Antalya Olimpos Teleferik TuruANTALYA OLİMPOS TELEFERİK TURU

Antalya Olimpos Teleferik Turu ile siz değerli misafirlerimize, Antalya’ya oldukça yakın bir mesafede bulunan Olimpos Beydağları Milli Parkına götüreceğiz. Bölgede yer alan teleferik, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmekte olup, Olimpos Dağının zirvesine doğru ilerlerken bu alanı çok daha iyi tanıyacaksınız.

Antalya Olympos Teleferik Turu ile 20 dakika süren bu eşsiz deneyim sırasında, Beydağları grubundan olan Olimpos Dağına teleferikle tırmanacak, yorulmadan zirveye ulaşmanın nasıl bir deneyim olduğunu keyifli bir şekilde anlayacaksınız.

Tur Programı
 • Güne Güzel Bir Başlangıç
 • Zirveye Doğru Bir Tur
 • Olimpos Zirvesi
 • Eve Dönüş
Tur Takvimi
 • Tur Günleri:Her Gün
 • Tur Saatleri :10:00 / 17:00

Ücrete Dahil Olanlar
 • Otel Transferi
 • Olimpos Teleferik Bileti

Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişiye özel harcamalar
 • İçecekler ve Yiyecekler

Sıkça Sorulan Sorular

Günlük tur ücretini nasıl ödüyorum?

Telefon ya da internet sitemiz üzerinden yaptığınız tur rezervasyonlarında sizlere 3 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

 • Nakit ödeme (tur gününden önce kurye ile basılı bilet teslimatı)
 • Havale / EFT (E-bilet)
 • Kredi Kartı  (E-bilet)

Antalya Olimpos Teleferik Turu Öncesi Hazırlık

Antalya Olimpos Teleferik Turu öncesinde bazı konularda sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Bu bilgiler ışığında hazırlarınızı yaparken öncelikli ihtiyaçlarınızı tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Etkinlik sırasında yürüyüş yollarında zaman geçirebileceğinizden dolayı, yanınıza rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar almanızı tavsiye ediyoruz.

Sezonu yüksek ısılara ulaştıran güneşten korunmak için önlemler almanız yararınıza olacaktır.

Antalya Olimpos Teleferik Turu sırasında oldukça yüksek rakımlara çıkacağınızdan, yükseklik korkusu olanların tura katılmadan önce bir daha düşünmesini tavsiye ediyoruz.

Güvenlik konusunda oldukça titiz yaklaşılan teleferik tesisinde, tüm bakımlar düzenli olarak yapılmakta olup, 80 kişilik kapasitedeki teleferik içerisinde rahatınıza bakabilir, güvenlik konusunda endişe duymadan gezinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yeşil ve mavinin birlikteliğini kaydetmek isteyeceğinizden, elektronik aletlerinizin şarjını, tur öncesinde kontrol etmeyi unutmayın.

Konfordan Ödün Vermeyen Bir Başlangıç

Antalya Olimpos Teleferik Turu öncesinde, siz değerli konuklarımızı önceden belirtmiş olduğunuz otellerinizden transfer araçlarımızla alıyor ve teleferik turunun başlangıç noktasına kadar ulaşımınızı sağlıyoruz. Dönüş yolunda da aynı şekilde sizleri otelinize bırakıyor, konfordan ödün vermeden gerçekleştireceğiniz zirve yolculuğunu, eksiksiz bir şekilde keyifle geçirmenizi sağlıyoruz.

Antalya Olimpos Dağı - Tanrıların Yaşam Alanı

Olimpos Dağı ismi, birçok ülkede farklı dağlara verilmiş olup, Yunan mitolojisi Tanrılarının oturduğu ve yaşadığı dağ olarak adlandırılmaktadır. Aslında zorlu yamaçlara verilen bir isimdir de aynı zamanda. Antalya’da yer alan, kışları tepelerine kar yağan Olimpos Dağının bir diğer ismi Tahtalı Dağıdır.Olimpos Dağı üzerine kurulan ve Antalya Olimpos Teleferik Turunun bir parçası olan teleferik, 4.350 km uzunluğunda olup, dünyanın en uzun yolu olan teleferiklerinden biri olarak bilinmektedir.

Antalya Olimpos Teleferik Turu ile oldukça kolay bir şekilde katılacağınız gezi sırasında, oldukça yüksek bir rakımda yer alan Olimpos Dağının zirvesine çıkıp, aşağı uzanan tüm güzellikleri seyre dalabileceksiniz. Ayrıca zirve noktasındaki yürüyüş yollarında gezintiye çıkabilir, yeşille bezenmiş çevredeki doğa içinde vakit geçirebilirsiniz.Olimpos Dağının zirvesine ulaştığınızda buradaki manzarayı başka hiçbir yerde göremeyeceğinize inanıyoruz. Denizin 2.365 metre üzerinde yer alan Olimpos Dağı zirvesine çıktığınızda, burada yer alan alışveriş yapabileceğiniz dükkanları ziyaret edebilir, yürüyüş yapabilir, bir şeyler atıştırabilirsiniz.

Antalya Olimpos Teleferik Turu ile yükseklerin hakimi siz olun.

Ayrıca aklınızdaki tüm sorular için bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size yardımcı olmaktan zevk duyarız!
yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmadı.


hakan erenler