Tatil Express

İptal Politikası

İptal Politikası

İptal Politikamız

tatilexpress.com, aracı acenteler veya satış danışmanlarımız  ile yaptığınız tüm rezervasyonlar Avrupa birliği tüketici hakları yönetmeliğince koruma altındadır. Tüm rezervasyon, satış ve iptal şartlarımız Türkiye seyahat acenteleri ve tüketiciyi koruma kanunlarına göre düzenlenmiştir.  Sitemiz üzerinden ya da satış temsilcilerimiz aracılığıyla rezervasyon yapılabilmesi için 18+ şartı aranmaktadır. Şayet 1 kişiden fazla katılımcı var ise 1 kişinin rezervasyon yaptırması yeterli olup bilet teslimi esasında toplam yetişkin sayısı, toplam çocuk ve bebek sayısı ve toplam katılımcı sayısının yani sıra tur saati ve tarihinin teyit edilmesi önemlidir.

Ödeme

tatilexpress.com  üzerinden rezervasyon yaptığınızda ödeme için 2 alternatif yol vardır; Havale/EFT ile gönderebilir  ya da bilet teslimi sırasında acente görevlisine ödeme yapabilirsiniz. Ulusal tatil günlerinde veyahut taleplerin arttığı aylarda rezervasyon işlemini gerçekleştirirken bir miktar ön ödeme yapmak sizi avantajlı duruma geçirecektir. Tüm rezerve işlemleriniz bittiğinde tarafınıza "rezervasyonunuz isleme alınmıştır" seklinde bir mail gelecektir. 

Rezervasyon Onayı & Bilet

Sitemiz üzerinden rezervasyon yaptığınızda vermiş olduğunuz eposta adresinize ödeme bilgilerini ve rezervasyonunuza ait detayları gösteren rezervasyon onay e-postası otomatik olarak gelmektedir. Eposta almaz iseniz ya da hatalı olduğunu düşünüyorsanız, lütfen iletişime geçiniz. Bodrum veya Marmaris rezervasyonları, rezervasyon sonrası biletiniz size ekip arkadaşlarımız tarafından getirilecektir. Kuşadası, Fethiye, Antalya,Kemer , Göcek veya Kapadokya biletiniz elektronik posta ile tarafınıza gönderilecektir. Talep halinde bölgelerdeki aracı acentemizde görevli arkadaşlarımız sizlere basili bileti ulaştıracaktır. Gerekli durumlarda mail ile gelen rezervasyon onayı bilet yerine kullanılabilecektir.

Rezervasyon Değişiklikleri

Planlanmamış sorunlardan kaynaklı iptal ve değişikliklerde tatilexpress.com iptal ve değişiklik hakkını saklı tutar ve en az 1 gün önceden sizi bilgilendirmek için azami gayret gösterir. Tarafınızdan yapılan tur değişiklikleri müsaittik durumuna bağlı olarak gerçekleştirilir.

Firmamız Tarafından Yapılan İptaller

Firmamızın tüm özen ve dikkatine rağmen olumsuz hava koşulları, öngörülemez teknik aksaklıklar ve benzeri mücbir sebeplerle tarafımızca yapılan tur iptal veya erteleme işlemlerinde şirketimiz yapmış olduğunuz ödemenin tamamını geri vermeyi taahhüt eder.

Sizler Tarafından Yapılan İptaller

Rezervasyon tarihinden 48 saat öncesine kadar olan iptallerde, bankacılık ve personel giderleri gereği, ödediğiniz toplam tutarın % 90’ı size geri ödenir. 24 ile 48 saat arasındaki iptallerde, %50’si geri ödenir.  24 saatten daha az kaldıysa, geri ödeme yapılmaz. Bayram ve ulusal tatiller için yapılan rezervasyonlarda 7 gün öncesine kadar iptaller yapılabilir ve ödemenin tamamının %90'ı geri ödenir.

Pasaport ve Vize

Yunan adaları turları için rezervasyon yaptırmak istiyorsanız lütfen geçerli bir Schengen vizesi temin ediniz. Yeşil pasaportlu vatandaşlarımızın vize almaya ihtiyacı yoktur.