Fethiye 12 Adalar Tekne Turu


FETHİYE 12 ADALAR TEKNE TURU

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu ile sizleri bambaşka bir maceraya davet ediyoruz. Fethiye tatilinde kalabalıklardan uzakta, heyecan dolu bir gün geçirmek isteyenlerin favori tercihi olan 12 Adalar Tekne Turu ile masmavi sularda yüzecek, ağaçların çevrelediği tabiatın kollarında muhteşem bir gün geçireceksiniz.

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Fethiye’ye geldiğinizde, görecekleriniz karşısında heyecan duymamak mümkün değildir. 12 Adalar Tekne Turu ise tabiatın sunduğu enfes motifleri bir araya getiren, benzersiz bir deneyim sunar misafirlerine. Bu bölgeyi ziyaret edeceğiniz zaman, tanıdıklarınızın mutlaka Fethiye 12 Adalar Turunu size tavsiye edeceğini şimdiden görebiliyoruz.

Fethiye’nin en güzel koylarını ziyaret ederken, 12 Adalar turu içerisindeki tarihi yerleri görebilir, geçmişin taşıdığı antik eserlerin üzerinde yüzebilirsiniz. Ayrıca Fethiye 12 Adalar Tekne Turu içerisinde harika bir öğle yemeği menüsü de bulunmaktadır. Siz o mavi senin, bu mavi benim keyfinize bakarken, konusunda deneyimli personelimiz, enerjinizi yerine getirmek için öğle yemeğinizi hazırlar. Manzara eşliğinde sevdiklerinizle birlikte yemeğinizi yediğinizde tekrar kaldığınız yerden Fethiye’nin en güzel koylarında yüzmeye devam edersiniz.


Tur Programı
 • Şövalye Adası
 • Yassıcalar Koyu
 • Göbün Koyu
 • Öğle Yemeği
 • Kızıl Ada
 • Tavşan Adası
Tur Takvimi
 • Tur Günleri:Her gün
 • Tur Başlangıç:10:00
 • Tur Bitiş: 18:00

*Yoğunluğa göre sezonda az da olsa gecikmeler yaşanabilmektedir. Hava durumuna göre rotalar değişkenlik gösterebilmektedir. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olanlar
 • Öğle yemeği (Izgara tavuk veya köfte, makarna, salata)
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • Diğer tüm alkollü & alkolsüz içecekler
 • Şnorkel ve dalış ekipmanları
Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum? 

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu Rotaları

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu Rotaları, çevredeki onlarca güzellik arasından yüzüp eğlenebileceğiniz en iyi yerleri bünyesinde toplamıştır. Toplamda 6 saat boyunca, 12 Adalar olarak tabir edilen bölgenin en güzel noktalarında demir atılır ve masal gibi bir gün geçirmeniz için her şey sağlanır.

Türkiye’nin en iyi tekne turlarından biri olarak adlandırılan Fethiye 12 Adalar Turu ile pek çok adayı da beraberinde görme fırsatı bulursunuz. 12 Adalar içerisinde uğrayacağımız önemli duraklara hep beraber bir bakalım ve neler görebileceğiniz konusunda detaylandıralım.

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu Detayları

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu içerisinde görebileceğiniz pek çok güzelliğin yanında mola verip keyif süreceğiniz harika yerler bulunmaktadır. İki katlı olan teknelerimizin en üst katında güneşlenmeniz için minderler, manzaranın keyfini çıkarabilmeniz için oturma yerleri mevcuttur. Alt katta ise güneşten biraz kaçmak isteyenler için gölgelik alanlar yer almaktadır. Öğle yemeğinizi de yiyebileceğiniz bu alanlarda oldukça fazla oturma alanı bulunmaktadır.

Fethiye 12 Adalar Tekne Turuna katılmak için tek yapmanız gereken, web sitemiz üzerinden veya iletişim numaralarımızdan rezervasyon yapmanızdır. 12 Adalar Tekne Turu günü, sizleri bulunduğunuz otelden alıyor ve tur bitiminde tekrar Fethiye’deki otelinize ücretsiz olarak bırakıyoruz.

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu rotası üzerinde yer alan mola yerlerimizi sizlere kısaca tanıtmak istiyoruz. Kendinizi tamamen rahat hissedeceğiniz, beden zihin uyumunun konforlu yolculuğunda, 12 Adalar Tekne Turu nerelere gidiyor, birlikte bakalım.

Şövalye Adası

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu, Telmessos Körfezi üzerinde ince uzun bir set çeken ve ziyaret edeceğimiz adalar içindeki tek yerleşim yeri olan Şövalye Adası ile başlayacak. Akdeniz meltemi ile yüzünüze çarpan rüzgarın serin dokunuşlarıyla maviden turkuaza değişen renk cümbüşüyle sarmalanmış, 12 Adalar Tekne turunun incisi Şövalye Adasında yüzecek, Likyalıların geçmişine yakından tanıklık edeceksiniz.

Şövalye Adası içerisinde, zamanında Rodos Şövalyeleri tarafından yapılan kale ve tarihi eserler yer almakta. Fethiye 12 Adalar Tekne Turu başlangıcında, bu harika adanın kıyılarında yüzecek, hayallerinizi süsleyecek güzel bir günün maviliklerine atlayacaksınız.

Yassıca Adası - Yassıcalar

Sırada, Fethiye 12 Adalar Tekne Turunun incisi olan Yassıca Adası var. 12 Adalar Tekne Turu rotamızın en güzel yerlerinden biri olan Yassıca Adası, tekne ile yapılan günübirlik turların en çok tercih edilen yerlerinden biri konumunda. Uç burnunda bulunan doğal havuzu, çocuklar ve yüzme bilmeyenler için doğa tarafından tasarlanmış gibi duruyor. 12 Adalar Günübirlik tekne turunun rengârenk koylarından birini daha keyifle tattıktan sonra günlük tekne turu rotamızı bir başka güzelliğe çeviriyoruz.

Göbün Koyu

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu rotası içindeki koyları tek tek dolaşırken, sıradaki Göbün Koyuna ulaşıyoruz. Çam ve zeytin ağaçlarıyla süslü bu koya dar bir geçitten geçtikten sonra geniş, sakin ve duru bir denizle karşılaşacaksınız. İnsanların tekneden denize atlayıp eğlendiklerini gördüğünüzde, bir an önce demir atılması için heyecanlanacak ve kaptanın onayının ardından kendinizi tertemiz sularda bulacaksınız. Enerjinizi yeterince harcadığınızda, Fethiye 12 Adalar Tekne Turu içerisindeki enfes manzaralardan birine ev sahipliği yapan Göbün Koyunda öğle yemeğini yiyeceksiniz.

Kızılada

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu rotası, günbatımında adaya vuran güneşin, her tarafı kırmızı tonlara çevirmesi nedeniyle adını alan Kızılada ile devam ediyor. Tekne turlarının en sık uğradığı yerlerden olan Kızılada içerisinde, 19. yüzyıldan kalma bir de deniz feneri bulunmakta. Kızılada, dağ keçileri, yaban tavşanları, çam ve keçiboynuzu ağaçlarıyla nam salmış, Fethiye’nin nadide adalarından birisi konumundadır. Bu doğa harikasının sakin kıyılarında yüzerken, zihninizin temizlendiğini hissedeceksiniz.

Tavşan Adası

Fethiye’ye yakın büyük yüzölçümlü adalardan birine doğru yelken açıyoruz. Fethiye 12 Adalar Tekne Turu rotamız üzerindeki en güzel koylardan biri olan Tavşan Adası. Yaban tavşanların bol olmasından dolayı adını alan bu ıssız adanın bakir koylarına demir atacağız. Burada güneşin kendini yavaş yavaş çekişiyle birlikte Fethiye’deki günün en rahat yüzme lokasyonlarından biriyle karşılaşacaksınız. Doyasıya yüzüp, 12 Adalar Tekne Turu keyfini sonuna kadar çıkarabileceğiniz Tavşan Adasının serin sularında harika bir gün geçireceksiniz.

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu Bilmeniz Gerekenler

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu saatleri her gün sabah 10:00’da başlamaktadır. Gün Batımına kadar süren bu enfes yolculuk içerisinde yüzüp, sevdiklerinizle birlikte harika bir gün geçireceksiniz.

Bunun yanında 12 Adalar Tekne Turu sırasında daha rahat edebilmeniz ve herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için bir kaç hatırlatmada bulunmak istiyoruz.

12 Adalar Tekne Turu boyunca güneşe maruz kalacağınızdan güneş kremi, şapka ve güneş gözlüğünüzü mutlaka yanınızda bulundurun.

Yanınıza havlu, yedek mayonun yanında sağlığınız açısından kendi deniz gözlüğünüzü ve ekipmanınızı getirin.

Sakin ve derin koylara uğrayacağımızdan, çocuklarınızın güvenliğine dikkat edin. Yüzme bilmiyorsanız ya da farklı bir sorun yaşıyorsanız lütfen personelimize danışın.

Fethiye’nin birbirinden güzel koylarındaki eşsiz manzaraları kaydetmeniz için fotoğraf makinelerinizi ve şarj aletlerinizi mutlaka yanınızda getirin.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler