Marmaris Hisarönü (Ege Adaları ) Tekne TuruMARMARİS HİSARÖNÜ GÜNLÜK TEKNE TURU

Marmaris Hisarönü Günlük Tekne Turu ile bölgenin en güzel noktalarından birini tanıma fırsatı bulacaksınız. Marmaris’in kuzey doğu tarafında yer alan ve bölgenin en büyük körfezi olup bir çok koya ev sahipliği yapan Hisarönü, aynı zamanda geçmişten bugüne şifa kaynağı olarak da bilinmektedir. Hisarönü tekne turuna katıldığınızda, Bizans döneminden günümüze kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bu biricik yerin çevrelediği kıyılarda yüzebilir, tertemiz havasını içinize çekerken bedeninizin gevşediğini ve etrafınızı huzurun kapladığını hissedeceksiniz.

Bundan çok eski zamanlarda çevredeki doğanın bereketli olmasından dolayı hastaneler kurulmuş olan Hisarönü ve çevresinde pek çok antik hastane kalıntısına rastlamak mümkün. Günümüzde bu bölgenin kalp ve astım hastaları için doğal bir şifa merkezi olduğu söylentisi de devam etmekte. Bölgeyi ziyaret eden pek çok ziyaretçi, aldığı nefesin yarattığı rahatlıktan bahsetmeden geçemiyor. Marmaris Hisarönü Günlük Tekne Turu katılımcılarına tavsiyemiz fotoğraf makinelerini yanlarına almaları. Kısa zamanda gideceğimiz birbirinden özel koyların, hayallerinizde saklı kalmasını emin olun istemeyeceksiniz.


Tur Programı
 • Otellerden alınış
 • Servislerle Marmaris'ten Hisarönüne 30 dk. yolculuk
 • Tekneye biniş
 • Hareket
 • Orhaniye Koyu (Kız Kumu Plajı)
 • Selimiye Koyu
 • Kamelya Adası
 • Dişlice Adası (Aşk Adası)
 • Akvaryum Koyu
 • Servislerle Marmaris'e Dönüş
Tur Takvimi
 • Tur Günleri: Her Gün
 • Tur Başlangıç: 08:30
 • Tur Bitiş: 16:00
Ücrete Dahil Olanlar
 • Öğle yemeği (Izgara tavuk, makarna, salata)
 • Sınırsız Alkolsüz İçecekler (Çay, kahve, kola, meşrubatlar ve su)
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
 • Transfer Hizmeti (Marmaris merkez, Armutalan, Siteler Mahallesi, Turban ve İçmeler)

Not: Turunç, Selimiye, Orhaniye, Bozburun ve bu gibi bölgelerden transfer hizmetimiz bulunmamaktadır. 

Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • Alkollü içecekler
Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur tekneleri nereden kalkıyor?

 • Günübirlik tur teknelerimiz, Marmaris ve İçmeler üzerinden hareket etmektedir. Transferinizin yapılacağı konuma ve teknelerimizin doluluk oranına göre bu iki güzergah arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Unutmayın ki, iki nokta da aynı güzelliklere yelken açmaktadır.

Çocuklarım için güvenli midir?

 • Firmamıza bağlı konusunda deneyimli mürettebatımız her türlü önlemi sizin için almaktadır. Tur teknelerimizde yeter sayıda can yeleği, ilgili kanunlarca bulunmakta olup, ekstra güvenlik önlemleri de firmamızın görevlendirdiği uzman personel tarafından alınmaktadır.

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum?

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)


MARMARİS HİSARÖNÜ GÜNLÜK TEKNE TURU DETAYLARI

Marmaris üzerindeki bütün günlük turlarda olduğu gibi siz değerli misafirlerimizin, önce kaldığı yerden başlangıç noktasına transferini sağlıyoruz. Misafirlerimiz tura hazır olduğunda kendine has özellikleriyle sizi mest edecek koylara doğru demir alıyoruz.  Marmaris Hisarönü Tekne Turu üzerinde yer alan koyları, size kısaca tanıtmak istiyoruz.

Orhaniye Koyu

Marmaris’ten ayrıldıktan sonra yarım saatlik bir sürenin ardından rotamızın ilk durağı Orhaniye Koyu. Bu koya yaklaştığımızda ilk olarak karşınıza, çarşaf gibi önünüzde uzanan denizi dikkatinizi çekecek. Yat kiralayanlar ve tekne ile tatil yapanların uğrak noktası olan Orhaniye Koyu’nun en bilinen tarafı ise Kız Kumu olarak adlandırılan kısmı. Orhaniye Baybassos Antik Kenti’nin gölgesinde, denizin içine açılmış bir geçit gibi duran bu kumsal, turizmin gözde yerlerden birisi konumunda. Kumların üzerinde yürürken denizde yürüyormuş hissiyatına kapılıyorsunuz. Yine bu koyda bulunan Şövalye Adası, seyri güzel yerlerden bir diğeri olarak karşınıza çıkacak.

Selimiye Koyu

Yeterince oksijene ve doğanın mucizevi taraflarına tanıklık ettikten sonra hep birlikte Marmaris ve Hisarönü Körfezi’nin en naif beldesine doğru yola çıkıyoruz. Çam, badem ve söğüt ağaçlarıyla donatılmış bu masal bahçesinde yüzüp, çevrenin tüm güzelliklerine şahit olabilirsiniz. Selimiye de, Orhaniye gibi yat ve tekne severlerin en çok tercih ettiği yerlerden birisi konumundadır. Oksijenin ve yeşilin bolluğu nedeniyle buradaki insanların 100 yaşına kadar yaşadıkları ve sağlıklı oldukları bilinmektedir. Selimiye Koyu, ayrılmak istemeyeceğiniz koylardan biri olsa da, diğer koylara geçiş yapma vakti gelip çatmaktadır.

Kamelya Adası

Hisarönü Günlük Tekne Turu duraklarımızdan bir diğerine demir atıyoruz. Kamelya Adası’nı görür görmez bir anda kendinizi eski Akdeniz’e ışınlanmış olarak bulacaksınız. 13. yüzyıldan kalma kilisesinden geriye sadece bir kaç mozaik ve tarihi kalıntı kalmış olsa da, üzerinize gelen kekik kokusu ve etrafta gezen keçileriyle bambaşka bir aleme götürecek sizleri. Kamelya Adası’nın tekne gezileriyle keşfedilmesinin nedeni ise, denizinin bir hayli derin olması. Rahatlıkla yüzebilecek ve yüzerken kendinizi birbirinden farklı hikayelerin üzerine bırakacaksınız. Denizin berraklığı, otuz kilometreden deniz dibinin görülmesiyle daha da anlaşılır olmaktadır. Tertemiz denizinde yüzmekten kendinizi alamayacağınız anlar yaşadıktan sonra rotamızı bir başka koya çeviriyoruz.

Dişlice Adası

Dişlice Adası, aynı zamanda Aşk Adası olarak da adlandırılmaktadır. Volkanik patlamalar nedeniyle meydana gelen jeolojik yapısı, ağzını sonuna kadar açmış bir ejderhanın dişlerini anımsattığından, buraya Dişlice adı verilmiş. Üzerindeki kayaların sık olması aynı zamanda aşıklara saklanma imkanı verdiğinden, daha sonraları Aşk Adası olarak da anılır olmuş. Yabancı turistlerin yatlarıyla birlikte pasifik okyanusundan sürüklediği balıklar nedeniyle oldukça renkli bir canlı çeşitliliğine sahip denizi bulunan Dişlice Adası, ziyaretçilerine tertemiz sular ve capcanlı anılar bırakmak için her zaman sizleri bekliyor.

Akvaryum Koyu

Marmaris Hisarönü Günlük Tekne Turu’nun son durağı olan Akvaryum Koyu’na vardığımızda denizin içindeki her şeyi gördüğünüze şaşıracaksınız. Kalabalıkları kendine çok yaklaştırmayan ve bu yüzden de tertemiz sularıyla canlı çeşitliliğini koruyan bu koyda yüzerken, mutlaka yanınızda şnorkel ve deniz gözlüğü bulundurun. Denizin içerisine bakıp gördüğünüz renkli atmosfere bayılacaksınız. Tüm koyları tamamlamamızın ardından geriye, dönüş yoluna çıkmanın tatlı hüznü kalacak tabiki. Ancak üzerinizde her daim, gelecekte sevdiklerinize anlatabileceğiniz ve kendinizin de hatırlayacağı birbirinden güzel anlara tanıklık etmenin mutluluğu olacak.

Turumuz tamamlandığında limana yanaşacağız ve siz değerli misafirlerimizin, alındıkları noktalara aynı şekilde özel araçlarımızla transferini gerçekleştireceğiz.Marmaris Hisarönü Günlük Tekne Turu ile Güzel Bir Gün Geçirmeniz Dileğiyle.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler