ANTALYA BALON TURU

Antalya Balon Turu ile yaz tatilinin büyüsünü farklı bir hayale doğru yöneltip, Antalya’nın deniz ve kumsallarını bir günlüğüne kenarda tutarak gökyüzünün hakimi olabilirsiniz.

Antalya tatilinizin bir gününü Antalya Balon Turuna ayırarak, sevdiklerinizle birlikte Pamukkale’nin bembeyaz travertenlerle süslü semalarında dolaşabilir, eski zamanların popüler hava aracı olan balonların üzerinde harika bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Antalya Balon Turu süresince, Antalya’ya oldukça yakın bir mesafede olan Pamukkale’yi ziyaret edebilir, tarihi Hierapolis Antik Kenti üzerinde uçarak, geçmişin bıraktığı izleri, gökyüzünden takip edebilirsiniz.

Tur Programı
 •  Balon Turu İçin Transfer
 • Antalya Balon Turu 
 •  İniş & Kutlama
 •  Serbest Zaman
 •  Geri Dönüş
Tur Takvimi
 • Tur Günleri:Her Gün
 • Tur Başlangıç:15:00
Ücrete Dahil Olanlar
 • Balon Turu
 • Kutlama ve İkramlar
 • Uçuş Sertifikası
 • Otel Transferi
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • Yiyecek ve İçecekler
Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum?

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Erken Kalkıp Yol Alanlar

Antalya Balon turu, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte şişirilen balonlar eşliğinde yapıldığından, Pamukkale’ye ulaşıp bu muhteşem gün doğumuna tanıklık edebilmek için oldukça erken bir saat olan 03:00 civarında Antalya’dan yola çıkacaksınız. 

Tatilde geçirilen zamanların daha çok olması için feragat etmeniz gereken uykunuzu, sizleri Pamukkale içerisinde balon turunun yapılacağı alana kadar sürecek olan yolculukta alabileceğinizi hatırlatmak istiyoruz.

Ulaşım Kolaylığı

Etkinliklerimizin her birinde olduğu gibi, Antalya Balon Turu içerisinde de transfer hizmetimiz bulunmaktadır. Çok erken bir saatte uyanacağınız Antalya Balon Turu öncesinde, siz değerli misafirlerimizi otelinizden özel transfer araçlarımızla alıyor ve Antalya Pamukkale Turu kalkış noktasına ulaşımınızı gerçekleştireceğiz. 

Sizleri bekleyen tam donanımlı otobüslerimize bindikten sonra ise Antalya Pamukkale Turunun yapılacağı Pamukkale’ye doğru yola çıkacağız.

Antalya Balon Turu Öncesi Ekiple Tanışma

Antalya Balon Turunun tüm güzelliklerini keşfetmek istediğiniz çıkacağınız yolculuk yaklaşık 3 saat sürecek olup, güneşin çevredeki huzurlu dokuyu canlandırmaya başladığı anlarda Pamukkale’deki Balon turunun yapılacağı bölgeye ulaşacaksınız.

Balon Turunun yapılacağı bölgedeye ulaştığınızda, uçuş ekibinin sıcak karşılamasıyla içiniz ısınacak, şişirilmeye başlayan balonların mistik atmosferinde ve Pamukkale’nin bembeyaz örtüsünün yaratığı sükunet içerisinde beklemeye başlayacaksınız.

Balonlar şişirilirken, pilotlarımız sizlere uçuş hakkında detaylı bilgileri aktaracak ve artık Antalya Balon Turunun en güzel anlarına başlamak için hazır olacaksınız.

Antalya Balon Turu - Gökyüzündeki Sadelik

Antalya Balon Turu öncesindeki tüm hazırlıklar tamamlandığında, Balon turunun yapılacağı büyük sepete geçecek ve sizinle birlikte uçmayı bekleyen misafirlerimizle beraber heyecanlı bir bekleyişin ilk dakikalarını yaşayacaksınız.

Defalarca uçuş tecrübesi olan kaptan pilotumuzun ipleri salmasıyla ve ateşi körüklemesiyle birlikte havalanmaya başlayacak olan balonun içerisinde ilk başta heyecanlanacak ve 50 metrelik bir yüksekliğe ulaştığınızda içinizde kelebekler uçuşmaya başlayacak.

Balonun yavaşça salınarak yükselmesinin ardından, kendinizi yaklaşık 1.000 meter yükseklikte bulutlara yakın bir şekilde bulacak, gökyüzünün güne hazırlanan rengarenk dokusunda, yeryüzü ayaklarınızın altında akıp gidecek.

Pamukkale travertenleri, Hierapolis Antik kenti ve çevreyeye yayılan ovanın üzerinde geçmişin yarattığı oluşumları seyre dalacak, uzaylılar gibi havada süzülürken, etrafa yayılan diğer balonların yarattığı görsel dokuyu keyifle içinize çekeceksiniz.

Yaklaşık 1 saat sürecek olan Antalya Balon Turu ile havada kaldığınız saatleri unutamayacak, bol bol fotoğraf çekip, hayallerinizdeki uçma isteğini, bir şekilde yerine getirmiş olmanın mutluluğunu paylaşacaksınız.

Macera ve Adrenalin Dolu İniş Öyküsü

Antalya Balon Turunun en nadide anlarını yaşayacağınız Balon Turu içerisinde geçireceğiniz 1 saatlik sürenin ardından yeryüzüne doğru inişe geçecek olan balonda, heyecanlı anlar yaşayacaksınız.

Yere iniş yaparken, aşağıdaki araçlarda sizi takip edip ineceğiniz yeri tespit etmeye çalışan balon turu ekibini gördüğünüzde, rüzgarla sarmalanan balonun içindeki pilotun sakin duruşuyla rahatlayacak ve bir süre sonra nasıl kolayca iniş yaptığınıza şaşıracaksınız.

İniş yapıldığında, bu macerayı göğüsleyen ve adrenalin dolu bedeninizin hakimi olan sizleri bir de küçük sürpriz bekliyor olacak. Ekibimiz, gösterdiğiniz cesaretten dolayı, geleneksel olan şampanyayı patlatacak ve birer kadeh yudumlayıp rahatlayacaksınız.

Antalya Balon Turu sonunda ise uçuş yaptığınızı belgeleyen bir de uçuş sertifikası verilecek sizlere. Havada geçen rüya gibi zamanların ispatı da olan bu sertifika ile, kimse size inanmamazlık edemeyecek.

Biraz Da Çevreyi Gezelim

Antalya Balon Turu sadece Balon üzerinde geçireceğiniz saatlerden oluşmamaktadır. Balon turunun heyecanlı atmosferinin ardından vereceğimiz serbest zaman içerisinde, Pamukkale ve çevresindeki güzellikleri keşfedebilir, termal sularının yer aldığı kaplıcalarda vakit geçirebilir, bembeyaz travertenler üzerinde dolaşıp, havuzlarında dinlenebilirsiniz.

Pamukkale ve çevresindeki termal su oluşumları o kadar şifalıdır ki, bu suların cilde, kalp rahatsızlıklarına, eklem ağrılarına ve daha birçok soruna iyi geldiği bilinmektedir. 

Pamukkale’ye Veda Vakti

Antalya Balon Turunun sizlere sunduğu tüm güzellikleri ve adrenalin dolu saatleri geride bırakıp dönüş yoluna geçeceksiniz. Yine 3 saat sürecek olan yolculuğun ardından Antalya’ya ulaşacağız ve sizleri özel transfer araçlarımızla otelinize kadar bırakacağız.

Gökyüzünün selamladığı bedeniniz, rüyalarınızdaki uçma tutkunuz ve Pamukkale’nin şifalı ellerinde geçirdiğiniz zamanların ardından otelinize dönerken, yüzünüzde gülümseme, huzur ve Antalya Balon turunun yansıttığı rüya gibi anların büyüsünde, sizlere veda edeceğiz.

Antalya Balon Turu Öncesi Önemli Bilgiler

Antalya Balon Turuna çıkmadan önce yapacağınız hazırlıkların daha verimli olması için sizleri bazı önemli hususlarda bilgilendirmek istiyoruz.Antalya Balon Turu oldukça güvenlidir. Bu nedenle yükseklik korkusu ciddi bir hastalık derecesinde olmayanlar için korkulacak hiçbir şey bulunmamaktadır. 

Güneşin gözlerinizi rahatsız etmemesi için güneş gözlüğü ve şapkanızı yanınıza almanızı öneriyoruz.Antalya Balon Turuna katılmak için illa ki balona binip yükselmeniz gerekmemektedir. Sevdiklerinizin yanında olmak ve onları aşağıdaki izlemek isteyenler de Antalya balon turuna katılıp, Pamukkale ve çevresinin güzelliklerini deneyimleyebilirler.

Antalya Balon Turu sırasında bol bol fotoğraf ve video çekeceğiniz için, bir gün önceden elektronik aletlerinizin şarjını doldurmayı unutmamanızı tavsiye ediyoruz.Pamukkale içerisindeki antik havuzları ve kaplıcaları ziyaret etmek isteyebileceğinizden dolayı, yanınızda mayo, havlu ve terlik getirmeyi unutmayın.

Unutmayın ki; yepyeni maceralar, cesaretle başlar.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler