Fethiye Efes Ve Pamukkale 2 Günlük Tur


FETHİYE EFES VE PAMUKKALE TURU ( 2 GÜNLÜK TUR)

Fethiye Efes ve Pamukkale Turu programımız, deniz ve doğa tatili yapmak için zamanını Fethiye’de geçirmek isteyenler için özel olarak tasarlanmıştır. Deniz ve kumların benzersiz güzellikleri içerisinden iki günlüğüne çıkıp, iki farklı tarihin görkemli izlerinde tatilinizi zenginleştirebilirsiniz.

Fethiye çıkışlı Efes ve Pamukkale Turu içerisinde, cilalı taş devrinden bu yana ayakta kalmaya çalışan Efes Antik Kenti, bembeyaz travertenlerin üzerine kurulmuş, yüzyıllardan bu yana bölgenin şifa kaynaklarının zenginleştirdiği Hierapolis Antik Kenti ve daha pek çok tarihi ve doğal güzellikler yer alıyor.

Tur Programı

1. Gün

 • Kahvaltı
 • Efes Antik Kenti Ziyareti
 • Öğle Yemeği
 • Otele Geçiş
 • Akşam Yemeği

2. Gün

 • Kahvaltı
 • Pamukkale Travertenleri
 • Öğle Yemeği
 • Hierapolis Antik Kenti
 • Kleopatra Havuzu
 • Marmaris’e dönüş
Tur Takvimi
 •  Tur Günleri:Çarşamba-Cumartesi
 •  Tur Başlangıç:06:30 - 07:30
Ücrete Dahil Olanlar
 •  Kahvaltı (2) / Öğle yemeği (2) / Akşam Yemeği (1)
 •  Sigorta
 •  Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
 •  Transfer Hizmeti
Ücrete Dahil Olmayanlar
 •  Kişiye özel harcamalar
 •  İçecekler
 •  Giriş ücretleri
Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum? 

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Fethiye’den başlayan iki günlük Efes ve Pamukkale Turu, her güne ayrı program sığdırarak daha fazla yer görmenizi, tarihin tozlu yollarında daha rahat vakit geçirmenizi sağlar. Türkiye’nin nadide güzelliklerinin yer aldığı Fethiye Efes ve Pamukkale Turu programında uğrayacağımız durakları kısaca tanıtmak istiyoruz sizlere.

Efes Antik Kenti

 • Celsus Kütüphanesi
 • Efes Antik Tiyatro
 • Artemis Tapınağı
 • Meryem Ana Kilisesi ve Meryem Ana'nın Evi

Pamukkale

 • Pamukkale Travertenleri
 • Hierapolis Antik Kenti
 • Amfi Tiyatro
 • Apollon Tapınağı
 • Nekropoller
 • Kleopatra Havuzu

Fethiye Efes Turu / 1. GÜN

Fethiye Efes Turu ile başlayan ilk günümüz, erken saatte başlayacak. Rezervasyon sırasında belirtmiş olduğunuz otelinizden, sizleri konforlu araçlarımızla Fethiye Efes Turu başlangıç noktasına getirecek olan açlarımızla alacağız ve klima ve en son teknoloji ile donatılmış otobüsün kalkış yapacağı noktaya transferinizi gerçekleştireceğiz.

Fethiye Efes ve Pamukkale Turu fiyatları içerisine dahil olan transferinizin ardından, diğer misafirlerimizin de transferinin gerçekleşmesiyle birlikte, Efes ve Pamukkale yolculuğunuza başlayacaksınız. Bu sırada Efes ve Pamukkale yolculuğu boyunca sizlere eşlik edecek olan rehberimiz, Efes ve Pamukkale’nin gezilecek alanlarını sizlere tanıtacak ve bu güzide yerler hakkında detaylı bilgi edinmiş olacaksınız.

Efes ve Pamukkale turu, günün erken bir saatinde başlayacağından dolayı, ilk mola yerimizde güzel bir kahvaltı yapacaksınız. Güleryüzlü personelimiz ve rehberimiz, sizlere ihtiyacınız olan her konuda, Fethiye Efes ve Pamukkale turu boyunca yardımcı olacaktır.

Kahvaltının ardından ilk durağımız olan Efes Antik Kentine doğru yola çıkacaksınız. Etrafınızda gördüğünüz güzellikler ile, farklı topraklardaki farklı kültürlerin yansımalarını izleyecek, kendi hayatınızla karşılaştırıp farklı anlamlar yaratacaksınız. Efes ve Pamukkale Turu ile yaşamınızın güzelliğini ve niteliğini belirleyen en değerli etmenlerin, zamanı birleştiren yaşamın çeşitliliğinde saklı olduğunu farkedebilirsiniz.

Efes Antik Kentine ulaştığınızda, güneşin yakıcı parlaklığı ilk olarak gözlerinizi kamaştıracak. Fethiye Efes Turu başlangıç noktamız olan antik kentin girişinde, medeniyetin bıraktığı izlerin rüzgarla yüzünüze yaydığı koku, Efes Antik Kentini daha da derinden tanıma isteği uyandıracak sizlere. UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınan Efes Antik Kenti, gezmeye doyamayacağınız güzelliklerle dolu olacak.

Fethiye Efes Turu içerisinde ziyaret edeceğiniz yerlerden birisi olan Celsus Kütüphanesi, M.S. 106 yılında inşaa edilmiş ve dönemin kültürel birikimini yansıtan derin izler bırakmıştır. Tam karşısında bir genelev olduğu arkeologlar tarafından belirtilse de, konunun akıbeti halen bilinmemektedir. 

Efes Antik Kenti içerisinde yer alan bir diğer tarihi güzellik ise Efes Antik Tiyatro olarak geçmektedir. Tam olarak 24 bin kişilik kapasiteye sahip olan Efes Antik Tiyatro içerisinde eski Roma zamanlarında gladyatörlerin savaştırıldığı söylenmektedir. Fethiye Efes ve Pamukkale Turu içerisinde yer alan Efes Antik Tiyatro içine bugünden bakıldığında, insanlığın değişimi ve evrimine de iyi bir örnek olmaktadır.

Fethiye Efes Turu ilk durağı Efes Antik Kenti içerisinde, İsa’nın çarmıha gerilmesinden sonra buraya yerleştiği Meryem Ana Evi de yer almaktadır. Burayı ziyaret ettiğinizde, her zaman kitaplardan bize ulaşan Meryem Ana’nın nasıl bir evde hayatının büyük bir kısmını geçirdiğini de anlama fırsatı yakalayacaksınız. Her yıl binlerce turistin hac ziyareti yaptığı Meryem Ana Evi içerisine girip geçmişin izlerinde ilerleyeceksiniz.

Efes Antik Kenti içerisinde gezilebilecek çok fazla güzellik olmakla birlikte Fethiye Efes Turu ile görmenizi istediğimiz diğer bir yer ise, Dünyanın 7 harikasından biri olan Artemis Tapınağı olacaktır. Dilerseniz Artemis Tapınağı’ndan bugüne kalan izleri takip edebilir, sonsuz bir yolculuğa uğurlanan kadim mimarların bıraktığı eserleri inceleyebilirsiniz.

Fethiye Efes Turu sonrasında yorgunluğunuzu hafifletmek için sizleri kalacağınız otele götüreceğiz. Burada yiyeceğiniz akşam yemeğinin ardından güzel bir uyku sizleri bekliyor olacak. Ayrıca Fethiye Efes Turu fiyatlarına öğle yemeğiniz de dahil olduğunu belirtmek isteriz.

Fethiye Pamukkale Turu / 2. GÜN

Fethiye Efes ve Pamukkale Turunun ikinci gününde güne otelinizde uyanacak ve ardından yapacağınız kahvaltı ile Pamukkale’ye doğru yolculuğunuz başlayacak. Fethiye Efes turu ile geçirdiğiniz bir günün yoğunluğu biraz başınızı döndürmüş olsa da, yaşadıklarınızı hafızalarınıza ve fotoğraf makinelerinize keyifle kaydedeceksiniz.

Fethiye Efes ve Pamukkale Turu programının ikinci gününü geçireceğiniz Pamukkale’ye ulaştığınızda, ileride beyazlar içerisinde bir oluşumla karşılaşacaksınız. Pamukkale Travertenleri adı verilen ve UNESCO tarafından koruma altında olan bu nadide güzelliği gördüğünüzde, neden Fethiye Efes ve Pamukkale turuna katıldığınızı daha iyi anlayacaksınız.

Pamukkale’nin bir diğer özelliği de, uzun yıllar önce bu coğrafyanın bir şifa ve yenilenme merkezi olmasıdır. Yeraltından çıkan kaynak suları, kimyasal tepkimeler ve çökelmelerle bembeyaz travertenleri oluşturmuş ve bölgeye ismini Pamukkale olarak yazdırmıştır. Fethiye Pamukkale Turu içerisinde gezeceğiniz yerlerden en önemlileri, Pamukkale Travertenleri, Hierapolis Antik Kenti ve Kleopatra Havuzu olacaktır. 

Pamukkale Travertenleri içerisinde bir çok doğal havuz yer almaktadır. Travertenler üzerindeki bu havuzlara ayaklarınızı sokup, önünüzde uzanan manzaranın keyfini çıkarabilir, hemen sonrasında yer alan Hierapolis Antik Kenti’ni keşfedebilirsiniz. 

Hierapolis Antik Kenti, Fethiye Efes ve Pamukkale Turu ikinci gününde dolaşacağınız tarihi bir güzellik olarak karşınıza çıkacaktır. 2 bin yıllık tarihinde çok fazla deprem ve doğal felaket yaşamasına karşın Hierapolis Antik Kenti, bu çökmeleri dolduran yeraltı kaynak sularıyla Pamukkale içerisinde yepyeni bir atmosfer yaratmayı başarmış olan Kleopatra Havuzu ve Antik Havuz gibi mekanlarıyla turistlerin ilgi odağı olmayı sürdürmüştür. 

Fethiye Efes ve Pamukkale Turu programının eşsiz mekanlarından birisi de Hierapolis Antik Kenti içerisinde yer alan Apollon Tapınağ’dır. Tapınağın, dini mağara olarak geçen Plutonion üzerine kurulduğu bilinmektedir.  Üzerinden yüzyıllar geçmesine rağmen, halen ayakta kalmayı başarmış olan Apollon Tapınağı, kapıları ve mermer levhalarıyla bambaşka bir güzellik olarak durmaktadır.

Fethiye Efes ve Pamukkale turunun ikinci gününde geçireceğiz zaman içerisinde, bölgenin cilde, kalp rahatsızlıklarına, felç ve eklem ağrılarına oldukça iyi geldiği belirtilen kaynak suların bulunduğu havuzlara uğrayabilir, burada tarihin ve doğanın sizi sarmalayıp iyileştirici gücünü göstermesine izin verebilirsiniz.

Fethiye Efes ve Pamukkale Turu Programında Bilmeniz Gerekenler

Fethiye Efes ve Pamukkale Turu programımız iki gün süren eşsiz yolculuk ve deneyimler eşliğinde sonlanacak ve Fethiye’ye doğru dönüş yoluna geçecek ve Fethiye’ye ulaştığınızda, sizlere özel ayarlanmış araçlarımızla otelinize transfer edileceksiniz.

İki gün boyunca Efes Antik Kenti ve Pamukkale çevresinde geçireceğiniz muhteşem günün ardından yüzünüzde tebessüm, aklınızda hep iyi kalmak istiyoruz. Bu nedenle, Fethiye Efes ve Pamukkale Turu hakkında sizlere birkaç bilgi vermek istiyoruz.Kimliklerinizi yanınıza almanızı rica ediyoruz. Fethiye Efes ve Pamukkale Turu iki gün süreceğinden ve müze girişlerinden geçeceğimizden bu konu önemlidir.

Sezon boyunca güneş havada asılı olacağından güneş gözlüğü, kremi ve şapkanızı getirmeyi unutmayın.Fethiye Efes ve Pamukkale Turu programında yer alan bölgede bol bol yürüyüş yapacağınızdan, rahat yürüyüş ayakkabıları ile gelmeniz sizin için iyi olacaktır.

Efes ve Pamukkale turu görsel zenginliklerle dolu olduğundan, yanınıza fotoğraf makineleriniz ve cep telefonlarınız için yedek şarj cihazı almayı unutmayın.Antik Havuz ve Kleopatra Havuzu gibi tarihi alanlarda yüzebileceğinizden dolayı yanınıza mayonuzu almanız, Efes ve Pamukkale turu boyunca rahat etmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler