Antalya Altınbeşik Mağarası Turu


ANTALYA ALTINBEŞİK MAĞARASI TURU

Antalya Altınbeşik Mağarası Turu, maceracı ruhu ve içinde yenilikleri keşfetme arzusu olanlar için bu isteklere tam olarak isabet eden turlarımızdan birisidir. Altınbeşik Mağarasına ulaşım yollarının bir hayli macera dolu oluşu, mağaranın gizemli dokusu ve çevredeki doğanın yaşamdaki sanatçı karakterini göstermesi nedeniyle, misafirlerine hep akıllarında kalacak bir gün sunuyor.

Antalya tatilinizin yalnızca bir gününde Antalya Altınbeşik Mağarası Turuna katılabilir ve Antalya çevresindeki harikalar diyarının bir parçasına kolayca ulaşabilirsiniz. 

Tur Programı
 • Otellerden Transfer
 • Avasun Köyü
 • Ürünlü Köyü
 • Altınbeşik Mağarası Milli Parkı
 • Ormana Köyü
 • Öğle Yemeği
 • Sarıhacılar Köyü
 • Otel'e geri dönüş
Tur Takvimi
 • Tur Günleri:Perşembe-Pazar
 • Tur Başlangıç ve Bitiş:07:00/19:00
Ücrete Dahil Olanlar
 • Otel Transferi
 • Öğle Yemeği
 • Mağara İçinde Bot Turu
 • Mağaraya Giriş Ücreti
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
 • Transfer Hizmeti
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • İçecekler

Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum?

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Altınbeşik Mağarası Turu Hazırlık Aşaması

 Altınbeşik Mağarası turu ile ilgili hazırlıklara başlarken bilmenizi isteriz ki, ön rezervasyon yaptırdığınız turun yapılacağı gün geldiğinde, sizleri belirtmiş olduğunuz otelinizden en konforlu araçlarımızla alıp Altınbeşik Mağarası Turu başlangıç noktasına ulaştıracağız. Böylelikle planlarınızdan yol derdini hemen çıkarabilirsiniz.

Antalya Altınbeşik Mağarası Turu için yapacağınız hazırlıklar öncesinde sizlere bazı hatırlatmalarda bulunmak istiyoruz. Bu şekilde hazırlanmanıza daha kolay yardımcı olacağımızı düşündük.

Altınbeşik Mağarası Turu sırasında birçok köye uğrayacak ve doğanın içinde harika yürüyüşler yapacaksınız. Bu nedenle yanınızda gelirken yürüyüş sırasında rahat edebileceğiniz ayakkabı getirebilirsiniz.

Sezonda tepeye kurulan güneş, gezi sırasında kalkmaya niyet etmeyeceğinden, güneş gözlüğü ve şapka gibi koruyucuları unutmayınız.

Altınbeşik Mağarası gezisi sırasında doğanın sunduğu görsel harikaları kameralarınıza kaydetmek isteyeceksiniz. Bu nedenle elektronik aletlerinizin şarjının tam olmasına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Avasun Köyü - Yükseklerdeki Panorama

Antalya Altınbeşik Mağarası turunun ilk durağı, 900 metre yükseklikte yer alan Avasun Köyü olacak. Toros Dağlarının yamacına yaslanmış Avasun Köyü içerisinde verdiğimiz mola sırasında, nefesinizin ciğerlerinize dolup oradan tekrar havaya karıştığına bizzat şahitlik edecek, panoramik manzaralara sahip doğanın içindeki sessizlikte dikkatinizi, yaşamın farklı gerçekliklerine doğru yönelteceksiniz.

Ürünlü Köyü - İlk Durak

Antalya Altınbeşik Mağarası Turunda, ikinci olarak Ürünlü Köyünü ziyaret edeceğiz. Ürünlü Köyünün kahvelerinde çaylarınızı içip köyün eşrafıyla sohbet edip, köyün geleneksel Düğmeli Evlerini ziyaret edebileceksiniz. Mimari ustalığın ülkemizdeki yansımalarının ne denli güzel olduğunu, Düğmeli Evleri ziyaret ettiğinizde daha iyi anlayacaksınız.

Ürünlü Köyünün sarp ve yüksek yollarından ulaşacağımız Altınbeşik Mağarası öncesinde, yarım saatlik mola vereceğiz.

Altınbeşik Mağarası Milli Parkı - Gizlenemeyen Güzellik

Antalya Altınbeşik Mağarası Turunun temel durağı olan Altınbeşik Mağarasına doğru ilerlerken, Manavgat Vadisinin muhteşem dokusuyla birleşecek, sevginizi doğayla bütünleştireceksiniz.

Altınbeşik Mağarası, Ürünlü Köyüne yakın bir konumda bulunan, sarp yamaçlarıyla etrafa hakimiyet kuran Manavgat Vadisi’nin batısında kendini göstermektedir. Ürünlü Köyü’nden Altınbeşik Mağarasına doğru 4.5 kilometrelik yoldan giderken, yüksekliğin heyecanıyla bir an için kalp atışlarınızın hızlandığını hissedeceksiniz.

Antalya Altınbeşik Mağarası Turu ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz mağara girişinde bekleyen botlara binip, Altınbeşik Mağarasının derinliklerine doğru lambalı fenerler eşliğinde ilerleyecek, kendinizi Indiana Jones filmindeki karelerden birinde bulacaksınız. 

Altınbeşik Mağarası, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük mağaralarından üçüncüsü konumunda olup, dallara ayrılarak ulaştığı dereye kadarki mesafenin 2200 metreyi bulduğu belirtilmektedir. Mağara girişinden başlayan ve 125 metrelik bir alana yayılan gölde botlarla dolaşabilir ve bu dinginlik dolu zamanları mağara içindeki travertenleri izleyerek keyifle geçirebilirsiniz.

Ormana Köyü - Lezzet Üssü

Antalya Altınbeşik Mağarası turu sırasında geçireceğiniz harika vakitlerin ardından Altınbeşik Mağarasından ayrılacak ve bu kadar yer görmenin yarattığı iştahla, Ormana Köyünde mola verip sizlere yöresel yemeklerin sunulacağı alana yanaşacağız. 

Ormana Köyü, yemyeşil çevrenin yarattığı dinginliği misafirlerine hemen sunmaktan geri kalmayacak. Köyün yöresel yemeklerini midenize keyifle bıraktığınızda, Altınbeşik Mağarası gezisinin bir sonraki durağı olan Sarıcılar Köyüne doğru yola çıkacaksınız.

İpek Yolunda Bir Sarıhacılar Köyü

Antalya Altınbeşik Mağarası Turunun son durağı olan Sarıhacılar Köyü, Antik zamanlardaki meşhur İpek Yolu üzerinde bulunmaktadır. Tarihin yıpratmakta zorlandığı mekanlardan birisi olan Sarıhacılar Köyünde mola verip, köy kahvelerinde çay veya kahvenizi içip köyün sokaklarında gezinecek, kültürümüzün yarattığı değerleri yeniden keşfettiğinize sevineceksiniz.

Her Son Kötü Bitmez

Antalya Altınbeşik Mağarası turunun sonuna yaklaşırken, günün keyifle geçen zamanlarını düşünerek Antalya’ya varacak ve keyifle biten bir turu daha noktalayacaksınız. Antalya tatilinizin diğer lokasyonlarına doğru yolculuk etmek istediğinizde, web sitemiz üzerinde detaylı olarak sizlere sunulan diğer hizmetlerimize de göz atabilirsiniz.

Tatilinizin çözülen gizemli rotalarını, hep birlikte keşfedelim.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler