Antalya Kekova Tekne Turu


KEKOVA TEKNE TURU

Kekova Tekne Turu programı ile Antalya tatilinizde sizi, muhteşem bir ada ile tanıştırmak istiyoruz. Kekova Adasının tarihi yolculuğu antik yıllara dayanmaktadır. Karaya deniz dışında ulaşımı olmayan Kekova Adasına tekneler veya tekne turları ile gidilebilmektedir.

Kekova Adası altındaki Batık Şehir, çok eski zamanlarda meydana gelen depremler nedeniyle deniz seviyesinin altında kalmıştır. Kekova Tekne Turu ile sizlere, batık şehir ve adanın çevresinde geçireceğiniz harika bir tur hazırladık.

KEKOVA TEKNE TURU -  CORONA (COVİD 19) ÖNLEMLERİ

Yaşadığımız yüzyılın en garip dönemlerinden birindeyiz. Tüm bu güzellikleri yaşayıp, bütün bir senenin yorgunluğunu üzerimizden atmak isterken, Corona virüsünden de korunmak zorundayız. Firmamız bu konuda kendi sorumluluğunu almakta ve sizlerin güvenliğini maksimum seviyede sağlamaktadır. Günlük tekne turu programı başlamadan ve başladıktan sonra bazı önlemler almak durumundayız. Bu önlemlerin hepsi, bilmelisiniz ki sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için alınmaktadır.

Teknelerimizin hepsi düzenli olarak gezilerimizden sonra dezenfekte edilmekte ve baştan aşağı temizlenmektedir. Tekneye alınmadan önce ateş ölçümü yapılmakta ve ‘Hayat Eve Sığar uygulamasından HES kodunuz taranmaktadır. Sosyal mesafeye, tekne turu boyunca dikkat edilmekte, gerekli önlemler alınmaktadır.

Mesafeli oturma düzenleri teknelerimizde belirlenmiş olup, %50 kapasite ile günlük tekne turlarımız gerçekleşmektedir. Her teknede dezenfektan ve gerekli ekipmanlar bulunmaktadır.

*Unutmayın ki hepimizin sağlığı aynı derecede önemlidir

Tur Programı
 • Kahvaltı
 • Üçağız Köyü
 • Kekova Tekne Turu
 • Batık Şehir Gezisi
 • Öğle Yemeği
 • St. Nikolaos Kilisesi
 • Myra Antik Kenti

(Hava durumuna göre rotalarımız değişkenlik gösterebilmektedir.)

Tur Takvimi
 • Tur Günleri: Her Gün
 • Tur Başlangıç: 06:00 / 06:30
Ücrete Dahil Olanlar

 • Otel Transferi
 • Kahvaltı
 • Öğle Yemeği
 • Kekova Tekne Turu
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • İçecekler
 • Myra Antik Kenti Giriş Ücreti
 • St. Nikolaos Kilisesi Giriş Ücreti
Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini ne zaman ödüyorum?

 • Telefon ya da internet üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Rezervasyon yapmanızın ardından, firmamız tarafından mail adresinize e-bilet gönderilecektir. Ödemeyi, rehberlerimiz sizi almaya geldiğinde yapabilirsiniz.

Kekova Tekne Turu Hazırlık Aşaması

Kekova Tekne Turu aktivitesi ile sizleri sadece Kekova Adasına değil, Myrna gibi tarihi mekanlara da götüreceğiz. Kekova Tekne Turu öncesinde ise sizlere, gezinizi daha rahat kılacak bir takım önerilerde bulunmak istiyoruz.

Kekova Tekne Turu ile gideceğiniz Kekova Adasında el değmemiş sularda yüzme şansına da sahip olacağınızdan, mayo, havlu ve terliğinizi mutlaka yanınıza almanızı tavsiye ediyoruz. Kekova yolculuğunuz boyunca güneşi derinden hissedeceğinizden, yüksek faktörlü güneş kreminizi, güneş gözlüğünüzü ve şapkanızı almanızı öneriyoruz.Yolculuk boyunca ziyaret edeceğimiz yerlerdeki enfes görüntüleri kayıt altına alabilmeniz için, fotoğraf makinelerinizin ve kameralarınızın şarjının tam olduğuna dikkat edin. Her yaştan misafirimizin Kekova Tekne Turu hizmetinden yararlanabileceğini unutmayın. Müze kartınızı yanınızda taşımayı ihmal etmeyiniz.

Kekova Tekne Turu Öncesinde Rahat Bir Başlangıç

Kekova Tekne Turu fiyatlarının içinde olan, Antalya tatilinizi konforlu ve rahat bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayacak olan transfer hizmetimiz ile , sizi tur günü otelinizden alıyor ve turun başlayacağı noktaya ulaşımınızı sağlıyoruz.Sonrasında başlayacak olan otobüs yolculuğunuz ise, klimalı ve tam donanımlı araçlarımızla gerçekleşecek olup, yolculuk sırasında bölgeyi iyi tanıyan rehberlerimizden, Kekova hakkında çeşitli bilgiler edineceksiniz. 

Önce Kahvaltı

Kekova Tekne Turunun başlangıcı erken bir saatte olduğundan, keyifli hislerle güne başlayabilmenin temeli olan lezzetli bir kahvaltı için mola vereceğiz. Antalya merkezine yakın bir noktada vereceğimiz molanın ardından, yerine gelen enerjinizin sizlere sunduğu keyifle, Kekova Adasına doğru yola çıkacaksınız.

Üçağız Köyü

Kekova Tekne Turu rotasının ikinci durağı olan ve Kekova Adasına ulaşımın sağlandığı teknelerin bulunduğu Üçağız Köyünde mola vereceğiz. Tepesindeki beyaza boyalı evlerle süslü Üçağız Köyü içerisinde dolaşıp, çevrenin güzelliklerini sindirdikten sonra, Kekova Adasına doğru yola çıkmak üzere iskeleye geçeceksiniz.

Kekova Adası - Batık Şehirde Yolculuk

Kekova Tekne Turunun asıl durağı olan Kekova Adası, 4,5 kilometrekare yüzölçümüne sahip, etrafı yeşilliklere bürünmüş nadide bir adadır. Antik çağlarda yaşanan depremlerin ardından sular altında kalan batık şehir, günümüzde yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça sık ziyaret edilen yerlerden biri konumundadır. 

Adaya ulaşım yalnızca teknelerle yapıldığından dolayı bakir kalmış olan Kekova Adası içerisinde, yerleşim yeri bulunmamaktadır. Adada, yalnızca birkaç restoran ve pansiyon yer almaktadır.Kekova Batık Şehir turuna çıktığımız teknelerin altı camdan yapıldığından, Kekova Batık Şehir içindeki tarihi yapıların tümünü rahatlıkla görebileceksiniz. Ayrıca teknenin altının cam olması, batık şehir ve Kekova Adası çevresindeki denizaltı canlılarının yaşamını yakından izleme fırsatı bulacaksınız.

Yüzmeden Olmaz

O kadar Kekova Adası gezeceksiniz de, adanın berrak sularla çevrelenmiş harika denizinde yüzmeyecek misiniz? Tabi ki hayır!Kekova Adasının harika atmosferinde denize girip yüzebilir, güneşlenip manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Altınızda yatan tarihin, üzerinizdeki gökyüzüyle birleştiği kıyılarda vakit geçirirken, geçmişle geleceği bağlayan dinginliğin içinde, kendinizi rüyada gibi hissedeceksiniz.

Keyifle Donatılmış Sofralar

Kekova Tekne Turu ile Kekova Adası ve çevresindeki güzellikleri geride bırakırken, acıkan karınların içindeki sesleri susturabilmek için yol üzerinde mola vereceğiz.  Yöresel lezzetlerle ve keyifle donatılmış masalardaki yemeklerle midemizi mutlu ettikten sonra diğer bir durağımız olan, Myra Antik Kentindeki St. Nicholas Kilisesine doğru yola çıkacağız. 

St. Nikolaos Kilisesi - Noel Baba

Kekova Tekne Turu rotamızın bir sonraki durağı olan St. Nikolaos kilisesine ulaştığınızda, geçmişten gelen parlak mermerler üzerinde yürüyecek, inanışların ulaşmaya çalıştığı dinliğinliği yakından deneyimleyeceksiniz.Zamanında kilisenin piskoposu olan ve döneminin saygın şahsiyetlerinden biri olarak kabul edilen Aziz Nikolas’ın Noel Baba olduğu söylenmektedir. Fakirlerin dostu, öğrenci ve denizcilerin koruyucusu olarak adı geçen Aziz Nikolas’ın adını alan St. Nikolaos kilisesini ziyaret ettiğinizde, tarihin tozlu hikayelerinden birinden siz de geçeceksiniz.

Myra Antik Kenti

Kekova Tekne Turu programımızın son durağı olan Myra Antik Kenti’ne ulaştığınızda, tepelerdeki uçurumlara yapılmış kaya mezarlarını ziyaret edebilir, güneşin yansıdığı tepelerdeki muhteşem renklerin peşinde, fotoğraf makinenizin deklanşörünü zorlayabilirsiniz.Antik zamanlardan bu yana uzanan geçmişinde çok fazla deprem ve istila gördüğünden, şehir haraba haline gelmişse de, daha sonra yapılan düzeltmeler ile, Myra antik kent içerisindeki tiyatro ve kilise onarıma tabi tutulmuştur.

Myra Antik Kentinin yarattığı hissiyatı ve Kekova Tekne Turu yolculuğunun temposuyla yaşadığınız güzellikleri ardınızda bırakırken, Antalya’ya doğru dönüş yoluna geçmiş olacaksınız.Kekova Tekne Turu ile yaşayacağınız harika anıları yanınıza alıp, transfer araçlarımızla sizleri otelinize uğurlarken, tekrar başka bir turda görüşmek üzere vedalaşacağız. Antalya’nın güzelliklerini keşfetmek istediğinizde, web sitemizde yer alan turlarımıza göz atabilirsiniz. Bir başka yolculukta tekrar görüşmek dileğiyle.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler