Antalya Pamukkale Turu


ANTALYA PAMUKKALE TURU

Antalya Pamukkale Turu ile Antalya’dan bir günlüğüne ayrılıp beyazlar ülkesi Pamukkale Travertenlerini ve çevresindeki tarihi güzellikleri keşfe çıkabilir, dönüşte Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölüne uğrayarak benzersiz bir gün geçirebilirsiniz.

Antalya’nın, turistik açıdan türlü güzellikler barındırmasının yanında, tarihi mekanlara yakın olması, her yıl binlerce turistin Antalya ve çevresini keşfetmek için yarışmasına neden olmaktadır. Kısa zamanda doyurucu turlar düzenlenmesini sağlayan Antalya, ziyaretçilerine harika anlar yaşatmaya her geçen gün daha fazlasını katarak devam ediyor.

Siz de Antalya’nın birbirinden güzel koylarında vakit geçirip, çevresindeki doğal güzellikleri keşfetme fırsatı bulduysanız, Antalya çıkışlı günübirlik Pamukkale Turuna katılıp tatilinizin seyrini farklı noktalara taşıyabilirsiniz. 

Günlük Antalya Pamukkale Turu içerisinde gezeceğiniz yerleri sizler için sıraladık ve sonrasında detaylı bir şekilde bölgeyi açıklamaya çalıştık.

 • Pamukkale Travertenleri
 • Hierapolis Antik Kenti
 • Kleopatra Havuzu
 • Antik Havuz
 • Salda Gölü
Tur Programı
 • Otel Transferi
 • Korkuteli Kahvaltı
 • Pamukkale Travertenler
 • Hierapolis Antik Kenti
 • Kleopatra Havuzu
 • Antalya’ya Dönüş
Tur Takvimi

Tur Günleri :Salı-Cuma-Pazar

Tur Başlangıç ve Bitiş:06:00 / 20:00


Ücrete Dahil Olanlar
 • Akşam Yemeği
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
 • Transfer Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kahvaltı / Öğle Yemeği
 • Kişiye özel harcamalar
 • Giriş Ücretleri

Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum?

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Antalya Pamukkale Turu Öncesi

Antalya Pamukkale Turu öncesinde, yoğun bir gün geçireceğinizi bildiğimizden dolayı, ekstra bir yorgunluk yaratmamak için sizleri otelinizden transfer araçlarımızla tur başlangıç noktasına götürüyor ve enerjinizi sadece Pamukkale ve çevresinde geçireceğiniz harika anlara saklamanızı istiyoruz.

Dönüşte ise aynı şekilde transfer araçlarımızı kullanarak sizleri otelinize bırakıyor ve geçireceğiniz güzel anlardan oluşan hayallere dalabilmeniz için en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz.

Antalya Pamukkale Turu Detayları

Antalya Pamukkale Turu, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başlayacak olup, gözleriniz henüz çevreye yansıyan güneşe alışamayacağından dolayı hemen Korkuteli ilçesine varıyoruz. Korkuteli’nde yapacağınız leziz kahvaltının ardından kahvenizi bitirdikten sonra yaklaşık 165 km sürecek Pamukkale yolculuğunuz da başlamış olacak.

Pamukkale yolculuğunuz sırasında, bölgeye oldukça hakim olan bilgisiyle tur rehberimiz, sizlere UNESCO tarafından dünya mirası koruma listesinde yer alan Pamukkale ve çevresindeki tüm güzellikler konusunda detaylı bilgi verecek. Eğlence ve çevredeki harika manzaralarının keyifli atmosferinde geçecek olan yolculuğunuzun ardından Pamukkale’ye varacaksınız.

Pamukkale Travertenleri - Aydınlığa Giden Yol

Pamukkale Travertenleri, Antalya Pamukkale Turunun ilk durağı olacak. Pamukkale Travertenleri, antik zamanlardan bu yana varlığını sürdürmekte olup, kaynağından çıkan termal suların içerisindeki kimyasalların oluşturduğu beyazlık nedeniyle her yıl binlerce turisti kendine çekmektedir.

Pamukkale Travertenlerini gezerken, ufak havuzlarında ıslanabilir, karşıdaki manzaranın görselinde çevreye siz de ışıklar saçabilirsiniz. Bu havuzlar tamamen doğal yollarla oluşmuş olduğunu, üzerinde yürürken daha iyi anlayacaksınız.

Hierapolis Antik Kenti - Tarihin Şifa Havuzları

Hierapolis Antik Kenti, Antalya Pamukkale Turunuzun ikinci durağı olacak. Bu bölgede yer alan antik kent, M.Ö. 2. yüzyılda yapılmış olup antik yıllardan günümüze uzanan süreçte pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, termal sularıyla herkese şifa dağıtmıştır.

Çok eski zamanlardan bu yana şifa merkezi olarak kullanılmış olan Hierapolis Antik Kenti, halen havuzları ve çevresine yakın konumdaki kaplıcalarıyla ziyaretçilerine sağlıklı bir kaplıca deneyimi yatmaya devam ediyor.

Antalya Pamukkale Turunun tarihi taraflarını yansıtan Hierapolis Antik Kenti içerisinde kiliseler, şapeller, antik hamamlar, antik tiyatrolar ve depremlerle çöken zeminin yarattığı harkulade havuzlar bulabilir, yapacağınız yürüyüş sırasında birçok tarihi eseri inceleme fırsatını yakalayabilirsiniz. 

Hierapolis Antik Kentinin giriş kapısında yer alan Medusa figürü, Türkiye’de nazar boncuğu olarak bilinmekte olup, aslında antik zamanlardan günümüze gelmiştir. Tanrıça Medusa’dan korunmak amacıyla nazar boncuğu figürünü kapıya işleyen çağın insanları, zamanın hızına maalesef yetişememişlerdir.

Kleopatra Havuzu - Tedavi Merkezi

Antalya Pamukkale Turunun güzide noktalarından birisi de Kleopatra Havuzudur. Çok eski zamanlarda yaşanan istila ve depremlerle çökmüş olan bölgede, yeraltı kaynak sularının yüzeye çıkmasıyla birlikte doğal termal havuzlar oluşmuştur.

Kleopatra Havuzuna girip yüzebilir, berrak suyun altında eski zamanlardan kalma tarihi eserler ve ufacık balıklar eşliğinde harika vakitler geçirebilirsiniz.

Aynı zamanda çok eski çağlardan bu yana şifa amaçlı kullanılan bu havuzların, cilde, kalp rahatsızlıklarına, mideye, romatizmaya ve eklem ağrıları gibi pek çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.

Salda Gölü - Turkuaz Derinlik

Antalya Pamukkale Turunun tüm güzelliklerini keşfettiğinizi düşündüğünüz sırada, sizleri dönüş yolunda bir sürprizle karşılayacak olan Salda Gölüne götüreceğiz.

Maldivler gibi turkuaz sulara, Karayipler gibi bembeyaz kumsallara sahip Salda Gölü, Türkiye’nin en derin ve sakin göllerinden birisidir. Salda Gölünde geçireceğiniz 1 saatlik serbest zaman içerisinde, bölgenin flora ve faunasını yakından gözlemleyebilir, yüzebilir ve bu doğa mucizesi çevresinin güzelliklerinden doyasıya yararlanabilirsiniz.

Antalya Pamukkale Turu Öncesi Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Antalya Pamukkale Turu öncesinde yapmak isteyeceğiniz hazırlıklara katkı sağlamak için bir kaç önemli noktaya değinmek istiyoruz. Daha güvenli ve rahat bir gezi deneyimi için yapacağımız bu hatırlatmalar, tur süresince sizleri daha rahat ettirecek, sorunsuz bir tatil ortamı sunacaktır.
 • Antalya Pamukkale Tur programımızda bulunan rotaların büyük çoğunluğunda güneşe maruz kalacağınız için yanınızda mutlaka güneş gözlüğü, şapka ve kreminizi bulundurmayı unutmayın.
 • Pamukkale içerisinde deneyimlemek isteyeceğiniz kaplıca ve havuzlarda rahatça yüzebilmek için mayo, havlu ve terlik getirmeyi unutmayın.
 • Antik kentler ve görsel güzellikler arasında geçireceğiniz vakitler sırasında yoğun yürüyüşler yapabileceğinizi hatırlayarak, yanınıza rahat yürüyüş ayakkabıları almanızı öneriyoruz.
 • Müze kartınız varsa mutlaka yanınızda bulundurunuz.
 • Fotoğraf makinelerinizin ve kameralarınızın şarjının dolu olduğuna emin olmanızı öneriyoruz.
 • Antalya Pamukkale Turuna katıldığınızda, tarihi ve doğal oluşumların büyüsüne kapılacak, kalabalıklardan uzakta, harika bir günlük tatil deneyimi yaşayacaksınız.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler