Antalya Salda Gölü Ve Lavanta Bahçeleri Turu


ANTALYA SALDA GÖLÜ VE LAVANTA BAHÇELERİ TURU

Antalya Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turu ile sizlere Antalya tatiliniz içerisinde bambaşka bir gezinti sunuyoruz. Antalya’dan günün erken saatlerinde çıkıp, Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölüne ve lavanta bahçeleriyle misafirlerine kendini aşık ettiren Kuyucak Köyüne doğru yola çıkacağız.

Antalya ve çevresindeki güzelliklerin bolluğu, tatilinizin uzunluğuna göre göreceğiniz yerleri de değişime uğratacaktır. Ancak tatiliniz kısa da olsa, uzun da olsa deneyimleyeceğiniz günlük turların her biri, bir diğerini aratır konumundadır. O nedenle kaçırdıklarınıza değil, yaşadıklarınıza odaklanıp eşsiz bir tatilin tadını çıkarabilmeniz için Antalya Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turumuzu da sizler için özenle hazırladık.

Antalya’dan Salda Gölüne ve oradan da Kuyucak köyündeki lavanta bahçelerine uzanan gezimiz sırasında göreceğiniz manzaraları, bilgisayar veya telefonlarınızın ana ekranına koyacağınızı şimdiden görebiliyoruz.

Tur Programı
 • Salda Gölü
 • Öğle Yemeği
 • Kuyucak Köyü

(Hava durumuna göre rotalarımız değişkenlik gösterebilmektedir.)


Tur Takvimi
 • Tur Günleri: Çarşamba - Cumartesi - Pazar
 • Tur Başlangıç ve Bitiş: 06:00 / 18:30

Ücrete Dahil Olanlar
 • Otel Transferi
 • Öğle Yemeği
 • Giriş Ücreti
 • Sigorta
 • Türkçe ve Yabancı rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • İçecekler
Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum?

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Hazırlık Öncesi Bilmeniz Gerekenler

Antalya Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turu öncesinde yapacağınız hazırlıklar sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli detayları sizler için sıraladık;

Güneşin özlemiyle gelen günlerin ardından, onun zararlı taraflarından korunabilmek için güneş kreminizi ve güneş gözlüğünüzle beraber şapkanızı yanınızda getirmeyi unutmayın.

Salda Gölünün turkuaz renklerine kapılıp gölde yüzmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle mayonuzu yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

Salda Gölü ve uğrayacağımız Kuyucak Köyündeki lavanta bahçelerini gördüğünüzde, ilk olarak yaşayacağınız şokun ardından, telefonlarınızı çıkarıp manzarayı fotoğraflamaya başlayacağınıza eminiz. Bu nedenle bir gün önceden elektronik aletlerinizin şarjını tam olarak doldurduğunuza emin olmanızı öneriyoruz.

Ulaşımı Dert Etmeyin

Antalya Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turu öncesinde yapacağınız hazırlıklar içerisinden, ulaşım seçeneklerini çıkarabilirsiniz. Çünkü gezinin baştan sona ulaşımının tüm detaylarıyla firmamız ilgilenmektedir.

Tur başlangıç günü, siz değerli misafirlerimizi özel araçlarımızla turun başlayacağı noktaya ulaşımını sağlıyor, tur sonunda yine aynı şekilde sizleri otellerinize teslim ediyoruz.

Antalya Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turu sırasında ilerleyeceğiniz otobüsümüz ise, son teknolojiyle donatılmış, klimalı ve rahat bir şekilde yolculuk etmenizi için tasarlanmıştır. 

Siz arkanıza yaslanın, biz sizi her yere rahatça ulaştıralım.

Salda Gölü - Güzelliğin Turkuaz Rengi

Salda Gölü, Antalya’dan çıkacağınız bu harika gezinin ilk durağı olacak. Salda Gölüne ulaştığınızda gözünüze yansıyan bu enfes gölün manzarasıyla büyülenecek, böyle bir yerin varlığını nasıl o anda keşfetmiş olacağınıza şaşıracaksınız. 

Maldivler’e benzeyen bembeyaz kumsalı ve bu kumsalın uzandığı turkuaz göl sularının görüntüsü, sevdiklerinizle birlikte böylesine bir ana tanıklık etmenizin değerini daha da anlaşılır kılacak.

Salda Gölü, Türkiye içerisinde yer alan göller arasında derinlik bakımından 3. sıradadır. Salda Gölünün derinliği 184 metreye kadar varmakta olup 44 kilometrekareye varan bir alana yayılmaktadır. 

Türkiye içerisindeki göllerin en temiz ve en berraklarından biri olan Salda Gölü içerisinde, soda, kil ve magnezyum bulunduğundan, cilt hastalıklarına da oldukça iyi geldiği bilinmektedir. Çevresinde oldukça farklı bir canlı fauna ve florası bulunan Salda Gölünü ziyaret ettiğinizde, tilkileri, tavşanları, yaban ördeklerini ve çeşit çeşit kuşları görebilir, Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edilen bu eşsiz güzellikteki gölde yüzüp farklı anlara tanıklık edebilirsiniz.

Yöresel Lezzetler

Salda Gölünün tüm nimetlerinden yararlandıktan sonra, ikinci durağımız olan Kuyucak Köyüne doğru yola çıkacaksınız. Salda Gölünde geçen keyifli vakitlerin ardından karnınız zil çalacağından, şekeri düşen yolcularımızın en çok seveceği öğle yemeği için mola vereceğiz. 

Yörenin mutfağından çıkan harika öğünleri, sohbetler eşliğinde yerken neşeniz daha da yerine gelecek ve tekrar otobüslere binip lavanta bahçelerine doğru yola çıkacaksınız.

Kuyucak Köyü - Morlar Ülkesi

Antalya Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turunun ikinci durağı Kuyucak Köyü olacak. Köye girdiğinizde, etrafa yayılan çiçek kokusu ve lavantalar sayesinde mora boyanmış sokaklarını gördüğünüzde, kendinizi masallardan birinin en renkli sayfasında gibi hissedeceksiniz.

Kuyucak Köyünün tarlalarının hepsi lavantalarla dolu olduğundan ve bölgenin bir lavanta üretim tesisi özelliğinden dolayı, etrafa yayılan mor rengin yeşille ve çevredeki canlılıkla birleşen örtüsü, gözlerinizi alacak ve hemen etraftaki bu güzellikleri fotoğraflamaya başlayacaksınız.Antalya tatilinizin en güzel anlarından birini yaşayacağınız Kuyucuk Köyü lavanta bahçeleri arasında yürüyüş yapabilir, biraz soluklanıp köyün çay bahçelerinde kendinize içecek bir şeyler söyleyebilir, huzurun ve dinginliğin görsel adresi olan Kuyucak Köyünün çevresini dolaşarak günü sonlandırabilirsiniz.

Neşeli Sona Yaklaşırken

Antalya Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turunun da elbette bir sonu var. Güneşin batmaya doğru yönelmesiyle birlikte, zamanı belirleyen görsel hazinelerin yavaş yavaş gözden kaybolmaya başlaması nedeniyle Antalya’ya dönmek üzere tekrar yola çıkacaksınız. Antalya dönüşü boyunca yaşadıklarınızı ve gördüklerinizi tekrar hafızanızda canlandırırken, güzel bir gün geçirmenin rahatlığıyla, günü sonlandırabilirsiniz.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!


yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler