KAPADOKYA GÜNÜBİRLİK SARI TUR

Kapadokya Günübirlik Sarı Tur rotalarımız, Kapadokya’nın farklı güzelliklerini tanımanız ve gördüğünüz yerleri tekrar görmeyerek, başka maceralarda yerinizi alabilmeniz için tasarlanmıştır. Bölgede yer alan yürüyüş yolları ve yeraltı şehirleri, yerli ya da yabancı turistlerin ilgi odağı olan noktalar arasında yer almakta. 

Kapadokya’nın muazzam doğal yapıları, karakteristik bitki örtüsü ve kendine has dokusu sizleri büyüleyecek, masallarda bile geçmeyen görsel zenginliğiyle yeni hikayeler yaratmanıza imkan sağlayacak. 

Kapadokya Günübirlik Sarı Tur ile Güzel Atlar Diyarı’nın  güney cephesinde kalan nadide yerlerini keşfetmeye devam ederken, içerisinde diğer renklerle belirlenen tur seçeneklerimizdeki bölgeler olmasına rağmen, farklı seçeneklerle harmanlanmış bölgelere de götürmektedir sizleri. Kayalara oyulan kiliseler, yerin derinliklerine inşa edilen şehirler ve huzurun beslendiği topraklarda gün boyunca dolaşacak, hiçbir yere benzemeyen bu bölgeyi tanıyarak zihninizde kıvılcımlar yaratacaksınız.

Tur Programı
 • Kızıl Vadi
 • Göreme
 • Çavuşin Köyü
 • Güvercinlik Vadisi
 • Kaymaklı Yeraltı Şehri

(Hava durumuna göre rotalarımız değişkenlik gösterebilmektedir.)

Tur Takvimi
 • Tur Günleri: Her gün
 • Tur Başlangıç: 09:00
 • Tur Bitiş: 17:00
Ücrete Dahil Olanlar
 • Giriş ücretleri
 • Öğle yemeği
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
 • Transfer Hizmeti
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • *İçecekler

*Bebeğiniz varsa mutlaka rezervasyon öncesinde bizimle iletişime geçiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum? 

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

KAPADOKYA SARI TUR DETAYLARI

Kapadokya Sarı Tur ile çizdiğimiz rota içerisinde öyle güzel bir yer ekledik ki, yaz-kış farketmeden her mevsimde bambaşka manzaralar ortaya çıkaran Kızıl Vadi durağımıza vardığımızda, kendinizi farklı bir gezegendeymiş gibi hissedeceksiniz. Dünyanın en güzel manzaralarına sahip olan Kızıl Vadi ve beraberinde uğrayacağımız Göreme, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Çavuşin Köyü ve Güvercinlik Vadisi sonrasında, tekrar dünyaya bırakılmış gibi bir havaya girebilirsiniz. 

Kapadokya Sarı Tur içerisinde gezerken, değerli tur rehberlerimiz eşliğinde çevreyi daha iyi tanıyacak, tarihi ile ilgili bilgiler edinip geçmişten bugüne neler yaşandığını öğrendiğinizde, Kapadokya’yı ve çevresini daha iyi anlayacaksınız. Günübirlik Sarı Tur rotamızda neler var, biraz daha detaylı inceleyelim.

Kızıl Vadi / Kızıl Çukur Vadisi

Eminiz ki yaşadığınız şehirlerdeki gürültü, hava kirliliği ve iş yaşamınızın yoğunluğu içerisinde geçen vakitlerin ardından tatile çıktığınızda, kendinizi daha farklı hissiyatlar içinde bulursunuz. Yaşama sevinciniz birden canlanıverir. Tüm damarlarınızda sanki akarsular dolaşır. Tatilinizde Kapadokya’yı seçtiyseniz, burayı dolaşırken tüm bu sevincin üzerine bir de huzuru eklemelisiniz. Kapadokya Sarı Tur ise tüm bunları yaşayabileceğiniz bir gün vadediyor konuklarına.

Kapadokya Sarı Tur programı içerisinde yer alan Kızıl Vadi, bu huzuru bulabileceğiniz inanılmaz yerlerden biri. Günübirlik gerçekleştirdiğimiz turumuzun ilk durağı olan Kızıl Vadi, Ürgüp ve Ortahisar yakınlarında bir oluşum. Her yıl bu alanın turist akınına uğramasının en büyük nedeni ise upuzun yolları ve 37 metreye varan yürüyüş tünelleri. Ayrıca her mevsim değişen ihtişamlı manzarası, konukların buradan ayrılmak istememesine neden olmakta. Yöre halkına göre; Kızıl Vadi’yi gezmediyseniz, Kapadokya’yı gezmiş sayılmazsınız.

Göreme

Kapadokya Günübirlik Sarı Tur programı içerisinde ikinci durağımız Göreme olacak. Bu eşsiz ilçeyi gezip, etrafındaki vadileri, kilise ve tarihi merkezleri görme fırsatı bulacaksınız. Unesco Dünya Mirasları Listesi’ne giren ülkemizin en nadide yerlerinden biri olan Göreme, ziyaretçilerine farklı bir şehir anlayışı sunuyor. Kayalara oyulan farklı rakımlardaki evlerin, tozlu sokakların ve ihtişamlı antik şehirlerin hikayeleştiği Göreme, Kapadokya Sarı Tur rotamızın en güzide noktalarından birisi olmaktadır. Göreme çevresindeki Güllüdere Vadisi’ne de uğradıktan sonra yolumuza devam edeceğiz.

Çavuşin Köyü / Çavuşin Kilisesi

Kapadokya Günlük Sarı Tur içerisindeki benzersiz serüvenimize, Kapadokya’nın en şirin köylerinden biri olan Çavuşin Köyü ile devam edeceğiz. Rahat ve zevkli yürüyüşler yapılabilen bu köyde, zamanında Hristiyan dervişlerin yaşadığı bilinmektedir. Sakinliğin kol kanat gerdiği Çavuşin Köyü içerisindeki kayaları oyarak yaptıkları evlerde yaşayan dervişler, Roma askerinin hışmına uğramamak için buralara saklanmışlar.

Çavuşin Köyü’nün en bilinen özelliğini, Kapadokya Günübirlik Sarı Tur içerisinde rahatlıkla görebileceksiniz. Çavuşin Köyü’nde o kadar çok kilise var ki, eskisinden pek bir şey kaybetmeyen bu köyü gezerken irili ufaklı pek çok manastır ve şapeli de ziyaret edebilirsiniz. Çavuşin Kilisesi, Vaftizci Yahya Kilisesi ve 7. yüzyıl freskleri gibi pek çok kilise bu yolculuk üzerinde sizleri bekliyor.

Güvercinlik Vadisi

Kapadokya Sarı Tur ile çıktığımız yolculuğumuzun sonraki durağı Güvercinlik Vadisi. Bu vadi, kayalara oyulmuş yüzlerce güvercin yuvası nedeniyle bu isimle anılmaktadır. Geçmiş zamandan bu yana yıpranan yapılara yapılan güvercin yuvaları sayesinde gübre elde edilmekte, bu yuvalar sayesinde yapıların sağlamlığı da artmaktadır.  Güvercinlik Vadisi, aynı zamanda üzüm bağlarının daha verimli olabilmesi için güvercin gübresine ihtiyaç duyulması nedeniyle de bu halini almıştır. Kapadokya Günübirlik Sarı Tur içerisinde, insanların ve güvercinlerin karşılıklı fayda sağlayarak kurduğu yaşam alanlarını deneyimleyecek, yönünüzü gerçekliğe çevirip varoluşun inceliklerini daha iyi kavrayacaksınız.

Kaymaklı Yeraltı Şehri

Kapadokya Sarı Tur rotamızın sonuncusu olan Kaymaklı Yeraltı Şehri’ndeyiz. 5.000 kişilik kapasitede yaşam alanı bulunan Kaymaklı Yeraltı Şehri içerisinde, yalnızca 4. kata kadar ziyaretçi kabul ediliyor. 8 katlı olduğu bilinen labirent şeklindeki bu muazzam şehrin yapılış nedeninin, dışarıdan gelecek olan saldırılar olduğu belirtiliyor. 

Kaymaklı Yeraltı Şehri içerisinde yer alan dev sürgülü kapılar, dışarıdan içeriye bir giriş teşebbüsü olması halinde devreye giriyor. Şu an bile ilginç gelen havalandırma kanalları, içeride bulunan ahırlar, kiliseler, mezarlıklar ve daha pek çok farklı kullanım alanı, yerin altındaki geçmişi sahneliyor adeta misafirlerine.  Kapadokya Günlük Sarı Tur etkinliğimiz üzerindeki çok değerli yerlerden birisi olan Kaymaklı Yeraltı Şehri içerisinde yapacağınız gezintide ise, farklı odalara girip sorun yaşanmaması adına, başlarken kırmızı, çıkarken de mavi okları takip etmenizi rica ediyoruz. 

Indiana Jones filminden bir karede yer aldığınızı hissedecek, bu muhteşem günü adrenalin dolu bir yeraltı şehriyle sonlandıracaksınız. Akşam olduğunda, Kapadokya Sarı Tur sona erecek ve misafirlerimiz alındıkları otellere güvenle bırakılacak.  Siz de Kapadokya ve çevresindeki bu turlara katılmak isterseniz, internet sitemiz ya da iletişim numaralarımızdan kolaylıkla rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Kapadokya Günübirlik Sarı Tur Bilmeniz Gerekenler

Kapadokya Sarı Tur seyahatinizde dikkat etmeniz gereken önemli noktaları sizinle paylaşmak istiyoruz.

 • Yanınızda mutlaka rahat giysiler ve rahat ayakkabılar bulundurun. Gezilerimizde bu eşsiz mekanlar üzerinde fazlaca yürüyüş yapacağımızdan, gün sonunda ayak ağrılarınızın tatilinizin önüne geçmesini istemezsiniz.
 • Yaz aylarında hava sıcak, güneş tepede olacağından güneş gözlüğü ve şapkanızı yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır.
 • Bu eşsiz güzellikleri fotoğraflamak isteyeceksiniz. Bu nedenle telefonlarınızın ya da makinelerinizin şarjının bitmesi ihtimaline karşı, harici şarj aletlerinizi almanız bu sorunu çözecektir.
 • Çevrede bulunan birbirinden farklı dükkanlardan alışveriş yapmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle yanınızda nakit para bulundurmanızı öneriyoruz.
 • Kapadokya Günübirlik Sarı Tur ile bambaşka bir atmosferde ve gizemli mimariler eşliğinde mistik zamanlar geçirecek, her anınızı kahverengi tonların güneşle değişen ahenginde, sevdiklerinizle birlikte deneyimleyeceksiniz.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler