ANTALYA ŞEHİR TURU

Antalya Şehir Turu ile, Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en fazla turist ağırlayan şehrini keşfedeceğiniz yerlere götüreceğiz sizleri. Antalya’nın tarihi dokusunu, şehir merkezinin Avrupai görüntüsünü ve eğlence dolu rahat yaşam alanlarını kolayca deneyimleyebilecek, Türkiye’nin turistik cennetinde eşsiz bir gün geçirebileceksiniz. 

Tekne turlarından, şelalelere, kültürel turlardan teleferik ile şehri tepeden görmeye kadar bir çok aktivite, Antalya Şehir Turu programımızda yer almaktadır.

Tur Programı
 • Kaleiçi 
 • Tekne Turu
 • Düden Şelalesi
 • Teleferik

(Hava durumuna göre rotalarımız değişkenlik gösterebilmektedir.)

Tur Takvimi

Tur Günleri : Salı - Çarşamba - Cuma - Cumartesi

Tur Başlangıç : 08:00


Ücrete Dahil Olanlar
 • Açık Büfe Kahvaltı
 • Otel Transferi
 • Düden Şelalesi Giriş Ücreti
 • Teleferik
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • İçecekler

Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum?

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Turizmin Başkenti Antalya

Antalya, uzun yıllardan bu yana üzerinde yaşayan farklı medeniyetler sayesinde, kültürel olarak fazlaca eseri bünyesinde barındırmaktadır. Kimler yaşamamış ki bu topraklarda? Likyalılardan başlayan ve Romalılardan Osmanlılara kadar pek çok medeniyet, bulunduğu zamana harika eserler bırakmış, tarih öncesinden bu yana insanın kültürel gelişimini bugünün bizlerinin gözleri önüne sermiştir. 

Antalya, aynı zamanda Türkiye’nin en çok antik kentine sahip şehri olarak kaynaklarda geçmektedir. Torosların batısından, Antalya Körfezine uzanan aralıkta kurulan Antalya şehri, Akdenizin incisi konumunda yer almaktadır.

Antalya Şehir Turu Öncesi Hazırlık

 • Antalya Şehir Turu öncesinde, şehri tanırken daha rahat hissedebilmeniz için bazı önerilerde bulunmak istiyoruz. Antalya’yı keşfederken, yanınızda getirmeyi unuttuğunuz bazı faktörler nedeniyle canınızın sıkılmasını istemeyiz. 
 • Ancak şu da var ki, diğer günübirlik turlarımızdan farklı olarak Antalya Şehir Turunun ilk durağı şehir merkezini olacağından, unuttuğunuz ya da eksik olan şeylerinizi kolaylıkla şehirdeki mağazalardan temin edebilirsiniz.
 • Antalya Şehir Turu programında tekne turu ve Düden şelalesi bulunmaktadır. NE olur ne olmaz mayo ve havlunuzu yanınıza almayı unutmayın.
 • Hava sıcak olacağından, güneş gözlüğü, kremi ve şapkanızı çantanıza atmayı öneririz.
 • Yanınızda rahat yürüyüş ayakkabıları getirirseniz, daha rahat edersiniz.
 • Etraftaki canlılığı fotoğraflamak isteyeceğiniz için bir gün önceden elektronik aletlerinizi şarj etmeyi unutmayın.
 • Şehir merkezinde yapacağımız gezimiz sırasında alışveriş yapmak isteyebilirsiniz. Pazarlık şansınızın olması için biraz nakit paraya ihtiyacınız olabileceğini hatırlatmak istiyoruz.

Rahatınıza Bakın

Antalya Şehir Turu öncesinde, tüm günü büyük bir rahatlık içerisinde geçirebilmeniz için ulaşım hizmetimizi genişlettik. Ön rezervasyon sırasında belirtmiş olduğunuz otellerden turun başlangıç noktasına, özel transfer araçlarımızla ulaşımınızı sağlıyor, Antalya Şehir turunu rahat bir şekilde deneyimleyebilmeniz için elimizden geleni yapıyoruz.

Tüm misafirlerimiz alana ulaştığında, otobüsümüze atlayıp güvenli bir şekilde yolculuğumuza başlıyoruz.

Antalya Günübirlik Şehir Turu Detayları

Antalya Günübirlik Şehir Turu içerisinde farklı rotalar belirledik sizler için. Antalya ve çevresindeki güzel oluşumları daha rahat ve herşeyin bir özeti olarak görebilirsiniz de aynı zamanda.

Antalya Şehir Turu, 4 farklı noktadan oluşuyor.

 • Antalya Eski Kent Merkezi
 • Tekne Turu
 • Düden Şelalesi
 • Teleferik
 • Tarihle Sarmalanmış Kaleiçi

Antalya Şehir Turunun ilk durağı Antalya’nın eski kent merkezi olacak. Burada geçireceğiniz serbest zaman içerisinde, Kaleiçi etrafındaki tarihi evlerin arasında yürüyebilir, çevredeki birbirinden güzel kafelerde kahvenizi içebilir, çarşısında dolaşıp sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz.

Antalya şehir merkezinde gerçekleştirilen serbest zaman içerisinde, bölgeyi iyi tanıyan tur rehberlerimize danışabilir, gezilebilecek en güzel rotalar hakkında detaylı bilgiyi sağlayabilirsiniz. Bu şekilde şehrin içinde kaybolmayacak, Kaleiçi’nin şirin evleri arasında dolaşıp, şehrin en güzel yerlerini görebilme fırsatına sahip olabileceksiniz.

Tekne Turu

Tekne Turu, Antalya Şehir Turu programımızın ikinci kısmını oluşturacaktır. Kaleiçi ve çevresini iyice yaşadıktan sonra, Antalya’yı kıyı şeridinden de gözlemleme ikmanı bulabileceğiniz tekne turunun yapılacağı iskeleye varacaksınız.

Tekneye binip denize açıldıktan sonra, Antalya şehrinin güzelliklerini, Torosların ihtişamını ve ufka bakında sisli bulutların arasına gizlenmiş dağların silüetini izlerken, elinizden fotoğraf makinesini bırakamayacaksınız.

Tablolardaki Akıntı - Düden Şelalesi

Tekne turu sonunda tekrar otobüslere binip, Düden Şelalesine doğru yola çıkacaksınız. Buraya geldiğinizde, uçurumun yamacından denize dökülen şelaleyi gördüğünüzde, yüzünüze çarpan ferahlıkla manzaranın keyfini çıkaracaksınız. Telefonlarınızı süsleyecek olan fotoğrafların ardı arkasının kesilmeyeceğini şimdiden garanti ediyoruz.Düden Şelalesi, Antalya Şehir Turu içerisinde görebileceğiniz en uzun şelalelerden birisidir. Yaklaşık 40 metrelik falezler üzerinden denize dökülen Düden şelalesi, Antalya Lara’ya da yakın bir mesafededir. Yukarı Düden ev Aşağı Düden Şelalesi olarak ikiye ayrılmaktadır.  Eskiden Büyük İskender’in buradan geçerken atlarını sulattığı rivayet edilmektedir.

Teleferik Deneyimi

Antalya şehir turunun son durağı, Antalya’yı kuşbakışı olarak da seyredebileceğiniz teleferik olacak. Teleferik turu ile Antalya’nın geniş güzelliklerini ve doğanın, denizle birleşen şehrin siluetine ne kadar da çok yakıştığını daha iyi anlayacaksınız.Teleferik turuna katılmadan önce bilmenizi isteriz ki, teleferik yolculuğu sırasında yükseklerde olacağız. Bu nedenle ciddi bir yükseklik korkunuz var ise, bu tura katılmak zorunda değilsiniz. Ancak önemli oranda bir yükseklik korkunuz yoksa, şehri tepeden gözlemleyerek, denizin ufka doğru süzülüşünü keyifle izleyebilirsiniz.

Antalya Şehir Turu - Veda Vakti

Antalya ve çevresindeki yakın yerlerindeki güzellikleri deneyimleyip, geçirdiğiniz harika günün sonunda, siz değerli misafirlerimizi otelinize bırakıyor ve birlikte geçen güzel bir günün keyfiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

Antalya’nın kadim tarihini ve şehir yaşantısını, gelin hep birlikte eğlenceli bir şekilde keşfedelim.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler