Fethiye Saklıkent Turu


FETHİYE GÜNÜBİRLİK SAKLIKENT TURU

Fethiye Günübirlik Saklıkent Turu ile Avrupa'nın en büyük kanyonlarından birinin bulunduğu Saklıkent Kanyonu’na yolculuk edebilir, Saklıkent Kanyonu’nun eşsiz güzelliğini içinize çekip buz gibi sularında yürüyebilirsiniz.

Fethiye’nin gezilebilecek en güzel yerlerinden biri olan Saklıkent Kanyonu, misafirlerine inanılmaz bir seyir sunuyor. Sizleri Saklıkent’in doğa harikası kanyonuyla tanıştıran Fethiye günübirlik Saklıkent turunda edineceğiniz harika deneyimler ile bakış açınızın değişeceği ve ruhunuzun dinleneceği bir gün sizleri bekliyor olacak.

Türkiye’nin en çok turist çeken beldelerinden olan Fethiye Seydikemer sınırlarında kalan Saklıkent Kanyonu, kaynağını heybetli Akdağlardan alan ve aynı zamanda Eşen Çayının da bir kol olan Karaçay üzerinde oluşmuştur. Günübirlik Saklıkent Turu ile kanyonda gezintiye çıkabilir, durağan kısmındaki sular üzerine kurulan mekanlarda, kuş sesleri arasında zamanı dondurabilirsiniz.

Tur Programı
 • Saklıkent Milli Parkı / Saklıkent Kanyonu
 • Öğle Yemeği
 • Tlos Antik Kenti
 • Yakapark
Tur Takvimi
 •  Tur Günleri:Çarşamba
 •  Tur Başlangıç:08:00
 •  Tur Bitiş:18:00
Ücrete Dahil Olanlar
 • Öğle yemeği
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
 • Transfer Hizmeti
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • İçecekler
 • Giriş ücretleri

Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum? 

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Fethiye Günübirlik Saklıkent Turuna Hazırlık

Fethiye Günübirlik Saklıkent turuna hazırlık aşamasını da sizlerle paylaşmak istiyoruz. Türkiye’nin en güzel tatil beldelerinden olan Fethiye sınırlarında yer alan Saklıkent Kanyonu turuna katılmak istediğiniz günü belirlediğinizde, internet sitemiz üzerinden ön rezervasyon yapabilirsiniz. Ön ödeme yapmanıza gerek olmadan yapacağınız rezervasyon sırasında otel bilgileriniz sizlerden temin edilir. 

Fethiye Günübirlik Saklıkent Turu başlamadan önce, önceden vermiş olduğunuz bilgiler ışığında siz değerli misafirlerimizi otelinizden özel transfer araçlarımızla alır ve Fethiye Günübirlik Saklıkent Turu başlangıç noktasına ulaşmanızı sağlarız.

Fethiye tatilinizin en güzel anlarını yaşamadan önce, konusunda uzman ve çevreyi iyi tanıyan rehberlerimiz sizleri karşılar ve Fethiye Saklıkent Turu hakkında detaylı bilgiyi sizlerle paylaşır. Yolculuğunuzun bundan sonrası ise muhteşem güzelliklerle dolu olacaktır.

Yakaköy - Yakapark Molası

Fethiye Günübirlik Saklıkent Tur programımız boyunca sadece Saklıkent Kanyonu ziyareti gerçekleştirmeyeceğiz. Aynı zamanda Seydikemer’in bir diğer saklanmış mekanına, Yakaköy’ü de ziyaret edeceğiz. Yakapark’ın ağaçlarla sarmalanmış büyülü mekanında soluklanıp bir süre buranın keyfini çıkaracaksınız. Tlos Antik Kenti ziyaretiyle sonlanacak olan Fethiye Günübirlik Saklıkent Turu, misafirlerine huzurun, tarihin ve doğanın başyapıtlarını sergilemeye devam edecek.

Saklıkent Kanyonu - Suların Şekillendirdiği Zenginlik

Fethiye Günübirlik Saklıkent Turu ilk durağı, adından da anlaşıldığı üzere Saklıkent Kanyonu olacaktır. Saklıkent Kanyonunda geçireceğiniz vakitte neler yapabileceğinizi sizlere göstermek istiyoruz. 

Eşen nehrinin bir kolu olan Karaçam üzerinde yer alan Saklıkent Kanyonu, içinden buz gibi suların aktığı uzun bir koridorla oluşmuştur. Fethiye Günübirlik Saklıkent Turunun en göz alıcı yerlerinden biri olan ve uzunluğu 18 kilometreyi bulan kanyonda, iç kısımlarına doğru rahatlıkla yürüyebilir, sulara gömülmüş doğal çamurları yüzünüze sürüp hem eğenebilir, hem de cildinize iyi gelen bu çamurla şifalanabilirsiniz.

Fethiye Günübirlik Saklıkent Turu ile çıktığınız bu yolculukta yer alan Saklıkent Kanyonunun yüksekliği ise ortalama 600 metre civarındadır. Güneşin ulaşamadığı dar ve yüksek bir koridora sahip Saklıkent Kanyonu içerisinde uzun bir yürüyüş yapmak istiyorsanız lütfen rehberimizle bunu paylaşınız.

Saklıkent Kanyonu, Fethiye’nin en nadide turistik mekanlarından birisi konumundadır.Bu nedenle Fethiye Günübirlik Saklıkent Turu ile gideceğiniz bu güzel yerde yürüyüş yapmak istemediğinizde, arka tarafta yer alan ve durgun bir suya sahip ağaçlarla çevrili alanda, yöresel yemekleri tadabilir, uzanıp kuş ve su sesleri arasında rüya gibi bir gün geçirebilirsiniz.

Tlos Antik Kenti - Yeşiller İçinde Bir Dünya Mirası

Fethiye Günübirlik Saklıkent Turu içerisinde bir diğer rotamız da Saklıkent Milli parkına çok yakın konumdaki Tlos Antik Kenti olacaktır. Likya uygarlığından kalan en güzel izleri bulabileceğiniz antik kent, bu coğrafyada kurulan ilk yerlerden biri olma özelliğine de sahip. Eşen ovasına hakim konumdaki kalesine çıktığınızda, şehrin atmosferini derinden hissedeceksiniz.

Tlos Antik Kentini gördükten sonra Fethiye Günübirlik Saklıkent rotamızı Yakaköy’de yer alan ağaçlarla çevrili Yakapark’a çeviriyoruz. Yakapark içerisinde vereceğimiz molada, burada yer alan buz gibi havuza girip içindeki kocaman balıklarla tanışabilirsiniz. 

Fethiye Günübirlik Saklıkent Turu ile kuşların şarkılarını dinleyip, Saklıkent Kanyonundaki suların coşkusuyla birleşebilir, Tlos Antik Kenti’nin görkemli tabiatında geçmişin şimdisini yaşayabilirsiniz.

Fethiye Günübirlik Saklıkent Turu Öncesi Bilmeniz Gerekenler

Fethiye Günübirlik Saklıkent Turu öncesinde bazı hazırlıklar yapmanız, Saklıkent turu boyunca bir sorunla karşılaşmamanızı sağlayacaktır. Fethiye Günübirlik Saklıkent gezisini en güzel şekilde deneyimleyebilmeniz için sizlere bir kaç öneride bulunmak istiyoruz.

 • Saklıkent Kanyonu içerisinde yürümek istediğinizde mutlaka rehberimize danışınız. Nehrin debisi yüksek ve içindeki kayaların kaygan olması nedeniyle dikkatli olmanızda yarar var.
 • Saklıkent Kanyonu iç taraflarını görmek kanyonun iç taraflarına doğru yürümek istediğinizde, mutlaka Saklıkent içerisinde yer alan mekanlardan kask kiralamayı unutmayın. Su geçirmez lastik ayakkabıları da kiralayabilirsiniz.
 • Saklıkent Kanyonu içerisindeki alanlarda bol su olduğundan mayonuzu üzerinize giymeniz sizi rahat ettirecektir. Yüzdükten sonra mayonuzu değiştirmek isterseniz, yedek kıyafet getirmeyi unutmayınız.
 • Elektronik aletlerinizi sudan koruyabilmek adına koruma kılıflarına koymayı unutmayınız.
 • Güneş gözlüğü, güneş kremi ve şapkanızı yanınızda getiriniz.

Fethiye Günübirlik Saklıkent Turu fiyatlarına otel transferi ve öğle yemeği dahildir. Ön rezervasyon sırasında lütfen ödeme yapmayınız. Ödemelerinizi tur günü yapabilirsiniz.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler