KAPADOKYA GÜNÜBİRLİK YEŞİL TUR

Kapadokya Günübirlik Yeşil Tur serüvenine katılarak, Kapadokya’nın en yeşil yerlerini gezecek, kahverengi hakimiyetindeki coğrafyanın içinde kendine yer bulan yemyeşil doğasına tanıklık edeceksiniz. Yeşil Tur boyunca farklı konumlardan izleyeceğiniz manzaralarda dururken, manyetik alanın en az olduğu coğrafyayı içinize çekecek ve anda kalmanın farkındalığını nefesinizde hissedeceksiniz.

Yerli ve yabancı turistin her sene dolup taştığı bu coğrafyada yaşayan yerli halkın da, Kızılırmak Nehri’nin geçtiği yerlerde oluşan yemyeşil alanları tercih ettiğini de unutmayın deriz. Kapadokya Günübirlik Yeşil Tur boyunca, her biri birbirinden güzel panoramik tepelerden Kapadokya’nın her köşesini yukarıdan izleyecek, geçmişin en özenli yeraltı şehri olan Derinkuyu Yeraltı Şehri içerisinde büyülenecek, Ihlara Vadisi’nin derinliklerinde unutulmaz bir gezi deneyimi yaşayacaksınız.

Kapadokya Günlük Yeşil Tur başlangıcımıza, otelinizden sizi teslim alarak başlıyoruz. Daha sonra ise Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya’nın güneyindeki farklı noktalara yelken açıyor, lezzetli yemeklerle keyfimize bakıyoruz.

Tur Programı
 • Göreme Panorama
 • Derinkuyu Yeraltı Şehri
 • Ihlara Vadisi
 • Öğle Yemeği
 • Selime Manastırı
 • Yaprakhisar Panorama
 • Güvercinlik Vadisi
 • Oniks Üretim Tesisi Gezisi
Tur Takvimi
 • Tur Günleri: Her gün
 • Tur Başlangıç: 09:00
 • Tur Bitiş: 17:00
Ücrete Dahil Olanlar
 • Giriş ücretleri
 • Öğle yemeği
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
 • Transfer Hizmeti
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • *İçecekler

*Bebeğiniz varsa mutlaka rezervasyon öncesinde bizimle iletişime geçiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum? 

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

KAPADOKYA YEŞİL TUR DETAYLARI

Kapadokya Yeşil Tur içerisinde yer alan ziyaret noktalarını sizlere tanıtmak istiyoruz. Böylelikle sadece bir isimden oluşuyor gibi görünen bu mistisizmin başkenti içerisinde, ne kadar çok şehrin, antik yapının ve sanatın bir çok kolunun bulunduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Zamanın farklı aktığı, tarihin tozlarla kaplandığı, kayaların rüzgarlarla aşındığı Güzel Atlar Ülkesi’ni Kapadokya Günübirlik Yeşil Tur ile gezerken, suyun en sarp kayalıkların arasına girip, yemyeşil bir doğayı nasıl yarattığını fark edeceksiniz. Kapadokya’nın en çok görülmek istenen nadide yerlerini Kapadokya Günübirlik Yeşil Tur ile sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.

Kapadokya Yeşil Tur süresince uğrayacağımız yerleri daha yakından tanıyabilmeniz için biraz daha detaylı anlatmak istedik.

Göreme Panorama / Esentepe Panorama

Kapadokya Yeşil Turumuzun ilk durağı Göreme Panorama. Burası aynı zamanda Esentepe Panora olarak da adlandırılmakta. Burada yer alan panoramik alanda molamızı verdiğimizde, ileride ilk olarak her daim tepesi karlarla kaplı, heybetli Erciyes Dağı’nı göreceksiniz. Aynı zamanda aşağı baktığınızda görebileceğiniz en güzel alanlardan birkaçı da Güvercinlik Vadisi ve Uçhisar Kalesi.

Kapadokya Yeşil Turu başlangıcını yapacağımız bu alanın, bir zamanlar aşıkların buluşma yeri olduğu söylenir. Ağaçlara bağlanan çaputlar, nazar boncukları ve çömleklerle süslü dilek ağaçları da burada yer almaktadır. Halen evlenmek isteyen aşıklar, bu ağaçlara niyet dileklerini bırakmaktadırlar.

 Derinkuyu Yeraltı Şehri

Kapadokya Günübirlik Yeşil Tur içerisindeki en önemli yerlerden birisi de Derinkuyu Yeraltı Şehridir. Şu ana kadar keşfedilen 36 adet yeraltı şehrinin olduğu Kapadokya’nın en büyük yeraltı şehri Derinkuyu, M.Ö. 3.000 yılı civarında yapılmıştır. Hitit dönemine dayandığı düşünülen bu devasa yeraltı şehrinin, Roma esaretinden kaçıp buraya yerleşen Hristiyanlar tarafından yaşam alanı olarak kullanıldığı söylenmekte olsa da, bu konu hala tam manasıyla netlik kazanmamıştır.

Bugüne kadar 8 kat derine inilmiş olunan Derinkuyu Yeraltı Şehri için zamanında burayı ziyaret eden meşhur bilimkurgu yazarı Eric Von Daniken, geçmişte şehrin uzaylı istilasına karşı korunma amacıyla yapıldığını öne sürmüş olsa da, yıldızlararası seyahat edebilen uzaylıların, yerin 8 kat altını görememeleri diye bir şeyin, pek de mümkün olmadığını düşünüyoruz.

Kapadokya Günübirlik Yeşil Tur süresince keşfedeceğiniz tarihi birikiminin doruk noktasındaki Derinkuyu Yeraltı Şehri, tane tane oyulan kayaların içerisinden geçen tünelleri, labirenti andıran mimarisi ve hala gizemini koruyan geçmişi ile tatilinize en fazla renk katacak yerlerden birisi olacaktır.

Ihlara Vadisi

Kapadokya Günlük Yeşil Tur içerisindeki bir sonraki durak Ihlara Vadisi. Burası Aksaray ilinin sınırlarında olup üzerinden Melendiz Çayı’nın geçtiği ve yine volkanik patlamaların derin bir taban oluşturduğu alanda yer almaktadır.

Ihlara Vadisi içerisinden geçen Melendiz Çayı’nın, yer yer 120 metre derinliğe ulaştığı ve 14 kilometre uzunluğunda olduğu bilinmektedir.  Bu gizemli alana ulaştığınızda gezmek için aşağıdaki bölgeye inmeniz gerekmektedir. Bunun için şimdiden söyleyelim, tam 397 basamak merdiveni inmelisiniz. Geçmişin bilgelerinin herkesten uzaklaşmak için yerleştiği bu alana indiğinizde ise, bu kadar merdiveni aşındırmanıza değdiğini anlayacak ve bir daha yukarı çıkmak istemeyeceksiniz.

Ihlara Vadisi, Kapadokya Yeşil tur içerisinde görebileceğiniz en güzel enerjiyi içinde barındırmaktadır. Bu bölgede aşağı inip yemyeşil bitki örtüsünün ve Melendiz Çayı’nın soğuk sularının içinde yürüyüş yapabilir, kiliseleri gezebilir, huzurun kelime manasını derinden yaşayabilirsiniz. Tabi ki tam acıktığınız sırada, öğle yemeği servisimiz başlayacak.

Selime Manastırı

Kapadokya Günübirlik Yeşil Tur içerisindeki bir sonraki durağımız Selime Manastırı. Ihlara Vadisi’nin hemen sonunda yer alan bu tarihi yerin, her yıl 300 bin turiste ev sahipliği yaptığını belirtmek istiyoruz. Kapadokya’nın en büyük ve en eski manastırı olarak bilinen Selime Manastırı, kayaların içine Romalılar zamanında oyulan bir şahaser niteliği taşımakta. Aynı zamanda bölgeye ismini veren Selime Sultan Türbesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Güvercinlik Vadisi

Kapadokya Günübirlik Mavi Tur rotamızın sonuncusu Güvercinlik Vadisi olacak. Tur başlangıcında Göreme Panaroması üzerinden aşağıya baktığınızda gördüğünüz Güvercinlik Vadisi’nin içinde olacağız bu sefer. Üzüm yetiştiriciliği için en önemli öğelerden olan gübre, güvercinler üzerinden rahat bir şekilde elde edildiğinden, vadi güvercin yuvalarıyla dolmuş. Biraz cesareti olanlar, aşağıdaki mağaraya inerek, güneş ışınlarının filmlere konu olacak yansımaları içerisinde fotoğraf çekilebilirken, her köşesi farklı bir dokuya sahip bu yerden, sessizliğin suretinde, eşsiz güzelliklere dokunarak ayrılabilirsiniz.

Kapadokya Günübirlik Yeşil Tur Bilmeniz Gerekenler

Kapadokya Yeşil Tur süresince sorun yaşamamanız için bazı hatırlatmalarda bulunmak istedik sizlere;

 • Yanınızda mutlaka rahat giysiler ve rahat ayakkabılar bulundurun. Gezilerimizde bu eşsiz mekanlar üzerinde fazlaca yürüyüş yapacağımızdan, gün sonunda ayak ağrılarınızın tatilinizin önüne geçmesini istemezsiniz.
 •  Yaz aylarında hava sıcak, güneş tepede olacağından güneş gözlüğü ve şapkanızı yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır.
 • Bu eşsiz güzellikleri fotoğraflamak isteyeceksiniz. Bu nedenle telefonlarınızın ya da makinelerinizin şarjının bitmesi ihtimaline karşı, harici şarj aletlerinizi yanınıza almanız bu sorunu çözecektir.
 • Çevrede bulunan birbirinden farklı dükkanlardan alışveriş yapmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle yanınızda nakit para bulundurmanızı öneriyoruz.

Kapadokya Yeşil Tur ile çevreyi çok iyi bilen lisanslı tur rehberlerimiz eşliğinde harika bir gün geçirmek için rezervasyon yapabilir, dünyanın en güzel manzaralarından birine sahiplik eden bu rotayı sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler