Marmaris Sedir Adası Tekne TuruMARMARİS SEDİR ADASI GÜNLÜK TEKNE TURU

Marmaris Sedir Adası Tekne Turu boyunca bölgenin her yıl turist akınına uğrayan nadide adasını ve içerdiği tarihi dokuyu keşfetme şansı bulacaksınız. Turizm ve Kültür Bakanlığı tarafından koruma altına alınan adayı özel kılan şey ise altın rengindeki kumlarıdır. 

Masmavi sularla çevrelenen adayı süsleyen altın sarısı rengindeki kumları gördüğünüzde, büyüleyici bir manzara ortaya çıkıyor. Sedir Adası, bir çok kişi tarafından farklı adlarla anılsa da, adanın en bilinen ismi, namı diğer Cleopatra Adasıdır. 

Sedir Adası Günlük Tekne Turu ile, eski zaman ustalarının elleriyle kestiği taşlardan dikilen kuleyi, surlara ek olarak Apollon Tapınağı ile birlikte kilise ve tarihi kalıntıları ziyaret ettiğinizde, zamanın geçiciliğini, değişimin kaçınılmaz oluşunu ve tüm bunların dalgalarla sarmalanışını göreceksiniz. 

Cleopatra Plajını, Kedria Antik Kentini ve tarihi antik tiyatroyu da ziyaret edebileceğiniz bu adanın bir de hikayesi var. 

Rivayete göre, dünya güzeli Cleopatra, sevgilisi olan ünlü Roma komutanlarından Antonius’u ziyaret etmek istemiş ve yolculuk sırasında Sedir Adası’nın koylarını görüp hayran kalmış. Tehlikelerden uzakta yemyeşil bitki örtüsüyle bir başına duran bu adayı çok sevmiş, ancak adada hiç kum olmadığını fark etmiş.

Bunun üzerine Antonius duruma el atmış ve hemen Kuzey Afrika kıyılarından gemilerle kum getirilip, şimdiki meşhur plaj ortaya çıkmış. Cleopatra ve Antonius, her boş zamanında bu adada buluşup mutlu bir şekilde yaşayıp gitmişler. 

Sedir Adası Günlük Tekne Turuna katıldığınızda efsanelere konu olan ve koruma altında olan altın renkli kumlara dokunabilir, adanın tarihi atmosferinde güzel bir gün geçirebilirsiniz.


Tur Programı
 • İnce Kum Plajı
 • Lacivert Koy
 • Kleopatra Adası (Sedir Adası)
 • Fenerli Ada
Tur Takvimi
 • Tur Günleri : Her Gün
 • Tur Başlangıç :10:00
 • Tur Bitiş : 16:30
Ücrete Dahil Olanlar
 • Öğle yemeği (Izgara tavuk, makarna, salata)
 • Alkolsüz içecekler
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
 • Transfer Hizmeti (Marmaris merkez, Armutalan, Siteler Mahallesi ve İçmeler)

Turunç, Selimiye, Orhaniye, Bozburun ve bu gibi bölgelerden transfer hizmetimiz bulunmamaktadır.

Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • Sedir Adası Giriş Ücreti
Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum? 

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Günlük tur tekneleri nereden kalkıyor?

 • Günübirlik tur teknelerimiz, Marmaris ve İçmeler üzerinden hareket etmektedir. Transferinizin yapılacağı konuma ve teknelerimizin doluluk oranına göre bu iki güzergah arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Unutmayın ki, iki nokta da aynı güzelliklere yelken açmaktadır.

Çocuklarım için güvenli midir?

 • Firmamıza bağlı konusunda deneyimli ekibimiz her türlü önlemi sizin için almaktadır. Tur teknelerimizde yeter sayıda can yeleği, ilgili kanunlarca bulunmakta olup, ekstra güvenlik önlemleri de firmamızın görevlendirdiği uzman personel tarafından alınmaktadır.

MARMARİS SEDİR ADASI GÜNLÜK TEKNE TURU DETAYLARI

Marmaris Sedir Adası Tekne Turu, tarihin dalga sesleriyle süslü atmosferinde yüzeye çıkan koylarıyla sıcacık bir gün geçirmenizi sağlar. Adanın tarihe oyulmuş yapıları ve altın sarısı ince kumları, doğanın içinden gelen bir armağan olarak karşınıza çıkar.

Sedir Adası Tekne Turları, her yıl Mayıs ayından Ekim ayına kadar tüm sezon, her gün devam etmektedir. Kleopatra Adası Tekne Turu da denilen günübirlik bu enfes tur için önce otelinizden ya da bulunduğunuz yerden transferiniz yapılır. Daha sonra misafirlerin tamamı geldiğinde, son kontrollerin ardından günlük tur teknemiz seyrine başlar.

İnce Kum Plajı

Sedir Adası’na doğru başlayan yolculuğumuzun ilk rotası, İnce Kum Plajı olarak belirlenmiştir. Çam ağaçlarının rüzgarla şekillenmiş görüntüsü, adeta tropik bir adaya gelmiş hissiyatı yaratmaktadır. İncecik kumla kaplanmış masmavi koyda denize girebilir, plajın keyfini içinizden geldiği gibi yaşayabilirsiniz.

Lacivert Koy 

Burada geçireceğiniz güzel vakitlerin ardından İnce Kum Plajı’nı geride bırakıp bir diğer ilginç koylardan Lacivert Koy’a doğru yelken açıyoruz.  Bu koya karadan gelinmesi bir hayli zor olduğundan, ağırlıklı olarak günlük tekne turlarıyla ulaşım sağlanabilmektedir. Güneşin açısı ve ağaçların yemyeşil yansımasıyla lacivert bir rengi olan bu koyda yüzme ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. 

Kleopatra Adası / Sedir Adası 

Sedir Adası Günlük Tekne Turunun son durağı Kleopatra yani Sedir Adası. Yaklaşırken içinizi heyecanla dolduracak bu adaya yanaşıp önce adayı tanıyacak, tarihi antik kenti ve amfi tiyatroyu ziyaret edip adayı keşfetmeniz için rehberimizle birlikte gezintiye çıkacaksınız. 

Daha sonra ise isterseniz meşhur Kleopatra Plajını ziyaret edip burada yüzebilir, altın renkli bu koya özel kumunu yakından görüp dokunabilirsiniz. Yalnız hatırlatmak istediğimiz başka bir konu daha var bu adayla ilgili.  Bu kumsalda yüzebilirsiniz ancak güneşlenmek, kumlara basmak, kumların korunması açısından malesef yasaklanmıştır. 

Kleopatra Plajı’nın görselliğiyle ve berrak sularında yüzmekle yetinip turumuzu sonlandırmak üzere tekrar geri dönüş yoluna çıkıyoruz. Limana vardığımızda misafirlerimizi aldığımız şekilde tekrar kaldıkları yerlere transfer ediyoruz. 

Türkiye ve de Marmaris’in eşsiz doğasını siz de keşfetmek isterseniz, Marmaris Sedir Adası Günlük Tekne Turu sizin için planlanmış bir tatil seçeneği olarak karşınıza çıkmaktadır.  En güzel koylarda, en iyi hizmetle, unutulmaz bir tatili siz de doyasıya yaşayın.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler