MARMARİS GÜNLÜK TEKNE TURU 

Marmaris günlük tekne turu, Marmaris’e gelenlerin en çok tercih ettiği aktivitelerden birisidir. Gün boyu Marmaris’in en güzel koylarını, plajlarını, denizlerini ve en şirin kasabalarını rahatça deneyimleyebileceğiniz imkanlar sağlar. 

Gün boyu plajda ya da sabit bir mekanda tatil yapıyorsanız, Marmaris Günübirlik Tekne Turları ile Marmaris’in çevresini ve eşsiz tabiatını doyasıya keşfedebilirsiniz. Sıradanlığın kaybolduğu Marmaris’e ait rotaların her birinde sizlere; farklı nüanslar, cennette en yakın tasvirlerin içerisinde doyasıya bir eğlence vadediyoruz.


Tur Programı

MARMARİS GÜNLÜK TEKNE TURU ROTALARI 

 • Cennet Adası
 • Akvaryum Koyu
 • Fosforlu Mağara
 • Amos ve Kumlubük
 • Turunç
 • Yeşil Deniz

Marmaris’in çevresi öyle güzelliklerle donatılmıştır ki, buraya gelenlere her seferinde unutulmayacak yeni serüvenler yaşatır. Nefes aldığınızı hissettiğiniz tatilinizde, yaşamın değerli akışında bulursunuz bir anda kendinizi. Bütün bir senenin yorgunluğunu atmak için bundan daha güzel ne olabilir ki? 

Marmaris günlük tekne turu, dengeli bir kahvaltının ardından güneşle randevulaştığınız noktada başlar ve gün boyu zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız bir heyecan yaşatır sizlere.  Konuklarımız, bulunduğu konumdan güler yüzlü ekibimiz tarafından konforlu araçlarımızla alınmakta, daha sonra en yakın limana transfer edilmektedir. Bu yolculuk genellikle merkeze yakın yerlerde olacağınızdan kısa sürmektedir.

Limana vardığınızda, teknede yer alan ekibimiz sizi karşılayarak, güvenli ve rahat bir şekilde tekneye girişinizi sağlar. 

Bundan sonrası için Marmaris Tekne Turu, sizlere gün boyu eğlence vadetmektedir. 

CENNET ADASI 

Aslında bir yarımada olan bu yerin asıl adı Nimara Adası’dır. Marmaris’in  girişinde yer alan bir koy olup, karaya da bağlantısı bulunmaktadır. Ancak bu bağlantıya ‘yalancı boğaz’ adı verilmektedir.

Bir rivayete göre; “Vakti zamanında bir kaptan, fırtınalı bir günde burayı boğaz sanıp, teknesinin hızını kesmeden geçip gitmek istemiş, ancak kendisi için bir anda boşlukta beliren bu kara parçasına süratle çarpıp parçalara ayrılmış. Bu nedenle buraya yalancı boğaz adı verilmiş.” 

Marmaris Günlük Tur başlangıç noktası Cennet Adası olup, burada fotoğraf çekip etrafı seyre dalabilirsiniz. Henüz yüzmüyoruz, çünkü yüzmek için gidilecek daha güzel yerler olacak önümüzde. Fotoğraflar çekildikten sonra, Akvaryum Koyu’na doğru yola çıkıyoruz. 

AKVARYUM KOYU 

Ege’nin her bir parçası nadide olduğundan, bu güzel beldelerin hemen hemen hepsinde mutlaka pırıl pırıl bir koy bulunur ve müthiş bir yaratıcılıkla hepsine

Akvaryum Koyu adı verilir. Marmaris’in berrak koylarından Akvaryum Koyu da bunlardan biridir.  Akvaryum Koyu’nda yaklaşık 300 çeşit canlı olduğu söylenmektedir. Biz o kadarını göremesek de, yüzerken deniz gözlüğünüzü takıp aşağı baktığınızda farklı çeşitte pek çok balığı sizinle birlikte anı yaşarken görebilirsiniz.

Turkuazdan mavinin pek çok renk skalasının içinde keyifle yüzebileceğiniz gibi, dilerseniz teknede kalıp içeceğinizi yudumlayarak doğanın yaratıcılığına tanıklık edebilirsiniz. 

FOSFORLU MAĞARA 

Marmaris tekne turumuzun bu durağında, geceleri parladığı için bu ismi alan Fosforlu Mağara var. Teknemizle mağaranın girişine yanaşıyoruz ve kendimizi mağaranın serin sularına ve gizemli görünen büyüsüne bırakıyoruz. 

Dilerseniz yüzerek mağaranın içerisini yüzerek keşfedebilir, düşlerinize yepyeni pırıltılar bırakabilirsiniz. 

AMOS VE KUMLUBÜK 

Hafif keyifli bir yorgunluğun oluşmasıyla yeni rotamıza doğru yola çıkıyoruz. Marmaris günlük tekne turumuzun bu seferki durağı Amos ve Kumlubük. Öğle yemeği molamızı da burada vereceğiz.  Marmaris’in en güzel koylarından ikisi, birbiriyle yan yana olduğundan bu iki koyu da aynı anda görme fırsatı bulacaksınız.

Tertemiz havası ve zeytin ağaçlarıyla süslü plajında güneşlenebilir, etrafı gezebilir, turkuaz sularında yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Bu kadar yüzmek ve gezmek tabi ki sizi acıktıracaktır. Biz de bu sırada enerjinizi tekrar kazanabilmeniz için sizlere  lezzetli tabaklar hazırlayacağız ve doğanın çevrelediği teknemizde hep beraber yemeğe oturacağız. Marmaris Günlük Tekne Turumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. 

TURUNÇ 

Turunç, Marmaris’in pek bilinmeyen ancak tekneler tarafından sıklıkla ziyaret edilen yerlerinden birisidir. Burası kara tarafından Ege, deniz tarafından Akdeniz’i taşımaktadır. Buradaki ziyaretimiz boyunca yüzebilir, kumsalda uzanıp kendinizle başbaşa kalabilir veya bu şirin kasabanın iç kısımlarını keşfe dalabilirsiniz. 

YEŞİL DENİZ 

Marmaris günlük tekne turu programımızda son ziyaret edeceğimiz rota ‘Yeşil Deniz’ olacak. Bu koyun kara kısmı sık kayalıklarla kuşanmış olduğundan, insan elinin pek ulaşamadığı bir konumda kalmış. İyi ki de öyle olmuş. Son durağımız olan Yeşil Deniz’in berrak sularında yüzme molası vereceğiz. Siz denizin tadını çıkarırken, doğanın üzerinizde yarattığı mutluluğu derinden hissedeceğinize ve anılarınızın en güzel köşesine kaydedeceğinize şüphemiz yok. 

Tekne turumuzun son güzergahı da ziyaret edildikten sonra başlangıç noktamız olanMarmaris’e doğru yelken açacağız. Etraftaki tüm detayı ve yaşadığınız güzellikleri hafızanıza yüklerken, akşam melteminin yüzünüze dokunuşuyla hayallere dalacaksınız. Limana vardığımızda, yaşadığımız her an için doğaya birlikte teşekkür edeceğiz ve sonrasında maalesef vedalaşacağız. Daha sonra aynı şekilde alındığınız konuma güvenle transferinizi gerçekleştireceğiz. 

"Marmaris Günlük Tekne Turu ile bir güne çok fazla güzellik ve paylaşım sığdıracak, yaşamın her anının doya doya geçmesinin tadına varacaksınız."

Tur Takvimi
 • Tur Günleri: Her gün
 • Tur Başlangıç: 10:00 - 10:30
 • Tur Bitiş: 16:30
Ücrete Dahil Olanlar
 • Öğle yemeği (Izgara tavuk, makarna, salata)
 • Limitsiz içecek (Alkolsüz içecekler-Çay, kahve, kola, fanta, su...)
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
 • Transfer Hizmeti (Marmaris merkez, Armutalan, Siteler Mahallesi ve İçmeler) 

"Selimiye, Orhaniye, Turunç, Bozburun ve bu gibi bölgelerden transfer hizmetimiz bulunmamaktadır.

Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • Dondurma, cips vb.
 • Belirtilen içeceklerin dışındaki içecekler.
Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum? 

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Günlük tur tekneleri nereden kalkıyor?

 • Günübirlik tur teknelerimiz, Marmaris ve İçmeler üzerinden hareket etmektedir. Transferinizin yapılacağı konuma ve teknelerimizin doluluk oranlarına göre bu iki güzergah arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Unutmayın ki, iki nokta da aynı güzelliklere yelken açmaktadır. 

Günlük tur tekneleriniz kaç kişilik?

 • Tur teknelerinin kapasitesi maksimum 90-100 kişidir. Bu tekneler iki katlı olup üst kat daha çok eğlence ve güneşlenme için kullanılmaktadır. Alt katta ise biraz gölgeye geçip dinlenmek isteyenler için oturma alanları yer almaktadır. Teknelerimiz geniş ve büyük olduğundan bu kapasiteleri rahatlıkla karşılayabilmektedir. 

İçecek seçeneklerimiz neler?

 • Alkolsüz içeceklerimiz genel olarak bilinen kola, meyve suları gibi içeceklerden oluşmaktadır. Alkollü olarak bira markaları değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak genelde tercih edilen markalarla çalışılmaktadır.

NEDEN MARMARİS TEKNE TURU? 

Marmaris gibi pek çok beldeyi tam anlamıyla keşfetmek için belirli vasıtalara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun nedeni, sadece deniz yoluyla ulaşılabilen koy ve adaların oldukça fazla olmasındandır. Marmaris günlük tekne turları ile bölgenin pek çok gizli kalmış güzelliklerini rahatça görebilir, masmavi berrak sularının keyfini çıkarabilirsiniz. Ve en önemlisi, kimse tarafından rahatsız edilmezsiniz. 

Günübirlik turların en iyi yanlarından birisi de; ister tek başınıza, ister sevgilinizle, ister aile ve arkadaşlarınızla bu deneyimi yaşayabilmenizdir. Sizlere her yaşta ve sayıda kişiyi rahatlıkla ağırlayabilecek güvenli bir ortam sunmaktayız. 

Malum yaz aylarında, önemli oranda turist çeken Marmaris’in kalabalık plajlarından uzaklaşmak için iyi bir seçenektir.  Marmaris’in özel tesis ve plajlarında gününüzü geçirmek pek çok zaman size pahalıya mal olabilir. Hem tek bir alanda sıkışıp kalır, hem de çevredeki pek çok güzelliği görmekten mahrum kalabilirsiniz.

Marmaris günübirlik tekne turlarının avantajlı fiyatlarıyla bir gününüzü en eğlenceli şekilde geçirmeniz mümkündür. Bütün gün nereye gideceğinizi ve ne yapacağınızı düşünmek yerine, Marmaris’in en nadide noktalarını görüp, en berrak sularında yüzebilirsiniz. 

Biz sizin için düşünür, size en iyi hizmeti sunmak için yanınızda oluruz.

MARMARİS GÜNLÜK TEKNE TURU’NA ÇIKARKEN BİLMENİZ VE YANINIZA ALMANIZ GEREKENLER

 • Hava koşulları değişiklik gösterebildiğinden, üzerinize ince kalınlıkta da olsa bir şeyler almanızı öneririz.
 • Şnorkel, deniz gözlüğü ve paletiniz varsa mutlaka yanınızda bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle koyların derinliklerinde görmek isteyeceğiniz pek çok güzelliği kaçırmamış olursunuz.
 • Yedek mayo, havlu, deniz ayakkabısı ve yedek giysileriniz varsa yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Deniz koşullarında her zaman temkinli olmak kazandırır. 
 • Güneşin güzelliğine aldanmayın ve güneş gözlüğünüzü, şapkanızı ve güneş kreminizi mutlaka yanınıza alın. Emin olun pişman olmayacaksınız.
 • Telefon, yedek şarj ünitesi ve bu gibi aksesuarlarınızı almanızı öneriyoruz. Çünkü birlikte öyle güzel koylara gideceğiz ki, ileride anılarınızı tazelemek için fotoğraf ve videolara, dönüp tekrar tekrar bakmak isteyeceksiniz.

Dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan birisi de güvenliğiniz. Biz her zaman uzman ekibimizle maksimum güvenliğinizi sağlıyor olacağız. Bunun yanında mola vereceğimiz koyların derinliği yüksek olabildiğinden kendinize göre yedek önlemler almak isteyebilirsiniz. 

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler