Kemer Antalya Şehir Turu


KEMER ANTALYA ŞEHİR TURU

Kemer Antalya Şehir Turu ile, Antalya’nın sokaklarında ve Antalya çevresinde harika bir gezi etkinliği planladık sizlere. Türkiye’nin turizm incisi Antalya, ülkemizin en fazla antik kente sahip olan ili konumunda olup, niçin her yıl binlerce turistin Antalya’ya akın ettiğini, Kemer Antalya Şehir Turu ile daha iyi anlayacaksınız.

Kemer Antalya Şehir Turu programı içerisinde neler var, hep birlikte bakalım;

 • Antalya Kaleiçi
 • Tekne Turu
 • Düden Şelalesi
 • Teleferik Turu
Tur Programı
 • Kaleiçi 
 • Tekne Turu
 • Düden Şelalesi
 • Teleferik

(Hava durumuna göre rotalarımız değişkenlik gösterebilmektedir.)

Tur Takvimi
 • Tur Günleri: Her Gün
 • Tur Saatleri: 08:00 - 18:00
Ücrete Dahil Olanlar
 • Otel Transferi
 • Teleferik
 • Öğle Yemeği
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • İçecekler
 • Tekne Turu
Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum? 

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Turizm Cenneti Antalya

Antalya, Türkiye’nin coğrafi olarak mükemmel bir konumda bulunan nadir illerinden birisidir. Masmavi deniziyle çevrelenen büyük bir koy olan Antalya, çevresindeki doğal güzelliklerle daha da zengin bir atmosfere bürünmüş ve ziyaretçilerine kanyonlardan şelalelere, muhteşem koylardan, dağ yollarına kadar harika etkinliklerle dolu bir tatil sunmaktadır.

Kemer Antalya Şehir Turu ile Toros Dağlarının görkemli eteklerinde yer alan kenti gezip, geçmişten günümüze kadar gelen ve şimdiki halini alan tarihi alanlara uğrayacaksınız. Tekne turuyla daha da iyi anlayacağınız Antalya kıyı şeridinde dolaşarak, Torosların ihtişamını seyredecek, şehrin akışını tekne turunun huzurlu atmosferinden gözlemleyebileceksiniz.

Kemer Antalya Şehir Turu Hazırlık Aşaması

Kemer Antalya Şehir Turu ile geçireceğiniz keyifli saatler öncesinde yapacağınız hazırlıklarda, aşağıdaki belirttiğimiz hususlara dikkat etmeniz, tur boyunca rahat etmenizi ve eğlencenin her anını kolayca karşılamanızı sağlayacaktır. Antalya merkezine yapacağımız ziyaret sırasında da, eksikleriniz varsa tamamlayabilir, Antalya’nın sokaklarında gezip buradaki mağazalardan alış veriş yapabilirsiniz.

Kemer Antalya Şehir Turu öncesinde mutlaka yanınıza;

 • mayo
 • havlu ve terlik alınız.
 • Güneş kreminizi sürünüz
 • güneş gözlüğü ile şapkanızı yanınızda bulundurunuz.
 • Elektronik aletlerinizin şarjının dolu olduğuna emin olunuz. 
 • Bol bol yürüyüş yapacağınız için, yanınızda rahat yürüyüş ayakkabıları getiriniz.
 • Antalya şehir merkezinde ve gideceğiniz diğer yerlerdeki noktalarda pazarlık imkanı bulabilmek adına, yanınızda nakit para taşıyınız.

Güzel Bir Başlangıç

Kemer Antalya Şehir Turu öncesinde sizlerin daha rahat ve huzurlu bir şekilde güne başlayabilmeniz için biz her şeyi düşündük. Özel ve konforlu transfer araçlarımızla, sizleri otelinizden alıp Antalya turu başlangıç noktasındaki otobüslerimize ulaştırıyoruz. 

Tur otobüslerimiz, sizlerin tüm gün boyunca rahat ve keyifli bir yolculuk yapabilmesi için özel olarak tasarlanmış olup, günün sonunda turun bittiği noktadan transfer araçlarımızla tekrar otelinize ücretsiz olarak bırakılacaksınız.

Antalya’yı Tanımaya Hazır mısınız?

Kemer Antalya Şehir Turu ile Antalya’nın en güzel noktalarını keşfedecek, şehir merkezinin Avrupai görünümünde harika anlar yaşayacaksınız. Antalya merkezine yakın noktalarda yapacağınız gezinti sırasında, birçok farklı aktiviteyi bir arada bulacaksınız. Tüm misafirlerimizin tur başlangıç noktasına ulaşmasının ardından, otobüslerimiz kalkacak ve rehberlerimiz gidilecek yerlerle ilgili detaylı bilgi vererek tura keyifli bir başlangıç yapacaksınız.

Kaleiçi - Eski Antalya

Kemer Antalya Şehir Turunun ilk rotası Antalya’nın eski yaşam merkezi olan Kaleiçi olacak. Buradaki limanı ve çevredeki mekanları dolaşırken, kendinizi farklı bir zamana aitmiş gibi hissedecek, surlarla çevrilmiş alanların büyülü atmosferinde, Antalya’yı ve Antalya kültürünü daha iyi tanıyabileceksiniz.

Antalya merkezinde yapacağınız şehir turu sırasında sizlere serbest zaman verilecek olup, bu zaman zarfında birbirinden farklı kafelerde kahvenizi yudumlayabilir, çeşit çeşit mağazalardan sevdikleriniz için hediyeler alabilir, Kaleiçi sokaklarında yürüyüp, tarihle kuşatılmış evlerin arasında eşsiz bir geziye çıkabilirsiniz.

Kaleiçi bölgesinde yer alan ve Bizans kilisesinin Osmanlı zamanında camiye dönüştürülmesiyle adı değişen, Tekeli Mehmet Paşa Camii’ni görebilir, Roma döneminden kalan ve tarihin mükemmel bir yansıması olan Hadrian Kapısı’nı ziyaret ederek, Antalya ve sokaklarındaki büyülü zamanların tadını çıkarabilirsiniz.

Antalya merkezinin en önemli öğesi olan Kaleiçi gezisi süresince, Abdülhamid’in yaptırdığı Saat Kulesini de ziyaret edebilir, çevrenin tarihi dokusunu fotoğraflayıp, bilgi hazinenize yenilerini ekleyebilirsiniz.

Keyifli Bir Tekne Turu

Kemer Antalya Şehir Turunun ilk kısmında Kaleiçi ve çevresindeki tarihi bölgeleri ziyaret ettikten sonra, yolculuğun ikinci kısmını süsleyecek olan tekne turuna doğru ilerleyeceksiniz. Antalya Tekne Turu ile Antalya’nın kıyı şeridinden itibaren çıkacağınız yolculuk sırasında, Antalya ve çevresini kıyı şeridinden gözlemleyebilir, Toros Dağlarının görsel güzelliğini bir de denizden seyre dalabilirsiniz. Fotoğraflar çekerek ilerleyeceğiniz Antalya Tekne Turu ile günün huzurlu zamanlarını, sizinle aynı duyguları paylaşan misafirlerimizle birlikte paylaşabilirsiniz.

Düden Şelalesi - Yerçekimini Şekillendiren Güzellik

Kemer Antalya Şehir Turunun ikinci durağı Düden Şelalesi olacak. Antalya’nın ziyaretçileri için özenle tasarladığı yollardan geçip, Düden Şelale’sinin denize dökülen kısmında mola verdiğinizde, fotoğraf çekmekten kendinizi alamayacak, denize doğru ilerleyen şelalenin gürleyen sesleri arasında büyülü zamanlar yaşayacaksınız. Düden Şelalesi, Kemer Antalya Şehir Turunun en uzun şelalesi ünvanına sahip olup, 40 metre yüksekliğindeki falezler üzerinden Lara’ya yakın bir konumdan denize ulaşmaktadır. 

Büyük İskender’in bir geçişi sırasında atlarına su verdiği ve buradaki atmosferi çok sevdiği bilinmektedir. Siz de Düden Şelalesini gördüğünüzde, geçmişten geleceğe bozulmadan gelen bu harika şelaleyi izlemeye doyamayacaksınız.

Teleferik - Kuşbakışı Antalya

Kemer Antalya Şehir Turunun son durağı olan teleferik ile Antalya semalarına uzanacak ve Antalya’yı kuşbakışı olarak izleyebileceksiniz. Antalya’nın Toros Dağlarının etrafı kuşatması, masmavi denizin farklı bir değerler yaratması ve doğanın modern şehirle birleştiği noktaları keşfetme imkanı bulacağınız teleferik turu ile Antalyalıların dinlenme alanı olarak da tabir edilen Tünektepe’ye ulaşacaksınız. 600 metre civarında bir yüksekliğe ulaşan Tünektepe’ye 10 dakikalık bir teleferik yolculuğunun ardından ulaşacak ve bölgedeki dinlenme tesislerinde kahvenizi içip, Antalya’yı tepeden keyifle seyre dalacaksınız.

Kemer Çıkışlı Antalya Şehir Turunun Sonu

Kemer Antalya Şehir Turunun sonunda biliyoruz ki, Antalya’yı daha iyi tanımış olacak ve çevredeki doğal, tarihi güzellikleri keşfetmenin heyecanını yaşayacaksınız. Günün sonunda siz değerli misafirlerimizi, transfer araçlarımızla otellerine uğurlarken, diğer günlük turlarımızda buluşmak üzere sizlere veda edeceğiz. 

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler