Kemer Olimpos Ve Yanartaş Turu


KEMER OLİMPOS VE YANARTAŞ TURU

Kemer Olimpos ve Yanartaş Turu programımız, Kemer ve çevresindeki oluşumların en güzellerinden biri ile karşınıza çıkıyor.  Olimpos’un antik çağlardan bu yana gelişimini sürdürmesi ve bölgenin doğal sit alanı içerisinde oluşu, doğanın geçmişin izleriyle rahatça birleşmesine sebep olmuştur. Likya medeniyetlerinin başladığı, Roma medeniyetlerinin sürdürdüğü tarihi oluşumlar, adeta bir zamanlar bu alanda harika zamanlar geçiren insanların olduğunu gözler önüne seriyor.

Milattan önceki yıllarda, sanatın ve zarafetin merkezi ve Likya Birliği içerisinde üç oy hakka sahip 6 şehirden birisi olan Olimpos Antik Kentine girdiğinizde, doğayla bezenmiş çevresi ve kurulan yaşam alanlarının sadeliği ile ziyaretçilerini büyülemeye devam ettiğine yakından şahit olacaksınız. Kemer Olimpos ve Yanartaş Turu ile tüm bu güzellikleri keşfedeceğiniz ve Yanartaş gibi mitoslara konu olmuş mekanları ziyaret edeceğiniz harika bir tur programı hazırladık sizler için.

Tur Programı
 • Olimpos Antik Kenti
 • Olimpos ve Çıralı Plajı
 • Yanartaş
 • Akşam Yemeği
 • Gün Sonu Ve Dönüş
Tur Takvimi
 • Tur Günleri :Her Gün
 • Tur Başlangıç ve Bitiş:16:00 / 22:30
Ücrete Dahil Olanlar
 • Akşam Yemeği
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
 • Transfer Hizmeti
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • Giriş Ücretleri
Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum? 

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Kemer Olimpos ve Yanartaş Turu Hazırlık Önerileri

Kemer Olimpos ve Yanartaş Turu öncesinde yapacağınız hazırlıklar oldukça basit ancak bir o kadar da önemlidir. Yanınızda getirmeniz gereken basit eşyalar, tur boyunca gezinizin kalitesini üst seviyede tutacaktır.

 • Sezon boyunca Olimpos ve çevresindeki güneşin her daim havada asılı durması nedeniyle, gelirken güneş gözlüğünüzü, kreminizi ve şapkanızı yanınızda getiriniz.
 • Olimpos ve Çıralı’nın harika koylarında denize girmek isteyeceğinizden, yanınızda mutlaka terlik, havlu ve mayo getirmenizi tavsiye ediyoruz.
 • Yanartaş’a ulaşmak için yürüyecek ve kısa da olsa tırmanış gerçekleştireceğiz. Bu nedenle yanınızda gelirken yürümek için uygun ayakkabılar getirmeniz yararınıza olacaktır.
 • Çevrenin güzelliğini kayda almak isteyeceğiniz anlarla bürüyeceğinizden, gelirken elektronik aletlerinizin şarjının dolu olduğuna emin olmanızı öneriyoruz.

Kemer Olimpos ve Yanartaş Turu Öncesi Ulaşım Kolaylığı

Kemer Olimpos ve Yanartaş Turu içerisinde yer alan ve siz değerli misafirlerimizin en rahat şekilde tur programını yaşamanız için, otelinizden alıyor ve tur başlangıç noktasına kadar ulaşımınızı sağlıyoruz.  Kemer’e dönüş yolunda tekrar aynı şekilde sizleri otellerinize bırakıyoruz. Böylece Kemer Olimpos ve Yanartaş Turuna katılarak, Kemer çevresine yayılan güzelliklerin tadına yorulmadan varabileceksiniz.

Kemer Olimpos ve Yanartaş Turu Detayları

Kemer Olimpos ve Yanartaş gezisi boyunca, pek çok farklı yere uğrayacaksınız. Bunların her birinin turistik açıdan çok fazla ziyaret almasının nedenini, Kemer Olimpos ve Yanartaş Turu programının yer aldığı aşağıdaki mekanlara gittiğinizde daha iyi anlayacaksınız.

 • Olimpos Antik Kenti
 • Olimpos Plajı
 • Çıralı Plajı
 • Yanartaş

Olimpos Antik Kenti - Zanaatin Başkenti

Kemer Olimpos ve Yanartaş Turunun ilk durağı Olimpos Antik Kenti olacak. M.Ö. 168 yıllarında yaşayan antik Likya medeniyetlerinin en önemli merkezlerinden biri olan Olimpos, Phaselis limanından sonra, bölgedeki en büyük liman kenti olarak bilinmektedir. Roma imparatorluğu döneminde tekrar ayağa kalkan şehir, depremler ve istilalar nedeniyle yıpranmış, son olarak Roma imparatorluğunun ardından Arapların istilalarından sonra boşaltılmıştır.

Olimpos Antik Kenti içerisine girdiğinizde adeta büyülenecek, bizden binlerce yıl önce yaşayan insanların zevkinin ne kadar üst seviyede olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Şehrin içerisinde yer alan kanallardan akan suların şehri ikiye bölüşünü, tabiatın şehirden ayrılmadığı bir mekana dönüşmesini şaşkınlıkla izleyeceksiniz. İç kısımlara gittiğinizde buradaki yaşam alanlarını daha iyi anlayacak, en uç tarafındaki sakin dere yatağında biraz dinlenip, sessizliğin kulaklarınıza yansıttığı huzurun atmosferinde, kendi iç sesinizden dahi bir an olsun ayrılacaksınız.

Olimpos Plajı

Olimpos’a vardığınızda 4 km uzunluğunda bir plajın Çıralı ve Olimpos’u birbirine bağladığını göreceksiniz. Olimpos antik kentini koruyan tepede yer alan kalenin hemen önündeki plajda yer alan kumsalda yürüyüş yapabilir, denize girebilir, güneşlenip Caretta Carettaların yaşam alanlarına yakından tanıklık edebilirsiniz.

Olimpos, tarihi konumu nedeniyle koruma alanı ilan edilmiş, mandalina ağaçlarının arasına kurulan pansiyonlarıyla ve ağaç evleriyle bambaşka bir görünüme kavuşmuş. Bugün yoğunluğundan dolayı eski güzel günlerini arattığı söylense de, Olimpos’a geldiğinizde bütün söylenenlerin aksine, kendi deneyimlerinizle ve bakış açınızla harika vakitler geçireceğiniz bir yer olduğunu anlayacaksınız. Olimpos Dağının eşlik ettiği ve denizle birleşen derenin görkemli güzelliğiyle büyülü Olimpos, doğal ve tarihi birikimi sayesinde yıllarca ayakta kalacak ve ziyaretçilerine huzur ve güzellikler aşılayacak bir tatil sunmaya devam edecektir. 

Yanartaş - Tükenmeyen Kaynak

Olimpos Antik Kenti ve Olimpos Plajını güzelce gezidikten sonra, Kemer Olimpos ve Yanartaş Turunun bir diğer önemli noktası olan Yanartaş’a doğru yola çıkacağız. Sahilden 3 km içeride ve 180 metre yükseklikte yer alan Yanartaş, yer altından sızan doğalgaz nedeniyle 2500 yıldır durmadan yanmayı sürdürmektedir.  Antik zamanlarda mitolojilere konu olan Yanartaş, Olimpos Beydağları Milli Park sınırları içerisinde yer almaktadır. Yanartaş’ın eski mitolojide ilginç bir hikayesi de bulunmaktadır.

Belleros adlı bir genç, av sırasında kardeşini öldürür ve Likya Kralı, Belleros’u ağzından alevler saçan bir canavar olan Chimera’yla savaşmaya gönderir. Bellaros, kanatlı atı Pegasus ile savaşmaya gider ve dövüş sırasında atıyla havalanarak mızrağı ile Chimera’yı yerin yedi kat altına kadar gömer. Chimera, efsaneye göre yerin 7 kat dibinden ateşler fışkırtmaya, o zamandan bu yana devam etmektedir.  Olimpiyat Meşalesi de günümüzde, Chimera’nın sönmeyen alevlerinin sembole çevrilmiş halidir.

Kemer Olimpos ve Yanartaş Turunun son durağı olan Yanartaş üzerindeki alevlerde yer alan sizleri bekleyen sürprizler sonrasında, Kemer’e doğru dönüş yoluna geçeceğiz. Olimpos ve çevresinde geçireceğiniz harika bir günün sonunda, sizleri otelinize bırakırken, tatilinizin bir gününü mutlulukla taçlandırmanızın memnuniyetiyle sizlere veda edeceğiz.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler