Fethiye Ölüdeniz Tekne Turu


FETHİYE ÖLÜDENİZ TEKNE TURU

Ölüdeniz Tekne Turu, Fethiye’de yer alan ve dünyada eşi benzeri bulunmayan maviliklerde unutulmayacak bir gün geçirmenizi sağlayan aktivitelerden biridir. Ölüdeniz’in mavi lagün olarak adlandırılan sakin koyunda vakit geçirdiğinizde, Ölüdeniz çevresinin güzelliğiyle büyülenecek ve içinizdeki maceracı ruhu harekete geçirip etrafındaki doğayı ve koyları keşfetme isteğiyle dolacaksınız. Fethiye

Fethiye Ölüdeniz Tekne Turları, Fethiye bölgesindeki en çok tercih edilen aktivitelerden biri olup, misafirlerine gün boyunca eşsiz bir deneyim sunar. Ölüdeniz Tekne Turu ile hepsi birbirinden farklı güzellikteki Fethiye koylarında denize girecek, yüzecek, güneşlenip doğanın refakatinde masallardaki gibi bir gün geçireceksiniz.

Fethiye’yi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin uğramadan geçmediği Ölüdeniz, konforu, güneşi ve mavinin çeşit çeşit tonlarını bulabileceğiniz imkanlar yaratıyor. Ölüdeniz ’in konumu nedeniyle bir doğa harikası olması, Fethiye’nin tatil seçimi konusunda ne kadar isabetli bir karar olduğunun da ispatı oluyor.

Fethiye Ölüdeniz Tekne Turu ise, tüm bu güzellikleri tek bir gün içerisinde yaşamanıza olanak tanıyor. Ölüdeniz tekne turu rotası üzerindeki ıssız koylarda rahatça sevdiklerinizle ya da yalnız başınıza eğlenebilir, insanlarla sosyalleşebilir, içkinizi harika manzaralar eşliğinde yudumlayabilirsiniz. 

FETHİYE ÖLÜDENİZ TEKNE TURU -  CORONA (COVİD 19) ÖNLEMLERİ

Yaşadığımız yüzyılın en garip dönemlerinden birindeyiz. Tüm bu güzellikleri yaşayıp, bütün bir senenin yorgunluğunu üzerimizden atmak isterken, Corona virüsünden de korunmak zorundayız. Firmamız bu konuda kendi sorumluluğunu almakta ve sizlerin güvenliğini maksimum seviyede sağlamaktadır. Günlük tekne turu programı başlamadan ve başladıktan sonra bazı önlemler almak durumundayız. Bu önlemlerin hepsi, bilmelisiniz ki sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için alınmaktadır.

Teknelerimizin hepsi düzenli olarak gezilerimizden sonra dezenfekte edilmekte ve baştan aşağı temizlenmektedir. Tekneye alınmadan önce ateş ölçümü yapılmakta ve ‘Hayat Eve Sığar uygulamasından HES kodunuz taranmaktadır. Sosyal mesafeye, tekne turu boyunca dikkat edilmekte, gerekli önlemler alınmaktadır.

Mesafeli oturma düzenleri teknelerimizde belirlenmiş olup, %50 kapasite ile günlük tekne turlarımız gerçekleşmektedir. Her teknede dezenfektan ve gerekli ekipmanlar bulunmaktadır.

*Unutmayın ki hepimizin sağlığı aynı derecede önemlidir

Tur Programı
 • Gemile Adası / St. Nicholas Adası
 • Soğuk Su Koyu
 • Mavi Mağara
 • Kelebekler Vadisi
 • Akvaryum Koy
Tur Takvimi
 • Tur Günleri : Her gün
 • Tur Başlangıç:10:00
 • Tur Bitiş : 18:00
Ücrete Dahil Olanlar
 • Öğle yemeği (Izgara tavuk veya köfte, makarna, salata)
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti

*Yoğunluğa göre sezonda az da olsa gecikmeler yaşanabilmektedir. Hava durumuna göre rotalar değişkenlik gösterebilmektedir. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • Tüm alkollü & alkolsüz içecekler
 • Şnorkel ve dalış ekipmanları
Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum? 

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Fethiye Ölüdeniz Tekne Turu Rotası

Fethiye Ölüdeniz Tekne Turu rotası üzerindeki güzellikler tamamen Ölüdeniz’e özel olup, Fethiye’nin çevresini kaplayan Ölüdeniz gibi sadelikte dağları ve üzerine kaplanan çam ağaçları eşliğinde geçen zaman, hiç anlamadan akıp gider.

Bütün bir gün sona erdiğinde keşke biraz daha zamanım olsun diyebileceğiniz bir günü siz de tatmak isterseniz, web sitemiz ve iletişim numaralarımızdan ön ödemesiz rezervasyon yaptırarak, Ölüdeniz Tekne Turu deneyimini kolaylıkla yaşayabilirsiniz.

Fethiye Ölüdeniz Tekne Turu Rotası üzerinde yer alan koyların bir çoğu araçla ulaşılması oldukça zor olan konumdadır. Sezon boyunca kalabalık olan Ölüdeniz sahilinden bir günlüğüne uzaklaşıp sakinliğin sularında harika zamanlar geçirip Fethiye’nin ıssız koylarında vakit geçirmek ise oldukça basittir.

 • Ölüdeniz Tekne Turu boyunca uğrayacağımız durakları kısaca sizlere tanıtmak istiyoruz.
 • Gemile Adası / St. Nicholas Adası
 • Soğuk Su Koyu
 • Mavi Mağara
 • Kelebekler Vadisi
 • Akvaryum Koyu

Fethiye Ölüdeniz Tekne Turu Detayları

Fethiye Ölüdeniz Tekne Turu ile gideceğimiz birbirinden enfes duraklar hakkında bilgi sahibi olmanız için biraz bilgilendirmek istiyoruz sizleri. Fethiye Ölüdeniz’i ziyaret etmek istediğinizde, Ölüdeniz Otelleri her türden ihtiyaçlarınızı giderirken, biz de firma olarak günlerinizi neşeli hale getirmek ve etraftaki doğanın sunduğu güzelliklere sizleri ulaştırmak için hizmetinizdeyiz.

Fethiye Ölüdeniz Tekne Turu öncesinde sizleri, otellerinizden ya da ortak belirlenen konumlardan özel transfer araçlarımızla alıyor ve Ölüdeniz Tekne Turunun başlayacağı iskeleye getiriyoruz. Konusunda profesyonel mürettebatımız ve kaptanımız sizleri burada karşılayacak ve Ölüdeniz Tekne Turu ile ilgili gerekli bilgiyi verecek.

Hazırlıklar tamamlandıktan sonra Ölüdeniz ve çevresindeki muhteşem koyları görmek için demir alıyor ve eğlenceye başlıyoruz.

Gemile Adası / St. Nicholas Adası

Ölüdeniz Tekne Turunun ilk durağı Gemile Adası, adanın en yüksek noktasındaki kilisenin isminden dolayı Aya Nikola Adası olarak da isimlendirilmektedir. Fethiye içindeki muhteşem koylara sahip adalardan birisi de Gemile Adası olup Aya Nikola’nın, bir zamanlar burada yaşadığı söylenen ve noel baba olarak bilinen St. Nicholas olduğu rivayet edilmektedir.

Adaya araç girişi olmadığından ve ada çevresinde 11 adet kilise tespit edildiğinden, tarihin ihtişamında muhteşem koylara sahiptir. Ölüdeniz Tekne Turu duraklarımızdan en sakinlerinden biri olan ada etrafında demir attığımızda, Gemile Adasını dolaşabilir ve en tepedeki kiliseyi ziyaret edip, tepeden muhteşem manzaralara tanıklık edebilirsiniz.

Soğuk Su Koyu

Fethiye Ölüdeniz Tekne Turunun ikinci durağı olan Soğuk Su Koyuna vardığımızda, kayalıklarla çevrelenmiş, küçük bir mağaradan çıkan tatlı ve soğuk suların serinlettiği bir bölgeye demir atacağız. Ölüdeniz çevresindeki en soğuk sulara sahip bu bölge, Kayaköy’ün denize bakan tarafında yer alır.

Tekneden denize atladığınızda, ilk başta hafif bir serinlik hissedeceksiniz. Daha sonra kaynağın çıktığı küçük mağaraya doğru yüzdüğünüzde, soğukluk giderek artacak ve tekneye geri dönme isteği uyandıracak. Ama yılmayın. Ölüdeniz Tekne Turunun bu nadide güzelliğini mutlaka tatmanızı dileriz. Yüzmeye devam ettiğinizde vücudunuz alışır ve bundan sonra mağara girişindeki kayalara çıkıp tekrar tekrar suya atlamanın keyfini yaşarsınız.

Mavi Mağara

Mavi Mağara, Fethiye Ölüdeniz Tekne Turunun gizemli duraklarından birisidir. Rüzgarların ve dalgaların aşındırmasıyla oluşan Mavi Mağara, tek hücreli deniz yosunlarının oluşturduğu farklı bir mavilik nedeniyle bu ismi almıştır. Ufak teknelerin sığabildiği mağaraya yakın bir yerde demir atacağız ve burada doyasıya vakit geçirmenizi sağlayacağız.

Ölüdeniz Tekne Turu içindeki eğlenceli koyları dolaştıktan bir süre sonra acıkacağınızdan hep birlikte personelimizin hazırladığı enfes yemekleri yiyip, öğle yemeğinin ardından Ölüdeniz Tekne Turumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Kelebekler Vadisi

Ölüdeniz Tekne Turu içerisinde yer alan ve her yıl turistlerin göz bebeği konumunda yer alan Fethiye’nin esrarengiz koyuna ulaştığımızda, gözlerinize inanamayacaksınız. Kelebekler Vadisi, çevresindeki yüksek kayalıkların ihtişamıyla bir anda sizi kucaklar ve masmavi denizin üzerinde ilerlerken içinizi heyecanla kaplar.

Kelebekler Vadisi üzerinde mola verdiğimizde, hem denize girebilmeniz, güneşlenmeniz ve buradaki doğayı tanımanız için serbest zamanınız olacak. İsterseniz küçük tesislerdeki barlarda içkinizi yudumlayıp ferahlayabilir, isterseniz vadinin iç kısımlarına ilerleyip birbirinden farklı kelebek çeşitlerini gözlemleyebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz Tekne Turu içerisinde yer alan en nadide koylardan birisidir. Fethiye ziyaretinde turistlerin Ölüdeniz’den sonra en çok ziyaret ettikleri yerlerden biri konumunda olsa da genellikle bu ziyaretler tekne turlarıyla yapılmaktadır. Karadan ulaşımı olmayan bu alana sadece Ölüdeniz Tekne Turu gibi turlar ya da özel kiralık tekneler ile ulaşılmaktadır.

Akvaryum Koyu

Fethiye Ölüdeniz Tekne Turu rotamızın sonuncusu olan Akvaryum Koyu, tertemiz denizi ve berraklık nedeniyle oluşan canlı çeşitliliğiyle eşsiz bir konumdadır. Teknemizi bu alana demirlediğimizde, hemen kendinizi suya atmak isteyeceksiniz. Bizim tavsiyemiz, sağlık açısından kendi şnorkel ve deniz gözlüğünüzle gelmeniz, denizin altındaki bu çeşitliliği gözlerinizle görmeniz olacaktır.

Pırıl pırıl bir koy, Ölüdeniz Tekne Turu için eşsiz bir veda.

Teknemiz tekrar Ölüdeniz İskelesine yanaştığında, belki de gitmeden tekrar gelmek isteyeceksiniz. Kalabalıklardan uzakta, huzurlu bir tatilin kollarında olmak istiyorsanız, Ölüdeniz Tekne Turu sizler için unutamayacağınız anlar yaratmak için hizmetinizde.

Fethiye Ölüdeniz Tekne Turu Bilmeniz Gerekenler

Fethiye Ölüdeniz Tekne Turu saatleri, her gün 10:00’da başlar ve akşam 18:00’da sona erer. Ölüdeniz Tekne Turu fiyatlarına öğle yemeği de dahil olup, mürettebatımız tam da karnınız acıktığında, enfes yemeklerle enerjinizi tekrar kazanmanızı sağlar. Güvenlik ve Covid önlemlerinin alındığı teknelerimizde rahatlıkla gezebilirsiniz. Personelimiz tarafından temizlik ve hijyen sağlanırken, size sadece mesafeli olmak ve günün keyfini çıkarmak kalır.

Fethiye Ölüdeniz Tekne Turu süresince herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Ölüdeniz Tekne Turu boyunca güneş havada asılı duracağından, güneş kremi, şapka ve güneş gözlüğünüzü yanınızda getirmeyi unutmayın. Havlunuzu ve varsa yedek mayonuzu yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 Ölüdeniz çevresi derin koylarla çevrili olduğundan yüzme bilmeyenlerin mutlaka personelimizi bilgilendirmesini rica ederiz.  Fotoğraf ve video çekeceğiniz garanti. Bu nedenle yedek şarj aletlerinizi yanınızda getirmeyi unutmayın. Uzun bir gün olacak. 12 Adalar tekne turu fiyatları için web sitemizden veya iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir ve işinde uzman danışmanlarımızdan her türlü bilgiyi kolaylıkla alabilirsiniz. 

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler