KAPADOKYA GÜNÜBİRLİK BALON TURU

Kapadokya Günübirlik Balon Turu ile sizleri, hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyime davet ediyoruz. Daha önce uçakla uçmuş olabilirsiniz, kanat takıp havalanmış da olabilirsiniz. Ancak Balon Turu deneyimi, hem bambaşka bir rahatlık ve konfor sunuyor, hem de Kapadokya üzerinde özgürce uçmanızı sağlıyor. 

Kapadokya Balon Turu , sadece sizin değil, etrafınızdaki onlarca balonun da birlikte havalanışını seyre dalacağınız, günün ilk saatlerini karşılayan güneşe selam durup aşağıda uzanan rengi başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir deneyim sunuyor sizlere.  Kapadokya’ya gelip de Balon Turu’na katılmamak gerçekten burayı eksik yaşamanıza neden olacaktır. Sevdiklerinizle birlikte bu tura katılabilir, sanki eski zamanlarda muhteşem bir serüvene başlıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Tur Programı
 • Otellerden Transfer
 • Balon Turuna Hazırlık
 • Muhteşem Manzaralar Eşliğinde Geçen Saatler
 • Tur Bitimi Otellere Geri Bırakılış
Tur Takvimi
 • Tur Günleri: Her gün
 • Tur Başlangıç: 06:30
 • Tur Bitiş: 08:30
Ücrete Dahil Olanlar
 • Uçuş Sertifikası
 • Şampanya
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
 • Transfer Hizmeti
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • İçecekler
 • Özel Fotoğraf & Video Kaydı
Sıkça Sorulan Sorular

KAPADOKYA BALON TURU - BİLMENİZ GEREKENLER

Kapadokya’nın incisi olan Balon Turlarına hazırlık aşamalarından ve balon ile yükseklerdeyken sizi rahatlatacak birkaç şeyden bahsetmek istiyoruz

 • Balon Turları, sabahın çok erken saatlerinde başladığından üzerinize mutlaka kalın bir şeyler alın. Hem sabah ayazına maruz kalmaz hem de yukarıdayken rüzgarın sizi rahatsız etmesine izin vermemiş olursunuz.
 • Kalp rahatsızlığınız var ise, Kapadokya Balon Turu öncesinde mutlaka doktorunuza danışın.
 • Etraftaki her şey ilginizi çekeceğinden mutlaka cep telefonu veya kameranızı yanınıza alın. Ayrıca elektronik aletlerinizi akşamdan şarja koymayı da aman unutmayın.
 • Kapadokya Balon Turu esnasında yukarı ve aşağı doğru iniş-çıkışlar yaşanacaktır. Kulaklarınızı basınca eşitlemek için yapmanız gereken tek şey derin derin nefes almak ve yutkunmak. Bu size oldukça iyi gelecektir. Zaten bir rahatsızlık hissetmeniz halinde pilot kaptanlarımız size gerekli bilgiyi vereceğinden endişe edecek hiçbir şey bulunmamaktadır.
 • Güneş gözlüğünüzü yanınıza almanızı tavsiye ediyoruz. Zira etrafı daha rahat izlemenizi sağlayacaktır.

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum? 

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

KAPADOKYA GÜNÜBİRLİK BALON TURU PROGRAMI

Kapadokya Balon Turu ile siz de havalanmak ve aşağıda uzanan muhteşem manzaraların büyüsüne kapılmak istiyorsanız yapmanız gereken şey çok basit. Farklı içeriklere sahip tur programlarından birini seçtiğinizde, sizi çok erken bir saatte otelinizden alıp kalkışın yapılacağı alana transfer araçlarımızla getiriyoruz. Henüz havanın aydınlanmasının ilk dakikaları olduğundan henüz rüyadaymışsınız gibi hissedebilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu başlangıç noktasında balonların şişirilirken etrafa yaydığı renkleri görecek ve heyecanın bedeninizde dolaşmaya başladığının farkına varacaksınız. Daha sonra kısa bir bilgilendirmenin ardından balon konusunda uzman ve sertifikalı pilotlarımızla birlikte yavaş yavaş havalanmaya başlayacaksınız.

Balon Turu sırasında ızgaradan balona doğru üflenen hava, harlayan ateşin rengi ve altınızda uzanan güneşin ilk ışıklarıyla aydınlanmaya başlayan coğrafyanın bütünü, gözlerinize ve ruhunuza doğru benzersiz bir deneyimin kapılarını açmış olacak. Yaklaşık 700 metre civarında bir yükseklikte o kadar rahat hissedeceksiniz ki, sanki araçla gezintiye çıkmış gibi olacaksınız.

Kapadokya Günübirlik Balon Turu ile yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından inişe geçilecek ve aşağıda en güvenli şekilde inmeniz için koşturan insanları göreceksiniz. Tam bir macera ve adrenalin serüveni olan Kapadokya Balon Turu ile aşağıya vardığınızda uçuş sertifikası verilecek ve şampanya ile kutlama yapılarak şenlikli bir inişle karşılaşmış olacaksınız.

KAPADOKYA GÜNÜBİRLİK BALON TURU DETAYLARI

Kapadokya Günübirlik Balon Turuna sevdiklerinizle ya da tek başınıza katılabilir ve her anı nefes kesen zamanları hep birlikte deneyimleme şansını yakalayabilirsiniz. Balon Turları o kadar duru bir gün yaşatır ki sizlere, aklınızdan hiçbir zaman çıkaramayacağınız manzaralarla süslenir belleğiniz.

Kapadokya Balon Turları için iki seçenek bulunmaktadır. Birincisi sabahın erken saatleri yani gün doğumunda, diğeri ise günbatımında yapılmaktadır. Tercih sizin tabi, ancak en çok tercih edilen turlar sabah saatlerinde yapılan turlardır.

KAPADOKYA BALON TURU - GÜVENLİK

Kapadokya Balon Turu güvenli mi diye içinizden mutlaka geçiriyorsunuzdur. Hiç merak etmeyin oldukça güvenli. Yıllardır havalarda süzülen balonlarıyla ünlü Güzel Atlar Diyarı üzerinde balonla gezintiye çıktığınızda daha iyi anlayacaksınız ki deneyimli pilotlarımız ve tüm turu aşağıdan takip edip bir oraya bir buraya koşturan ekipleri gördüğünüzde içiniz rahatlayacak.

Kapadokya Balon Turu firmalarını iyi seçmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde metrelerce yükseklikte, başınıza bir iş gelmese dahi, korkmanız ve iletişimsizlikten kaynaklı endişelerinizin artması, havadaki bu güzel anları kaçırmanıza neden olabilir.

Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Böyle turlara katılmak istediğinizde mutlaka bir ön araştırma yaparsınız. Kimileri Kapadokya Balon Turu ile ilgili kazalara bakıp vazgeçmek isteyebilir ancak bu kazalar çok çok nadiren gerçekleşmektedir. Bunun nedeni de deneyimsiz pilotlar ve tur firmalarının gerekli kontrollerden kaçınmasıdır. TÜRSAB üyesi acentemiz, size en güvenilir hizmeti sunmaktadır.

Hava koşullarının uygun olması, pilotların lisanslı ve uçuş deneyiminin oldukça fazla olması, araçların günlük bakımlarının düzenli olarak yapılması ve siz değerli misafirlerimizin de belirtilenler dışında hareket etmemesi gibi etmenler, tüm yolculuğun güvenli ve sorunsuz geçmesini sağlayacaktır. Kapadokya Balon Turu ile altınızda uzanan efsanevi güzellikleri keşfedecek, yepyeni bir dünyanın boşluklarından rüzgarla birlikte havalanacaksınız.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler