Fethiye Pamukkale Turu


FETHİYE GÜNÜBİRLİK PAMUKKALE TURU

Fethiye Günübirlik Pamukkale Turu ile tatilinizin bir günlük kısmının, farklı yönde ilerlemesini ister misiniz? 

Antik çağlardan bugüne uzanan tarihte Pamukkale, yeraltından yeryüzüne doğru kaynayan sular nedeniyle bir şifa merkezi olmuştur. Pamukkale üzerinde yer alan ve Fethiye günübirlik Pamukkale turu içerisinde uğrayacağımız duraklardan biri olan Hierapolis Antik Kenti, medeniyetin ileri gelenlerinin iyileşmek için geldiği bir şehir konumunu halen koruyor.

Fethiye’nin eşsiz koylarında, enfes plajların tadını çıkarırken, günübirlik Pamukkale turuna katılıp, bembeyaz travertenlerin üzerinde gezebilir, Pamukkale’nin şifalı kaplıca sularında yıkanabilir ve tarihin yıpratsa da güzelliğinden bir şey kaybettirmediği Hierapolis Antik Kenti üzerinde yürüyebilirsiniz.

Tur Programı
 • Otel Transferi
 • Kahvaltı
 • Pamukkale Travertenler
 • Öğle Yemeği
 • Hierapolis Antik Kenti
 • Cleopatra Havuzu
 •  Kuşadası’na Dönüş
Tur Takvimi
 • Tur Günleri:Cuma-Cumartesi
 • Tur Başlangıç:06:30
 • Tur Bitiş:19:30
Ücrete Dahil Olanlar
 •  Giriş Ücretleri
 •  Sabah Kahvaltısı
 •  Açık Büfe Öğle yemeği
 •  Sigorta
 •  Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti
 •  Transfer Hizmeti
Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • İçecekler
 • Kleopatra Havuzu Giriş Ücreti
Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum? 

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Fethiye Pamukkale Turu Hazırlık Aşaması

Fethiye Pamukkale Turuna başlamadan önce, sizleri hazırlık aşamasından biraz bahsetmek istiyoruz. 

Fethiye’ye gelip etrafı gezmemek mümkün değildir. Fethiye günübirlik tur programlarımızı inceleyerek size en uygun seçeneği bulabilir, ödeme yapmadan ön rezervasyon imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Fethiye Pamukkale Turu, sabahın çok erken saatlerinde başlar ve akşam 19:30 civarı sona erer. Fethiye Pamukkale Turu öncesinde, sizler için hazırlanmış konforlu araçlarımızla otelinizden Pamukkale Turu başlangıç noktasına transferinizi gerçekleştireceğiz. Daha sonra tüm misafirlerimiz geldiğinde, klimalı ve lüks otobüslerimize binip Pamukkale’ye doğru harika bir yolculuğa başlayacağız.

Fethiye günübirlik Pamukkale turunda yolculuk süresince çevreyi tanıyan tur rehberlerimiz, sizlere Pamukkale tarihi hakkında ve Pamukkale çevresinde gezeceğiniz yerlerle ilgili bilgiler verecek. Sohbetler ve gözlerinize yansıyan çekici manzaralar eşliğinde geçecek olan günübirlik Pamukkale turu ile sizlere harika bir gün yaşatmak için her şeyi yaptık.

Bütün bir günün nasıl geçtiğini anlamadan hava kararmaya başlayacak ve tekrar otobüse binip Fethiye’ye dönüş yapağız. Fethiye günübirlik Pamukkale turu bitiminde ise aynı şekilde, araçlarımızla sizleri kaldığınız otellere tekrar transferinizi gerçekleştireceğiz.

Yüzlerde mutluluk, gönüllerde ferahlık ile tatilinize kaldığınız yerden devam etmeniz için çalışıyoruz.

Fethiye Günübirlik Pamukkale Turu Programında Neler Var?

Fethiye Günübirlik Pamukkale Turu programımız içerisinde, Pamukkale’nin çevresindeki doğal ve tarihi alanları ziyaret edeceğiz. Bölgenin bir zamanlar farklı medeniyetler tarafından nasıl kullanıldığını, manzaranın gözlerinizde nasıl farklı izler bıraktığını daha iyi anlayacak, Fethiye günübirlik Pamukkale Turuna katılarak, rahatlamak istediğiniz tatilinizin bir gününü bu değerli kültür yolculuğuna ayırarak farklı bir deneyim yaşayacaksınız.

Fethiye günübirlik Pamukkale Turu programımızda ziyaret edeceğimiz başlıca yerler;

 • Pamukkale Travertenleri
 • Hierapolis Antik Kenti
 • Cleopatra Havuzu

Fethiye’den sabahın ilk ışıklarıyla başlayan yolculuğunuz sırasında biraz kendinize geldiğinizde, kahvaltı için mola vereceğiz. Fethiye Günübirlik Pamukkale Turu fiyatına dahil olan harika kahvaltının ardından tekrar yola koyulacağız. 

Pamukkale Turu yolculuğu sonrasında Denizli’nin kollarında hassasça tuttuğu Pamukkale Travertenlerini görecek ve bir anda büyüleneceksiniz. Doğanın kaynaklarının, yine doğa tarafından en makul şekilde kullanarak oluşturduğu bu güzellikler, bizi yaşama bağlayan en güzel şeylerden birisi bize göre. 

Pamukkale Travertenleri - Beyazlar Ülkesi

Fethiye Günübirlik Pamukkale Turu programı içerisinde neler var, biraz daha yakından tanıyalım.

Pamukkale Travertenleri üzerinde yürüyüp, ayaklarınızı ve hatta mayonuz yanınızdaysa tüm bedeninizi Pamukkale Travertenlerinin doğal havuzlarına bırakıp, tepeden ufka doğru uzanan muhteşem bir manzaraya siz de şahit olabilirsiniz. Pamukkale’nin her yıl turist akınına uğrayan bu güzellik, UNESCO tarafından dünya mirası listesinde yer almaktadır.

Pamukkale ve çevresinden doğan yeraltı kaynakları nedeniyle bu bölge bir yandan da şifa merkezi olarak görülmektedir. Pek çok kişi, Pamukkale Travertenleri çevresinde kaynayan sıcak sular içerisindeki mineralli doku sayesinde, burayı cilt ve kalp rahatsızlıkları için ziyaret etmektedir. Antik çağlarda dahi, ülkenin ileri gelenleri için bir çeşit doğal iyileşme şehri olarak görülen Pamukkale Travertenleri ve çevresini dolaşıp, siz de aynı şekilde deneyimleyebilirsiniz. Pamukkale Travertenlerinin, farklı bir gezegende nefes alabildiğiniz hissiyatı yaratacağınıza eminiz.

Hierapolis Antik Kenti - Tarihin İyileştirici Gücü

Hierapolis Antik Kenti, Pamukkale Turunun bir diğer durağı olacak. M.Ö. 2. yüzyılda inşa edilen Hierapolis Antik Kenti, Antik Yunan’dan bu yana hala görkemli görüntüsünü korurken, Bizans’tan Osmanlı’ya kadar pek çok medeniyeti de bünyesinde barındırmayı sürdürmektedir.

Fethiye Günübirlik Pamukkale Turunun tarih dolu atmosferinde, kendisinden bekleneni veren bir kent Hierapolis. Şehrin içerisinde yürürken göreceğiniz manastırlar, kiliseler, hamamlar ve amfi tiyatrolar, hepsi birbirinden özel tarihin yapıtaşları olarak sizleri bekliyor olacak. Hierapolis Antik Kenti çevresi, depremlerden dolayı zarar görmüşse de, halen eski heybetini hayal etmemizi sağlayabilecek özellikleri içinde barındırıyor.

Hierapolis Antik Kenti içerisinde göreceğiniz Amfi Tiyatro, 9.500 kişi kapasiteli bir kültürel yapı olarak karşınıza çıkacak. Pamukkale Turu içerisinde en görülmeye değer yerlerden biri olan bu amfi tiyatro, eskiden gladyatörlerin dövüştüğü bir alan olarak bilinmekte. UNESCO tarafından koruma altında olan Hierapolis Antik Kenti içerisinde yürüyüp, tarih dolu bir gün geçirmek için Fethiye çıkışlı Günübirlik Pamukkale Turu sizler için özenle planlanmıştır.

Cleopatra Havuzu - Şifa ve Huzur 

Cleopatra Havuzu, Fethiye günübirlik Pamukkale Turu etkinliğimizin son durağı olarak geçmektedir. Hierapolis Antik Kenti içerisinde yer alan ve zamanında depremler nedeniyle içindeki yapının çökmesi ve yeraltından gelen kaynak sularının beslemesiyle oluşan Cleopatra Havuzunu gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız.

Doğal kaynak suyu içerisine girdiğiniz Cleopatra Havuzu üzerinde yüzerken, altınızdaki tarihi kalıntılarla farklı duygulara bürüneceksiniz. Ayrıca Cleopatra Havuzu içerisindeki suyun, cilt ve deri hastalıklarına, kalp rahatsızlıkları ve romatizma gibi pek çok hastalığa iyi geldiği söylenmektedir.

Fethiye Günübirlik Pamukkale Turu ile harika bir günün ardından tekrar dönüş yoluna geçeceğiz. Doğanın ve geçmiş zamanda iz bırakan öncüllerimizin yarattığı dünyanın kapılarını gelin Fethiye günübirlik Pamukkale Turu ile hep birlikte açalım.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler