Antalya Kapadokya Turu (2 Gece 3 Gün)


ANTALYA KAPADOKYA TURU (2 GECE - 3 GÜN)

Antalya Kapadokya Turu ile, sizlere Türkiye’nin en sakin noktalarından biri olan Kapadokya’yı tanıma fırsatı sunuyor, Antalya tatilinizi benzersiz bir deneyime dönüştürmenizi sağlıyoruz.

Kapadokya ve çevresinde geçireceğiniz 2 gece ve 3 gün boyunca, Kapadokya’nın tarihi alanlarını ziyaret edecek, peri bacalarının gizemini çözecek ve doğal oluşumlarla ziyaretçilerine muhteşem manzaralar sunan vadileri ve yeraltı şehirlerini yakından tecrübe etmenizi sağlayacağız.

UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kapadokya’nın en meşhur gezi alanlarını ziyaret ederken, yörenin geleneksel lezzetlerini de tatma imkanı bulacaksınız.

Antalya Kapadokya Turu süresince dileyen misafirlerimiz, Kapadokya’nın meşhur balon turuna katılabilir, adeta farklı bir gezegende gibi hissettiren bu benzersiz deneyimi rahatlıkla yaşayabilirler.

Tur Programı

1. Gün

 • Mevlana Müzesi
 • Kervansaray
 • Saratlı Kırkgöz Yeraltı Şehri
 • Otel Konaklaması

2. Gün

 • Kapadokya Balon Turu (Ekstra)
 • Uçhisar Kalesi
 • Öğle Yemeği
 • Çavuşin Köyü
 • Aşk Vadisi
 • Türk Gecesi ve Sema Gösterisi (Ekstra)

3. Gün

 • Avanos
 • Kızılırmak Nehri
 • Üç Güzeller Peri Bacaları
 • Antalya’ya Dönüş

(Hava durumuna göre rotalarımız değişkenlik gösterebilmektedir.)

Tur Takvimi
 • 2 Günlük Tur:Pazartesi-Perşembe/Saat : 05:00
 • 3 Günlük Tur: Salı-Cuma/Saat : 05:30
Ücrete Dahil Olanlar
 • Otel Transferi
 • Kahvaltı
 • Konaklama
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Müze Giriş Ücretleri
 • Balon Turu
 • Türk Gecesi ve Sema Gösterisi
 • Kişiye özel harcamalar
Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum?

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Antalya Kapadokya Turu Öncesi Hazırlık

Antalya Kapadokya Turu öncesinde, 3 gün boyunca sürecek olan geziniz için yapacağınız hazırlıklara katkı sağlamak amacıyla ve yolculuk boyunca herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına, sizlere bazı hatırlatmalar yapmak istiyoruz.Antalya Kapadokya Turu süresince güneş bizimle birlikte olacağından, yanınızda mutlaka güneş gözlüğü, güneş kremi ve şapka getirmenizi öneriyoruz.

Kapadokya’nın peri bacalarını ve tarihi yerlerini gezerken sıklıkla yürüyüş yapacağınızdan dolayı, yanınızda gelirken rahat yürüyüş ayakkabısı getirmeyi unutmayın.Kapadokya’nın eşsiz atmosferini fotoğraflamaya doyamayacaksınız. Bu nedenle elektronik aletlerinizin şarjının dolu olduğundan ve şarj aletlerinizi yanınıza aldığınızdan emin olmanızı öneriyoruz.

Rahat ve Keyifli Bir Başlangıç

Antalya Kapadokya Turu öncesinde sizlerin en rahat şekilde tatilinizi ve çıkacağınız gezinizi gerçekleştirebilmeniz için ulaşım hizmetimizi genişlettik. Hemen hemen bütün günübirlik turlarımızda olduğu gibi, Antalya Kapadokya Turu fiyatlarına dahil olan transfer hizmetimiz ile, sizleri otelinizden özel araçlarımızla alıyor ve tur başlangıç noktasına ulaşımınızı gerçekleştiriyoruz.

Antalya Kapadokya Turu, günün çok erken saatlerinde başlayacağından dolayı, sizlerin en rahat şekilde yolculuğa hazırlanmanızı önemsiyor ve transfer hizmetimizle konforlu bir başlangıç sunuyoruz.

Antalya Kapadokya Turu - 1. Gün

Mevlana Müzesi - İlahi Aşk

Antalya Kapadokya Turunun ilk gününde Konya’daki Mevlana Müzesi’ne uğrayıp “Gel ne olursan ol, yine gel” felsefesiyle insanlığa kalbini açmış Mevlana’nın yaşamını ve fikirlerini derinden hissedip öğreneceğiniz Mevlana Müzesi içerisindeki tarihi oluşumları, mezarları ve ibadet yerlerini deneyimleme fırsatı bulacaksınız.Aşkın sadece iki insan arasında gerçekleşen bir his olmadığını, ilahi aşkın anlamını ve bir olma hissini yaşamakla kalmayan, ziyaretçilerine de yaşatan Mevlana, aradan yıllar geçmiş olmasına rağmen derin felsefesi ve sonsuz kucaklayıcı yaklaşımı ile konuklarını şaşırtmaya devam etmektedir.

Kervansaray - İpek Yolunda Mola

Antalya Kapadokya Turunun ikinci durağında, eski zamanlarda İpek Yolu’nun tüccarlar için önemli duraklarından biri olan Kervansaray ziyaretinde bulunacaksınız. Zamanında İptek yolu tüccarlarının dinlenmek ve ticaret geleneklerini birbirine aktararak bilgi dağarcığını geliştirmek amacıyla konaklayıp soluk aldığı Kervansaray içerisinde, siz de eski zaman gezginleri gibi dinlenecek, geçmişin bilgi birikimini yakından deneyimleyeceksiniz.

Saratlı Kırkgöz Yeraltı Şehri - Gizemli Derinlik

Kapadokya yolculuğunuzun üçüncü durağı, Saratlı Kırkgöz Yeraltı Şehri olacak. Çok eski zamanlarda burada yaşayan Hristiyanlar, bölgedeki savaşlardan ve istilalardan korunmak için yeraltı şehirleri kurmuş ve yaşamlarını kat kat derinlerde sürdürmüşlerdir.Antalya Kapadokya Turunun bu durağında, Saratlı Kırkgöz Yeraltı Şehrini gezip, zamanında ilmek ilmek oyulan kayaların arasından geçerek ve yerin 3 kat altına kadar inerek oluşturulan kiliseleri, şapelleri, mezarlıkları ve yaşam alanlarını derinlemesine inceleyecek, geçmiş zaman mimarisinin göz alıcı sanatsal oluşumlarını şaşkınlıkla karşılayacaksınız.

Otele Ulaşım

Kapadokya’ya ulaşıncaya kadarki yolculuk boyunca ziyaret edebileceğiniz yerleri gezdikten sonra yorulan bedeninizle birlikte konaklama noktamız olan otelinize giriş yapacaksınız.Otelin tüm imkanlarından yararlanabilecek ve gevşeyip enerjinizi tekrar toplamak için dinlenmeye geçeceksiniz.

Antalya Kapadokya Turu - 2. Gün

Kapadokya Balon Turu - Sabahın İlk Işıkları

Antalya Kapadokya Turunun ikinci günü uyanacağınız otelinizde yapacağınız güzel bir kahvaltının ardından yolculuğunuzun bir sonraki aşamasına hazır hale gelmiş olacaksınız.Kapadokya turundan bağımsız olarak sabahın çok erken saatlerinde yapılabilen Kapadokya Balon Turuna katılmak isteyen misafirlerimiz için özel olarak anlaşmalı olduğumuz acentelerin sunduğu fırsatlardan yararlanabilir, Kapadokya semalarında 1 saat boyunca havada kalarak, çevredeki tabiatın benzersiz güzelliklerini kuş bakışı seyredip, macera ve adrenalin dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Uçhisar Kalesi - Peri Bacalarının Koruyucusu

Antalya Kapadokya Turunun ikinci gününde, ilk olarak Uçhisar Kalesini ziyaret edeceksiniz. Uçhisar Kalesi, Kapadokya’nın hemen hemen her yerinden görülebilen, Kapadokya içerisindeki en büyük peri bacası olarak bilinen bir konumda yer almaktadır. Uçhisar Kalesinin şirin sokaklarında gezip alışveriş yapabilir, Uçhisar Kalesine tırmanıp, en tepeye ulaştığınızda, Göreme ve çevresinde uzanan inanılmaz bir dokuya sahip manzarayı seyre dalabilirsiniz. Rüzgarın tatlı tatlı yüzünüze vurduğu, doğanın kıymetli oluşumlarını gözlerinizin seyrine sunduğu Uçhisar Kalesi üzerindeyken, zamanın farklı bir akışta ilerlediğini farkedeceksiniz.

Çavuşin Köyü - İnancın Merkezi

Kapadokya Turunun devamında kiliseler cenneti olarak tabir edilen ve bölgenin en eski köylerinden biri olan Çavuşin Köyünü ziyaret edeceksiniz.Burada sizi farklı bir atmosfer karşılayacak olup, dinginliğin, huzurun ve sessizliğin mabedi olan Çavuşin Köyüne ulaştığınızda, ileriye bakıp peri bacalarının en güzellerini seyre dalacak, çevredeki farklı özelliklerdeki kiliseleri gezip, tarihin yaşanmışlıklarının izinden gideceksiniz.

Aşk Vadisi - Göreme

Antalya Kapadokya Turuna Çavuşin Köyünü geride bırakıp, masallara konu olan Göreme ve çevresini 5 kilometre uzunluğunda deneyimleyebileceğiniz Aşk Vadisine ulaşacaksınız.

Aşk Vadisinin sunduğu görsel güzellikleri tepeden seyre daldığınızda, çevreyi saran irili ufaklı peri bacalarının görsel şölenine siz de aşık olacak, Aşk Vadisini hiçbir zaman aklınızdan çıkaramayacaksınız.

Gecenin Başlangıcına Yolculuk

Antalya Kapadokya Turunun ikinci gününde, beyaz atlar ülkesi Kapadokya’nın birçok noktasını ziyaret ettikten sonra, üzerinizde tatlı bir yorgunluk oluşacak. Otele döndüğünüzde güzel bir duşun ardından yiyeceğiniz akşam yemeği ile kendinize gelecek ve Kapadokya’nın sunduğu diğer deneyimlere yelken açmak isteyeceksiniz.Otelinizin sunacağı diğer imkanları tecrübe edebilir, dinlenip odanıza çekilebilir ya da Kapadokya akşamlarının sunduğu eğlenceli kültür turlarına katılabilirsiniz.

Özellikle Türk Gecesi ve Sema Gösterileri ile meşhur olan bölgede, geleneksel lezzetlerin yanında harika gösteriler de sizleri bekliyor olacak. 

Antalya Kapadokya Turu - 3. Gün

Antalya Kapadokya Turunun üçüncü gününde, otelinizin sunduğu lezzetli ve zengin kahvaltının ardından çıkış yaparak, Kapadokya’nın diğer güzelliklerine doğru yol almak üzere bavullarınızı toplayacaksınız.

Avanos - Kızılırmak Nehri - Üç Güzeller

Antalya Kapadokya gezisinin devamında, kahvaltının ardından yola çıkıp ilk olarak Avanos’u ziyaret edeceksiniz. Avanos, Kapadokya bölgesinin en değerli ilçelerinden biri konumunda olup, burada yer alan çömlekçilik sanatının en güzel eserlerini ve ustalarını görebilir, Avanos sokaklarında gezip alışveriş yapabilirsiniz.

Avanos’un içinden geçen Kızılırmak Nehri ise bölgeye bambaşka bir güzellik katmaktadır. Nehir kenarındaki çay bahçelerinde oturup dinlenebilir, Kızılırmak nehri üzerinde doğal yaşam alanlarını oluşturan yüzlerce ördeği bir arada görüp onlarla konuşabilirsiniz.Avanos’un tarihi güzelliklerini sonuna kadar deneyimledikten sonra, Kapadokya’nın peri bacaları arasında en fazla rağbet gören Üç Güzeller Peri bacalarını ziyaret etmek üzere yola çıkacaksınız.Erciyes Dağını manzara olarak arkasına yaslayan Üç Güzeller, üç tane peri bacasının vadiye tepeden bakan konumuyla fotoğraf severlerin en ilgi gösterdiği alanlardan biri olarak karşınıza çıkacak ve neden Üç Güzeller ismini aldığını daha iyi anlayacaksınız.

Veda Vakti

Antalya Kapadokya Turunun sizlere sunduğu tüm güzellikleri doya doya yaşamanızın ardından, sizi bekleyen Antalya tatilinize kaldığınız yerden devam edebilmeniz için dönü yoluna geçeceğiz. Yolculuk boyunca sohbetler edip, çay molaları vereceğimiz programımızın sonunda Antalya’ya ulaşacak ve otellerinize transferinizi gerçekleştirirken, sizleri harika anılarla başbaşa bırakacağız.

Antalya Kapadokya Turu ile ilgili sormak istediğiniz her şey için web sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.Gizemli bir bölgenin, doğal mimari tasarımlarını hep birlikte keşfetmeye hazırsanız, hemen ön rezervasyon yaptırıp yerinizi herkesten önce hazır hale getirin.

Antalya Kapadokya Turu Öncesi Bilmeniz Gerekenler

Antalya Kapadokya Turu öncesinde yapacağınız hazırlıklarda sizlere yardımcı olmak adına bazı hatırlatmalarda bulunmak istiyoruz.

Yolculuğumuz uzun olacağından, günlük gezi kıyafetlerinizi alırken 3 günlük yolculuğa çıkacağınızı hesaba katarak yapınız.

Yaz sezonunda güneş tepede olacağından yanınızda mutlaka güneş gözlüğü, güneş kremi ve sizi güneşten koruyacak şapka almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Gideceğiniz alanlarda fotoğraf çekmekten elleriniz yorulabilir. Bu nedenle elektronik aletlerinizin şarjını tam olarak doldurmayı ve yedek şarj cihazlarınızı yanınızda getirmeyi unutmayın.

Balon Turu, Kapadokya Turunun bir parçası olmayıp ekstraya girdiğinden, Balon Turuna katılmak isteyen misafirlerimizin önceden bizleri bilgilendirmesi, herhangi bir aksaklık yaşanmasını engelleyecektir.

Antalya Kapadokya Turu boyunca bol bol yürüyüş yapacağınız içiin, yanınızda rahat yürüyüş ayakkabıları almanızı öneriyoruz.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler