Marmaris Salda Gölü Ve Pamukkale Turu


MARMARİS BEYAZ TUR – GÜNÜBİRLİK SALDA GÖLÜ & PAMUKKALE TURU

Marmaris Beyaz Tur ile tatilinizin içeriğini farklı bir noktaya taşıyabilir, deniz ve kumsaldan bir günlüğüne ayrılıp yaşamınıza bambaşka bir tat bırakabilirsiniz. Salda Gölü ve Pamukkale Turu olarak da adlandırılan Marmaris Beyaz Tur ile tarihin ve doğanın ilginç oluşumlarına tanıklık edeceksiniz.

Salda Gölü’nün Maldivleri andıran bembeyaz görüntüsünün yanında, Pamukkale’nin yine aynı beyazlıktaki tabiatında, benzersiz bir keşfe çıkarmak istiyoruz sizleri. Marmaris’in doğasından kopmak zor olsa da emin olun bu harika gezinti, tatilinizin zenginliğini artırmakla kalmayacak, yepyeni bir dünyanın da kapılarını açacak.

Tur Programı
 • Otellerden Transfer
 • Marmaris'ten Ayrılış
 • Kale İlçesi Kahvaltı
 • Salda Gölü
 • Öğle Yemeği
 • Pamukkale Travertenler
 • Hierapolis Antik Kenti
 • Cleopatra Havuzu
 • Marmaris'e Geri Dönüş
Tur Takvimi
 • Tur Günleri: Pazartesi - Çarşamba - Cumartesi
 • Tur Başlangıç: 04:30
 • Tur Bitiş: 18:30
Ücrete Dahil Olanlar
 • Açık Büfe Kahvaltı
 • Açık Büfe  Öğle yemeği
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
 • Transfer Hizmeti (Marmaris merkez, Armutalan, Siteler Mahallesi ve İçmeler)

Not.: Turunç, Selimiye, Orhaniye, Bozburun ve bu gibi bölgelerden transfer hizmetimiz bulunmamaktadır.

Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • İçecekler
 • Giriş Ücretleri
Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum? 

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

MARMARİS BEYAZ TUR - GÜNÜBİRLİK SALDA GÖLÜ & PAMUKKALE TUR BAŞLANGICI

Marmaris turları arasında en çok tercih edilen turlardan birisi de Marmaris Beyaz Tur olarak adlandırılan Salda Gölü ve Pamukkale Turudur. Son yıllarda özellikle yerli turistlerin ilgi odağı olan Salda Gölü, okyanusun tropik kumsallarında hissettiren bir görüntü sunar ziyaretçilerine.

Sadece bununla da kalmayıp, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale ve çevresindeki güzellikleri de keşfetme fırsatı bulacağınız Marmaris Beyaz Tur içerisinde, birbirinden güzel antik kentleri, travertenleri, bembeyaz kumsal ve kaya oluşumlarını, şifalı havuzları dolaşacağız.

Marmaris Beyaz Tur günü geldiğinde, siz değerli misafirlerimizi bulunduğunuz otel veya belirlenmiş noktalardan özel transfer araçlarımızla alacağız ve Salda Gölü’ne doğru yola çıkacağız. Marmaris’ten başlayacak olan Marmaris Beyaz Tur, günün ilk ışıklarıyla çok erken bir saatte başlayacak. Marmaris’in eşsiz doğası içerisinde bir süre ilerlememizin ardından, Salda Gölü’ne yaklaştığımızda Kale ilçesinde mola vereceğiz ve burada enfes bir kahvaltı yapacağız.

Yapacağımız bu güzel kahvaltıyla bedeniniz aydınlanacak ve artık uyku mahmurluğu üzerinizden kalkacağından, Salda Gölü’ne doğru harekete geçeceğiz. Bu sırada uzman rehberimiz sizlere Marmaris Beyaz Tur rotalarımız ve uğrayacağımız duraklarla ilgili detaylı bilgiler verecek.

SALDA GÖLÜ

Salda Gölü denildiğinde gözlerimizin önünde hemen bir resim belirir; “Maldivler’e benzeyen o güzel yer.” Etrafı karaçam ormanlarıyla kaplı plajlarıyla, bembeyaz kumlarıyla ve turkuazla mavi arasında değişen rengiyle Salda Gölü, Türkiye içerisindeki göller arasında farklı bir yer kaplar.

Deniz seviyesinden 1.140 metre yükseklikte yer alan Salda Gölü, Marmaris Beyaz Tur boyunca gözlerinizi süsleyecek, çevresindeki doğal yaşam alanlarıyla kendine hayran bırakacak. Türkiye’nin en derin gölü olma özelliğinin yanında, en temiz ve berrak gölü olma gibi ünvanları da bulunan Salda Gölü’nün içerisinde soda, kil ve magnezyum barındırdığından, cilt hastalıklarına da oldukça iyi geldiği bilinmektedir.

Marmaris Beyaz Tur rotalarından Salda Gölü derinliklerinde, sazan balığının yanında pek çok canlı türü de barındırmaktadır. Son yıllarda, gölün seviyesinde çekilmeler olsa da güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemiştir. 2019 yılında Salda Gölü, temiz kalabilmesi için Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edilmiştir. Bolca fotoğraf, çokça huzur bulacağınız zamanların ardından Marmaris Beyaz Turun bir sonraki durağı olan Pamukkale’ye doğru yola çıkacağız.

PAMUKKALE

Marmaris Beyaz Tur ikinci durağı olan Pamukkale’ye varmadan önce, enerjinizin yerine gelmesi için öğle yemeği molası vereceğiz. Yörenin birbirinden lezzetli yemeklerinin bedenlerimizi tekrar doğrultmasının ardından, Pamukkale’ye ulaşacağız.

Pamukkale Travertenleri

Pamukkale içerisindeki travertenler ve Hierapolis Antik Kenti, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Marmaris Beyaz Tur içerisindeki bembeyaz oluşumlardan biri olan Pamukkale Travertenleri, yıllardır yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği en doğal yerlerden birisi konumundadır.

Yerin altından yüzeye çıkan kaynar suların içindeki minerallerin doğal koşullar ile çökmesi sonucunda oluşan travertenler üzerinde yürüyebilir, içerisindeki küçük havuzlara ayaklarınızı sokup manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Pamukkale Turu ile doğanın meydana getirdiği güzellikler üzerinde yürürken, gözlerinize inanamayacaksınız.

Hierapolis Antik Kenti

Traverten gezimizin ardından, Pamukkale içerisinde yer alan Hierapolis Antik Kenti, Marmaris Beyaz Tur rotası üzerindeki tarihi geçmişi ile sizleri ağırlayacak. M.Ö. 2. yüzyılın başlarında Frigler tarafından kurulduğu düşünülen kent, Roma döneminde geçirdiği depremle büyük zarar görmüş, ancak bu durum Kleopatra Havuzu gibi günümüzde turist akınına uğrayan harika doğa oluşumlarının meydana gelmesine neden olmuştur.

İçerisinde antik çağlardan kalma eserler bulunan Hierapolis Antik Kenti içerisinde, Medusa tanrıçasından korunmak için şehrin giriş kapısına işlenmiş Medusa figürü bulunmaktadır. Bu figürün daha sonra kültürümüze nazar boncuğu ismiyle geçtiği düşünülmektedir.

Marmaris Beyaz Tur içerisinde yer alan Pamukkale Turunun tarihi kenti Hierapolis, gladyatörlere ev sahipliği yapmış amfi tiyatrodan, hamamlara, kilise ve şapellere kadar bir çok zenginliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Kleopatra Havuzu

Pamukkale Hierapolis Antik Kenti içerisinde en çok ziyaret edilen yer ise, Kleopatra Antik Havuzu’dur. Eski zamanlardan bu yana, önemli bir şifa merkezi olan havuz suyunun; cilde, astıma, mideye ve daha pek çok hastalığa iyi geldiği söylenmektedir. Havuzda yüzerken altınızda uzanan tarihi kalıntıları seyre dalacak, beraber yüzdüğünüz balıklarla, sıcak suyun keyfine varacaksınız.

Marmaris Beyaz Tur sonundaki serbest zamanın ardından otobüslere binip tekrar Marmaris’e döneceğiz. Gün boyunca tarihi ve doğal oluşumların arasında geçireceğiniz harika zamanların ardından Marmaris’in doğası sizi kucaklayacak, ertesi gün denize girip güneşlenerek rahatınıza bakacaksınız.

MARMARİS BEYAZ TUR PROGRAMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 • Salda Gölü ve Pamukkale Turlarımız üzerinde geçireceğimiz zamanlarda oldukça fazla yürüyeceğinizden, yanınıza rahat ayakkabılar almanızı tavsiye ederiz.
 • Sezon boyunca hava sıcak olacağından dolayı, güneşe bolca maruz kalınacaktır. Bu nedenle gelirken güneş gözlüğünüzü, güneş kreminizi ve  şapkanızı getirmenizi tavsiye ederiz.
 • Suyun bol olduğu alanlara seyahat edeceğinizden, yanınızda mayo, terlik ve havlu getirmenizi tavsiye ediyoruz.
 • Varsa müze kartlarınızı mutlaka yanınızda getiriniz.
 • Su, benzeri içecekler ve atıştırmalıklar bulundurmanız, tur boyunca size destek olacaktır.

Tatilinize bembeyaz bir sayfa açmak için Marmaris Beyaz Tur!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler