Marmaris Pamukkale Turu


MARMARİS GÜNÜBİRLİK PAMUKKALE TURU

Marmaris Günübirlik Pamukkale turu ile tatilinizin çehresini değiştirmeye hazır mısınız? Mavi ve yeşilin eşsiz birlikteliğine bir de beyazı eklemek güzel olurdu diye düşündük ve size günübirlik yapabileceğiniz harika bir Pamukkale Turu hazırladık.

Pamukkale, 30 ile 100 derece sıcaklığa ulaşabilen yer altı sularının etkisiyle tortulu kayaçlardan oluşan travertenlerden oluşmaktadır. Ege bölgesinde çok farklı bir atmosfer yaratan Pamukkale, tarihin yaşanmışlıklarını da bünyesinde barındırır ve Marmaris’e sadece 200 km uzaklıkta yer alır.

Pamukkale Travertenleri, uzaktan bakıldığında animasyon filmlerinin içinden fırlamış gibi görünür. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale, her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği bir doğal oluşumdur. Siz de tatilinizi farklı bir yönde ilerletmek isterseniz Marmaris Günübirlik Pamukkale Turuna katılabilirsiniz.

Tur Programı
 • Muğla'da Sabah Kahvaltısı
 • Pamukkale Travertenler
 • Hierapolis Antik Kenti
 • Cleopatra Havuzu (İsteğe bağlı)
 • Öğle Yemeği
 • Tekstil Atölyesi Turu
Tur Takvimi
 • Tur Günleri: Pazartesi - Çarşamba - Cumartesi
 • Tur Başlangıç:06:30
 • Tur Bitiş:19:30
Ücrete Dahil Olanlar
 •  Açık Büfe Kahvaltı / Açık Büfe Öğle yemeği
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
 • Transfer Hizmeti (Marmaris merkez, Armutalan, Siteler Mahallesi ve İçmeler)

 Turunç, Selimiye, Orhaniye, Bozburun ve bu gibi bölgelerden transfer hizmetimiz bulunmamaktadır.

Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • İçecek
 • Giriş Ücretleri (Pamukkale Ana Girişi)

Not: Cleopatra havuzu girişi isteğe bağlıdır. Tur ücretine tabi değildir.

Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum? 

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

MARMARİS GÜNÜBİRLİK PAMUKKALE TURU ÖNCESİ

Marmaris Günübirlik Pamukkale Turu öncesinde bazı hazırlıklar yapıyoruz. Tura katılacak misafirlerimizi otel ya da bulundukları yerlerden özel araçlarımızla alıp önce Muğla’ya götürüyoruz. Erken saatte başlayan yolculuğumuzun ilk durağı Muğla’da güzel bir kahvaltı yapıyoruz. Daha sonra Pamukkale’ye doğru yola çıkıyoruz.

Pamukkale’ye geldiğinizde sizi buradaki enfes güzelliklerle baş başa bırakıyoruz. 3 saat boyunca Pamukkale’nin en güzel yerlerini keşfedebilir, doğanın ressam edasıyla çizdiği bembeyaz güzellikleri dolduran sıcak sularında manzaranın büyüsüne kapılabilirsiniz.

Öğle yemeğinin ardından tekstil kenti olan Denizli’nin tekstil atölyelerinde turumuzu sonlandırıp Marmaris’e doğru dönüş yoluna çıkacağız. Daha sonra alınmış olduğunuz yerlere transferinizin ardından rüyadan uyanmış gibi hissedeceğinizi garanti ediyoruz.

MARMARİS GÜNÜBİRLİK PAMUKKALE TURU DETAYLARI VE GEZİ ROTALARI

Marmaris Günlük Pamukkale Turu sırasında binlerce yıllık tarihin ve doğal oluşumların üzerinde şimdiyi yaşayacaksınız. Bunun yanında kaplıca ve antik kentlerle örülü koruma altındaki bu eşsiz bölgeyi aklınızdan çıkaramayacaksınız. Pamukkale Turu içerisinde görmeniz gereken önemli yerlerle ilgili sizleri bilgilendirmek istedik.

Pamukkale Travertenleri

Pamukkale Travertenleri, yaklaşık 2.300 yıldır şifa merkezi olarak bilinen bir doğa harikası. Hemen üzerine kurulmuş olan Hierapolis Antik Kenti, zamanında Pamukkale’nin pek çok coğrafyadan insanın ilgi odağı olduğunun da ayrı bir göstergesi. 

Pamukkale, zengin termal su kaynaklarına sahip olduğundan bu sular içerisindeki mineraller kimyasal etkileşimlere girerek travertenleri ve üzerindeki beyazlığı oluşturmakta. Yüksek bir tepede, ayaklarınızı bu jelimsi oluşuma sokup muhteşem manzara eşliğinde cildinizi temizleyebilirsiniz. Pamukkale travertenleri, 30 ile 100 derece arasında bir sıcaklık ihtiva eden 17 adet termal su kaynağından oluşmaktadır. Bembeyaz düşler arasında sımsıcak saatler geçirmek için bundan daha güzel bir yer bilmiyoruz.

Hierapolis Antik Kenti

Hierapolis Antik Kenti’nin kuruluşunun M.Ö. 2. yüzyıla dayandığı tarihçiler tarafından söylenmekte olup eski çağlarda Frig şehri olduğu belirtilmektedir. Adını Bergama’nın efsanelere konu olan kurucusu Telephos’un karısı Amazon kraliçesi Hiera’dan aldığı biliniyor. Yüzyıllar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan bu kent, herkes tarafından itinayla korunmuş.

Hierapolis Antik Kenti, bölgede yer alan şifalı termal su kaynakları nedeniyle her daim kalburüstü insanların tedavi merkezi olarak kullanılmış. İçerisinde bulunan Apollon Kutsal Alanı, Oktokonus Tapınağı, Nekropol, su kanalları, hamam ve tiyatrosuyla uzun yıllardan bu yana turist akınına uğramakta olan bir kent. Hierapolis kentinde yer alan mermerden yapılmış metropollerin yaklaşık 2.000 civarında olduğu belirtiliyor.

Hierapolis Antik Kenti içerisinde bulunan antik tiyatro, 9.500 kişi kapasitesiyle oldukça önemli bir yer teşkil etmekte. Bu tiyatronun tasarımı bizlere, eskiden bu alanda gladyatör dövüşlerinin yapıldığını göstermekte. Hierapolis Antik Kenti girişinde yer alan Medusa figürünün, Medusa tanrıçasından kendilerini korumak isteyenler tarafından yapıldığı bilinmekte.

Kleopatra Havuzu

Kleopatra nasıl birisi ise gitmediği, görmediği yer kalmamış diyebiliriz. En güzel plajlar, en güzel koylar ve en güzel mekanlarda vakit geçirmiş olan Kleopatra’nın yaşamı sevdiği ve kaliteden anladığı kesin diyebiliriz.

Marmaris Günlük Pamukkale Turu sırasında uğramanızı tavsiye ettiğimiz en güzel yerlerden birisi de antik kent içerisinde yer alan Kleopatra Havuzu. Bu havuz depremlerle sarsılan bölgenin, M.S. 7. yüzyılda geçirdiği şiddetli bir depremle oluşmuş. Şehrin ortasında beliren kocaman çukur, zamanla termal sularla dolunca, turistler için hem kullanışlı bir yer, hem de muazzam bir görüntü oluşmuş.

Mısır Kraliçesi olan Kleopatra’nın da tabi bu güzel mekanı bulup gelmesi nedeniyle şu anki ismini almış. termal sularla beslenen havuzun sıcaklığı yaz-kış 35 ile 36 derece arasında değiştiği için de ayrı bir konfora sahip olmuş. Tarihin kalıntılarının üzerini kaplayan termal sularda yüzmek isterseniz, yemyeşil ağaçlarla süslü bu cennet mekanı mutlaka deneyimlemenizi isteriz.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler