Antalya Aspendos Perge Side Turu


ANTALYA PERGE ASPENDOS SİDE TURU

Antalya Perge Aspendos Side Turu ile Antalya’yı derinden keşfetmek isteyen misafirlerimiz için eşsiz bir günübirlik tur programı hazırladık. Antalya’nın tarihi alanlarına odaklanan ve sanatın geçmişte oynadığı rolü daha iyi tanıtan bu özel tur içerisinde, antik tiyatroları ve tarihten günümüze yansıyan antik yaşam alanlarını daha yakından görebilecek, Antalya’nın tabiatına ve sanatla buluşmasına tanıklık edeceksiniz.

Hemen hemen her mevsimde ziyaret edilebilen Perge, Aspendos ve Side, Antalya’yı ziyaret edip Antalya’yı derinlemesine keşfetmek isteyenler için adeta bir cennet ortamı sunmaktadır. Bölgenin gün yüzüne çıkarılan eserlerinin bitmek bilmeyen zenginliği sizleri beklerken, tarihi seven misafirlere harika imkanları da beraberinde getirmektedir.

Tur Programı
 • Perge
 • Aspendos
 • Side
 • Kurşunlu Şelalesi

(Hava durumuna göre rotalarımız değişkenlik gösterebilmektedir.)

Tur Takvimi
 • Tur Günleri:Pazartesi -Çarşamba-Cuma
 • Tur Başlangıç ve Bitiş:08:00 / 19:00

Ücrete Dahil Olanlar
 • Otel Transferi
 • Açık Büfe Öğle Yemeği
 • Giriş Ücretleri
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • İçecekler

Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum?

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Antalya Perge Aspendos Side Turu Öncesi Hazırlık

Antalya Perge Aspendos Side Turu ile Antalya tarihinin en nadide öğelerine kolayca ulaşabileceğiniz günübirlik etkinlik süresince, sizlere daha rahat zamanlar geçirebilmeniz için bir takım önerilerde bulunmak istiyoruz.

Tarihin görkemli yolculuğunda güneşin eskimeyen ısısı sizlere zor anlar yaşatabileceğinden dolayı, rahat bir yolculuk edebilmeniz için güneş gözlüğünüzü, şapkanızı yanınıza alıp güneş kreminizi sürmeyi unutmayın.

Antalya Perge Aspendos Side Turunun tozlu sayfalarında yürüyerek gezeceğiniz birçok alanı daha kolay deneyimleyebilmeniz için yanınıza rahat yürüyüş ayakkabıları almayı unutmayın.

Ziyaret edeceğiniz yerler arasında Kurşunlu şelaleleri de bulunduğundan, sandalet ya da terliğinizi yanınıza almanız, bu alanlarda rahatlıkla suyla temas etmenizi sağlayacaktır.

Antalya Perge Aspendos Side Turu boyunca sahip olacağınız görsel güzellikleri rahatlıkla kayıt altına alabilmek için elektronik aletlerinizin şarjını bir gün önceden kontrol etmeniz fayda sağlayacaktır.

Ulaşım Kolaylığı

Antalya Perge Aspendos Side Turu boyunca pek çok yere uğrayıp, Antalya’nın tarihi atmosferini yakından deneyimleyeceksiniz. Hali hazırda yorucu geçecek olan etkinlik programımıza tam manasıyla odaklanabilmeniz için misafirlerimize ulaşım kolaylığı sağlıyoruz.

Antalya Perge Aspendos Side Turu ücretine dahil olan otelinizden etkinlik yerine yapılacak ulaşım hizmetimiz ile enerjinizi boş yere kaybetmeyecek, zamanınızı dikkatli kullanmış olacaksınız. Tur bitiminde ise tekrar aynı şekilde etkinlik yerinden otelinize ulaşımınız sağlanacak ve rahatınız hiç bozulmayacak.

Perge Antik Kenti - Heykeller Diyarı

Antalya Perge Aspendos Side Turunun ilk durağı, Antalya Müzesi’nin de önemli eserlerinin oluşmasını sağlayan Perge Antik Kenti olacak. Perge, Hititlere uzanan tarihi ile adeta bir heykeller diyarı. Roma döneminde de birçok esere imza atan kent, Anadolu’nun en düzenli şehirlerinden biri olarak anılmaktadır.

Perge Antik Kenti içerisinde geçireceğiniz muhteşem anlarda, Perge Antik Tiyatroyu, hamamları, agora ve anıtsal çeşmeleri ziyaret edebilir, Türkiye’nin tarihi alanları arasında en iyi korunmuş olan ve 12 bin kapasiteli stadyumlarından birini görebilir ve Perge sokaklarını bürüyen sütunlu caddelerinde dolaşıp, tarihsel süreci sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Aspendos Antik Kenti - Tiyatro Harikası

Antalya Perge Aspendos Side Turu programımızın ikinci durağı olan Aspendos Antik Kenti içerisinde o kadar değerli alanlar mevcut ki, özellikle Aspendos Antik Tiyatrosunu gördüğünüzde şaşıracak ve eski zamanların sanat aşkına tanıklık edeceksiniz.

Akatlar tarafından çok eski zamanlarda kurulan ve M.S. 2. yüzyılda Romalılar tarafından inşaa edilen Aspendos Antik Tiyatronun bulunduğu antik kent, küçük ve büyük olmak üzere iki tepenin üzerinde yer almaktadır.

Rivayete göre Aspondos’un bir de hikayesi vardır. Zamanın kralı, kızını şehirde halk için en yararlı olan yapıyı yapanla evlendireceğini açıklar. İki ikiz kardeş, bunun üzerine iki farklı yapı meydana getirir. Birisi şehre su getiren su kemerleri, diğeriyse Aspendos Antik Tiyatrodur. Kral kızını su kemerlerini yapan mimara vermek ister ancak Aspendos Tiyatrosunun mimari olan Zenon, kurduğu tiyatronun akustiğinden yararlanarak, kral tiyatro içerisinde gezerken ona bir oyun oynar. “ Kral kızını bana vermeli” şeklinde çıkardığı fısıltı sonrası kral kızını Zenon’a vermeye karar verir. 

Tiyatro, Agora, bazilika, hamam, akropol ve su kemerleriyle tarihin sanatsal yönünü ortaya çıkaran Aspendos Antik Kenti içerisinde yapacağınız gezi sırasında edineceğiniz tecrübeler ile mimari ve sanatın birleşimlerini yakından tecrübe edeceksiniz.

Antalya Perge Aspendos Side Turunun devamında, düşen enerjilerinizi yerine getirmek için harika bir öğle yemeği molası vereceğiz.

Side - Nar Şehri

Antalya Perge Aspendos Side Turunun diğer bir durağı olan Side, Anadolu dilinde Nar manasına gelmektedir. Tarihi Hititlere kadar uzanan Side içerisinde yapacağınız gezi sırasında Side Antik Kentini ziyaret edip, tarihin bir diğer bölgesine yolculuk edeceksiniz.Side ve çevresindeki güzellikleri keşfederken, Side Antik Kenti içerisinde bulunan antik tiyatroyu, Dionysos, Apollon ve Athena Tapınaklarını ziyaret edebilir, liman kenti olan Side’nin sokaklarında harika bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Kurşunlu Şelalesi - Yükseklerden Dökülen Su Tanecikleri

Antalya Perge Aspendos Side Turunun son durağı olan Kurşunlu Şelalesi,33 hektarlık bir alanda yer almaktadır. 18 metre yükseklikten aşağıya dökülen ve yarattığı faunasıyla ziyaretçilerine masal tadında zamanlar geçirten Kurşunlu Şelalesi, 2 kilometrelik kanyon içerisinde yer almaktadır.

Yaklaşık 12 bin kişinin aynı anda gezebileceği kadar büyük olan Kurşunlu Şelalesi, Antalya çevresinde görülmesi gereken en önemli doğal alanlardan birisidir. Eşsiz tabiatı, zengin florası, canlı çeşitliliği ve bitki örtüsü ile ziyaretçilerini adeta büyüleyen Kurşunlu Şelalesini doyasıya keşfedebilir, yukarıdan dökülen suların altında yürüyüp, büyüleyici bir manzaranın ferahlığını yaşayabilirsiniz.Antalya Perge Aspendos Side Turu ile cenneti andıran şelalelerde ve tarihi anlatan antik kentlerde geçireceğiniz zamanları unutamayacak, sevdiklerinize bahsetmeden edemeyeceksiniz.

Antalya’nın en güzel noktalarını, gelin hep birlikte yeniden keşfedelim.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler