Kemer Dalış Turu


KEMER DALIŞ TURU

Kemer Dalış Turu ile hep hayalini kurduğunuz, denizin altında nefes alabilme deneyimini kolay bir şekilde gerçekleşebilirsiniz.

Türkiye’nin en iyi dalış noktalarına sahip olan Kemer, her yıl sırf dalış için gelen yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Kemer ve çevre koylardaki denizaltı yaşamının zenginliği, amatör ya da profesyonel dalışçı'ları bu bölgeye çekmektedir.

Kemer Dalış Turuna katılarak, siz de Kemer koylarının zengin atmosferinde muhteşem bir dalış deneyimi yaşayabilirsiniz. Üstelik daha önce dalış yapmış olmanız da gerekmemektedir. Kemer Dalış Turu, özellikle ilk defa dalış yapacak olanlar için kaçırılmaması gereken bir fırsattır aynı zamanda. 

Tüplü dalış hayali olanlar, ilk denemelerini Kemer tatilinin bir gününü ayırarak gerçekleştirebilir, bunun yanında Kemer’in berrak sularında yüzüp, güneşlenmenin tadını gün boyu çıkarabilir. Bir nevi tekne turu görünümünde olan Kemer Dalış Turu ile, hem hayallerinize dalacak, hem de çevrenin doğal atmosferinin keyfini çıkaracaksınız.

Tur Programı
 • Güne Güzel Bir Başlangıç
 • Eğitim
 • Dalış Zamanı
 • Yemek Molası
 • İkinci Dalış
 • Eve dönüş Ve Transfer
Tur Takvimi
 • Tur Günleri: Her Gün
 • Tur Başlangıç: 09:00 - 17:00
Ücrete Dahil Olanlar
 • Dalış Ekipmanları
 • Öğle yemeği
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
 • Transfer Hizmeti
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • İçecekler
 • Fotoğraf ve Video
Sıkça Sorulan Sorular

Kemer dalış turuna herkes katılabilir mi?

 • Amatör ya da profesyonel fark etmez, herkes bu tura katılabilir. Sadece 12 yaş altındaki çocukların, kalp rahatsızlığı olanların ve hamilelerin dalış yapması önerilmemektedir. Bunun dışında dalış yapmak isteyen ya da istemeyen herkes teknede yer alabilir. Dalış yapmak istemeyenlere yarı fiyat uygulaması yapılır.

Günlük tur ücretini ne zaman ödüyorum?

 • Telefon ya da internet üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Rezervasyon yapmanızın ardından, firmamız tarafından mail adresinize e-bilet gönderilecektir. Ödemeyi, rehberlerimiz sizi almaya geldiğinde yapabilirsiniz.

Kemer Dalış Turu Öncesi

Kemer Dalış Turu öncesinde siz değerli misafirlerimize özel bir hizmet sunuyoruz. Sadece dalış gününü düşünmeniz ve enerjinizi bu yönden başka yere kullanmamanız için, Kemer Dalış Turu başlangıç noktasına kadar ulaşımınızı ücretsiz olarak sağlıyoruz.  Kemer’deki otelinizden sizleri karşılıyor ve özel araçlarımıza binip turun yapılacağı alana transferinizi gerçekleştiriyoruz. Dönüşte ise yine aynı araçlarla otelinize bırakıyor ve güzel bir geçirmiş olmanın ferahlığıyla sizlerle vedalaşıyoruz.

İçinizdeki Dalgıcı Uyandırın

Kemer Dalış Turunun ilk noktasına doğru hareket etmeden önce, sizleri karşılayacak olan eğitmenlerimizle yapılacak kısa bir sohbetin ardından, dalış macerasına başlayacaksınız. Tekne hareket ettiğinde dalış yapılacak yere ulaşıncaya dek, eğitmenlerimiz sizlere dalış ekipmanları hakkında bilgi verecek, denizin içerisindeyken nasıl nefes almanız gerektiğini ve işaret dilini öğretecek.

Belirtilen talimatları dikkatle dinledikten sonra, ilk dalış noktasına ulaşılacak ve dalış kıyafetlerinizi giyip 5 metre derinliğe kadar ineceksiniz. Kemer Dalış Turu ile denizin altında nefes alırken, bunun ne kadar kolay olduğunu anlayacak, derinliklerdeki canlı çeşitliliğini gördüğünüzde, yaşamın sadece karada değil, denizin altında da büyük bir yer teşkil ettiğini daha iyi anlayacaksınız.

Keyifli Bir Yemek Molası

Kemer Dalış Turu ile denizin altında koşmayacak olsanız da, sarf ettiğiniz efor ve deneyimlediğiniz yolculuk sizi bir hayli yoracak ve enerjinizi tekrar toplamak ve biraz da su üzerine çıkıp dinlenmek için, şeflerimizin sizlere sunacağı harika lezzetleri tadacaksınız. Kemer’in eşsiz dokusu ve manzaraları eşliğinde yiyeceğiniz yemeğin ardından yüzebilir, güneşlenebilir, ikinci dalış için hazırlıklara başlayabilirsiniz.

Rüyaya Uyanmak

Kemer Dalış Turunun ikinci bölümünde sizleri farklı bir koya doğru yola çıkaracağız. İkinci durağımıza demir attığımızda, tekrar dalmak için sabırsızlanacak, artık alışık olduğunuz tüplü dalış aktivitesinin bir parçası olacaksınız. 

Kemer’in nadide koylarından bir diğerinde su altını keşfe çıktığınızda, eğitmenlerimizin de yardımıyla, denizin altındaki canlıları tanıyacak, balıklarla birlikte sualtı dünyasının farkını daha iyi kavrayacaksınız. Kemer Dalış Turu ile derinlere yapacağınız keyifli yolculuğun sonuna geldiğinizde, tekrar dalabilmek için ne yapmanız gerektiğini sorgulayacak, tüplü dalış aktivitesinin doyum olmaz zamanlarını tekrar tekrar yaşamak isteyeceksiniz.

Kemer Dalış Turu Önemli Bilgiler

Kemer Tüplü Dalış turu boyunca geçireceğiniz harika anların, kesintisiz devam etmesi için bazı önerilerde bulunmak istiyoruz. Hazırlıklarınızı yaparken bu noktaları tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

Kemer Dalış Turu son derece güvenlidir. Denizin en fazla 5 metre altına dalış yapılmakta olup, 12 yaş altındakiler, kalp rahatsızlığı olanlar ve hamilelerin tura katılması önerilmemektedir.  Kemer Tüplü Dalış aktivitesine katılmak için, illaki dalış yapmanız gerekmemektedir. Sevdikleriniz dalış yaparken yanlarında olmak ve muhteşem koylarda güneşlenip yüzmek için de dalış turumuza katılabilir, farklı fiyat tarifesinden yararlanabilirsiniz. Güneş gözlüğü ve kreminizi yanınıza almanızı mutlaka tavsiye ediyoruz.

Kemer Dalış Turu, suyun hep üzerimizde olacağı bir tur olduğundan, elektronik aletlerinizi koruma kılıflarında muhafaza ediniz. Kemer Tüplü Dalış etkinliği sırasında, profesyonel ekibimiz, su altındayken sizleri kameraya alıp fotoğraflarınızı çekecek, tur sonunda bu kayıtlarınızı kendilerinden uygun bir ücret karşılığında satın alabileceksiniz.

Tüplü Dalış turunun en önemli noktası olan eğitmenlerimizin yönlendirmelerine mutlaka uyunuz. Eğitmenlerimizin vereceği bilgilere uymanız, sizin ve çevrenizdeki dalış turuna katılanların güvenliği için en önemli noktalardan birisidir.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler