir alanda yer almakta. Yıpranan yapıların geçmişte düzenlenip güvercinliklere dönüştürüldüğü bu yapılar, çok farklı özelliklere de sahip. Güvercinliklerin nedeni ise gübre oluşumu sayesinde yıpranan yapıların güçlendirilmesi.

Kaymaklı Yeraltı Şehri

Kapadokya Mavi Tur yolculuğumuzun ikinci durağı, derinlere gizlenmiş tarihi dokusuyla, ismini Kaymaklı Kasabasından almış Kaymaklı Yeraltı Şehri. Zamanında 5 bin kişilik kapasiteyle yerin 8 kat altına kadar uzanan bu benzersiz yapı, 20 km derinliğe kadar ulaşıldığında, ziyaretçilerine adrenalin yüklü anlar yaşatıyor. Eskiden teknoloji bugünkü kadar gelişmiş olmadığından, insanların kendilerini korumak için neler yapabileceğini de gözler önüne seriyor.

Kapadokya Mavi Tur duraklarımızdan Kaymaklı Yeraltı Şehri, ilginç havalandırma taktikleriyle ve kat kat planlanmış özellikleriye, ziyaretçilerini hayretler içerisinde bırakıyor. Ahır alanları, kiliseler, mezarlar, şarap mahzenleri, un ve buğdayların saklandığı erzak depoları ile bir şehirde olması gereken her şeyi içeriyor. Her katı ve her anıyla büyüleneceğiniz bu eşsiz yapıya girerken kırmızı, çıkarken de mavi okları takip etmeniz gerekiyor. Zamanın değişime gebe yolculuğuna siz de tanıklık edecek, karanlığın içerisinde, yaşamak için edilen mücadeleye inanamayacaksınız.

Keşlik Manastırı

Kapadokya Mavi Tur yolculuğumuz, Ürgüp’e 17 km uzaklıkta yer alan Keşlik Manastırı ile devam edecek. 3. yüzyıl sonlarına doğru Roma İmparatorluğunda hızla yayılan hristiyanlık, bölgede çok önemli oluşumları ve yaşam tarzlarını da beraberinde getirmiş. Keşişlerin ağırlıklı olarak tek başına yaşadığı alanlarda halkın ulaştırdığı yiyecekler sayesinde hayatta kalması, bu yaşam alanlarını değerli kılan etkenler arasında yer almakta.

Keşlik Manastırı içerisinde halen su bulunmaktadır. En iyi korunan manastırlardan biri olan Keşlik Manastırı içerisinde Mikail ve Hristiyanların ilk şehitlerinden biri olarak bilinen Aziz Srefanos’a adanmış iki adet kilise de bulunmaktadır. Buradaki şaraphaneleri ve yemekhaneleri gezip, geçmişin sade yaşamından izleri takip edebilirsiniz.

Güvercinlik Vadisi

Kapadokya’nın mutlaka görülmesi gereken yerlerinden birisi de Güvercinlik Vadisi’dir. Turizmin gözbebeği Kapadokya sınırlarında yerli ve yabancı turistlerin gözdesi konumundaki bu yeri ziyaret ettiğimizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Hayaletlerin oynadığı, rüzgarın her delikten girerek sesler çıkardığı, doğal oluşumlarla büyüleyici bir atmosfer yaratan farklı görünümdeki peri bacaları ve buralara oyulan evleriyle, gezinizin en unutulmaz anlarını yaşayacağınızı garanti ediyoruz.

Kapadokya Mavi Tur duraklarımızın en değerlilerinden biri olan Güvercinlik Vadisi adını, güvercin gübresinin üzüm yetiştiriciliğinde verimi artırması için vadideki pek çok yapıya oyma güvercin yuvaları yapılmasından almaktadır.

Mustafapaşa Köyü

Kapadokya Mavi Tur rotamızın son durağı olan Mustafapaşa Köyü, öylesine şirindir ki sokaklarında gezerken hemen bunu anlayacaksınız. Çay bahçeleriyle süslü sokakları, şarap tadım evleri ve tarihi yapılarıyla mistik bir dünyanın içerisinde hissetmenize neden olan Mustapaşa Köyü, antik dönemde Sinasos olarak adlandırılıyormuş. Eski bir Rum köyü olan ve 1981 yılında turizme açılan Mustafapaşa içerisinde yürüyüş yaparken, el dokuması halılardan satın alabilir, 93 ev, 30 civarında kilise ve şapel bulunan bu güzide köyün her anını doya doya yaşayabilirsiniz. Köy içerisindeki hediyelik eşya satan dükkanlara da uğramadan buradan ayrılmayın deriz.

Kapadokya Günübirlik Mavi Tur Bilmeniz Gerekenler

Kapadokya Mavi Tur seyahatinizde dikkat etmeniz gereken önemli noktaları sizinle paylaşmak istiyoruz.

 • Yanınızda mutlaka rahat giysiler ve rahat ayakkabılar bulundurun. Gezilerimizde bu eşsiz mekanlar üzerinde fazlaca yürüyüş yapacağımızdan, gün sonunda ayak ağrılarınızın tatilinizin önüne geçmesini istemezsiniz. 
 • Yaz aylarında hava sıcak, güneş tepede olacağından güneş gözlüğü ve şapkanızı yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır.
 • Bu eşsiz güzellikleri fotoğraflamak isteyeceksiniz. Bu nedenle telefonlarınızın ya da makinelerinizin şarjının bitmesi ihtimaline karşı harici şarj aletlerinizi almanız bu sorunu çözecektir.

Çevrede bulunan birbirinden farklı dükkanlardan alışveriş yapmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle yanınızda nakit para bulundurmanızı öneriyoruz.

Kapadokya Mavi Tur ile bambaşka bir atmosferde ve gizemli mimariler içerisinde mistik anlar geçirecek, her anınızı kahverengi ve mavi tonların güneşle değişen ahenginde sevdiklerinizle birlikte yaşayabileceksiniz.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler