Antalya Anadolu Ateşi Troya


ANTALYA ANADOLU ATEŞİ TROYA

Antalya Anadolu Ateşi Troya gösterisi ile gün boyu gezip farklı güzelliklerini keşfettiğiniz Antalya tatilinizin bir akşamını renklendirmeye ne dersiniz?

Anadolu Ateşi, Türkiye’nin prestijli ve gösterileriyle dünyaya mal olmuş bir gösteri topluluğudur. Kalabalık bir oluşum olan Anadolu Ateşi topluluğu, her yıl başta Türkiye olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde Troya adlı muhteşem dans gösterisini sevenleriyle buluşturmaktadır.

Siz de Antalya tatilinizin bir akşamını tarihi Aspendos içerisinde gerçekleşen bu inanılmaz ihtişamdaki dans şölenini izlemek isterseniz tek yapmanız gereken web sitemiz üzerinden bize ulaşmak ve ön rezervasyon yaptırmak olacaktır. 

Tur Programı
 • Otel Transferi
 • Aspendos Antik Tiyatrosuna Varış
 • Akşam Yemeği
 • Anadolu Ateşi  ve Troya Gösterisi
 • Otele Dönüş
Tur Takvimi
 • Tur Günleri:Salı(Anadolu Ateşi)-Cuma(Troya)
 • Tur Başlangıç ve Bitiş:17:00/23:00
Ücrete Dahil Olanlar
 • Otel Transferi
 • Akşam Yemeği
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
 • Transfer Hizmeti
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • İçecekler
Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum?

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Troya Dans Şovu Öncesi

Antalya Anadolu Ateşi Troya dans şövu öncesinde, Antalya ve çevresinde geçirdiğiniz günün yorgunluğunuz attıktan sonra hazırlıklarınızı rahatça yapabilmeniz için biz her şeyi düşündük. Sizleri rezervasyon sırasında belirttiğiniz otelinizden, şık ve konforlu transfer araçlarımızla alıp Aspendos’a doğru yola çıkacağız. Aspendos Antik Tiyatrosu’nu gördüğünüzde ise bu bölgenin tarihini ve ihtişamlı yaşamına yakından tanıklık edeceksiniz.

Troya Hikayesinin Görsel Anlatımı

Troya hikayesini hepiniz mutlaka kitaplardan ya da çevrenizden duymuşsunuzdur. Ünlü hikayeci Homeros tarafından 2.500 yıl önce kaleme alınan bu harika eseri, günümüzde geleneksel danslarla süsleyen Anadolu Ateşi, Antalya’nın Aspendos Antik Tiyatro içerisindeki görkemli alanda sevenleri ile buluşturuyor.

Anadolu kenti Troya’yı ve Troya içerisinde geçen hikayede, insanların kaderinin Tanrılar tarafından ne şekilde bir oyun haline getirildiğini, aşklarını, intikam ve arzularını körükleyen olaylarını muazzam bir şekilde anlatıyor. Aslında temelini insanın varoluşuyla birlikte elde ettiklerinin nasıl kolayca ellerinden kayıp gidebileceğini ve her şeyin geçiciliğini Antalya’nın Aspendos Antik Tiyatrosunun hikayesiyle bütünleştirip misafirlerine sunuyor.

Siz de, özenle hikayeleştirilmiş ve her noktası dikkatle planlanıp çalışılmış Troya efsanesini, Antalya Anadolu Ateşi Troya şovuna katılarak tecrübe edebilir, renklerin havada uçuştuğu, kostümlerin her bir hissiyatı farklı noktalara taşıdığı gecede, her bir duyunuzu etkin hale getirerek muhteşem bir geceye tanıklık edebilirsiniz.

Aspendos Antik Tiyatro

Aspendos Antik Tiyatro, Anadolu Ateşi Troya topluluğunun sahne alacağı ve yıllara meydan okuyan güzelliğiyle konuklarını her daim büyüleyen ayrı bir sanat eseri olarak hafızalarınızda yer alacak. M.S. 2. yüzyılda Romalılar tarafından inşaa edilen Aspendos Antik Tiyatro, Romalıların tiyatroya ve sanata düşkünlüğünün de bir göstergesi olarak Antalya semalarında karşınıza çıkacak.

Romalılardan günümüze kadar ulaşmış en güçlü ve kullanışlı yapısı olan Aspendos Antik Tiyatro, 5 bin kişilik kapasitede ve 1.300 metrekarelik yüzölçümüyle günümüze kadar ulaşmış en eski tiyatrolardan birisidir. Çevresindeki tarihi eserlerin bolluğu ve yapının bozulmadan günümüze gelmiş görkemli mimarisi içerisinde gerçekleşecek olan Troya dans şovunu izlerken, aynı zamanda Aspendos’a da hayran olacaksınız.

Muhteşem Bir Son

Antalya Anadolu Ateşi Troya şovu iki perdeden ve 13 sahneden oluşmakta. Gece boyunca izlemeye doyamayacağınız dans ve görsel şovların müzikle dolu atmosferi sona erdiğinde, içinizi huzur kaplayacak ve bölgenin tarihi dokusunu içinizde hissedeceğiniz anlar yaşayarak dönüş yoluna geçeceksiniz.

Antalya’ya doğru yola çıkıp, gecenin sonunda siz yorulmayın diye, tekrar transfer araçlarımızla her bir misafirimizi oteline bıraktığımızda, gecenizi aydınlatabilmenin keyfini hep birlikte çıkaracağız.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler